Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Felicitari pentru achizitie! Un model deosebit. Tare mi-ar placea sa strag de volan si sa apas accelaratia pana-n podea..

    Comment


    • #47
      http://olx.ro/oferta/jante-team-dina...m-ID3lu91.html
      cel mai ieftin curier e posta atlassib - http://www.postaatlassib.ro/retea-agentii/romania/
      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

      Comment


      • #48
        Astea sunt TD 1.2 Pro Race, nu? Ar fi o idee buna.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #49
          zice ca au 8,2kg, aia inseamna 7,5j, mai ramane sa afli et-ul
          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

          Comment


          • #50
            e bogdan_is de pe forum cu jantele
            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

            Comment


            • #51
              Merci de info. L-am sunat ieri si nu stia sa imi zica ET-ul. Acum am cautat dupa nume user si am vazut ca a incercat sa le vanda si aici anul trecut si sunt 17x7,5, ET40. Teoretic ar fi la limita, depinde de cauciuc daca atinge sau nu. Pe forumuri in Anglia unii zic ca 17x7,5 ET45 e maxim cat te poti duce, dar sincer nu cred sa ma incurce asa tare inca 5 mm.
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • #52
                et40 minunat
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • #53
                  Asta cred ca e cea mai mare tiganie pe care am vazut-o:

                  http://www.mobile.de/ro/Automobil/Ho...216536321.html

                  Revenind la subiect, m-am decis sa nu iau jante ce trec de 17x7,5J, ET45 sau similar (adica daca sunt mai late, trebuie ET>45 etc.). O sa vad la primavara ce gasesc, momentan trebuie sa pun masina pe picioare.

                  Ieri a ajuns si ultima transa de piese, cele mai importante. Sunt un pic nemultumit de cum au fost ambalate, in sensul ca nu prea au folosit elemente moi - pernute de aer etc, pur si simplu puse unele peste altele si 2 cutii de carton la exterior. Un bidon de lichid de frana a cedat, era dezastru in cutie... Sper macar ca piesele sa nu fi avut nimic.

                  Fiindca am luat in serios aceasta reconditionare, am comandat si un volan original in stare impecabila (practic nou) si o maciulie de schimbator de viteze noua - cea veche era zgariata. Stiu ca puteam sa schimb pielea pe volan si sa pun un Skunk2 in loc de maciulia OEM, dar ideea mea e sa arate 100% OEM masina. De asemenea, vechiul volan avea si plasticul unde intra airbagul un pic deformat - din cauza statului in soare cel mai probabil.

                  Sunt mega incantat de cum merg lucrurile, saptamana viitoare sper sa fie totul gata.
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • #54
                    Spor la restaurare. Spala cu apa foarte bine toate piesele care au stat in contact cu lichidul de frana.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #55
                      Stiu ca e puternic coroziv, partea buna e ca nu prea au stat in contact, bidonul a pierdut pe la dop, si s-a varsat in special spre cutie, care a tras tot lichidul prin imbibare. Aseara cel putin nu am observat urme de lichid pe piesele metalice, sper sa nu fie probleme. Oricum o sa ii rog pe baieti sa le spele bine cand le monteaza. Merci!
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #56
                        Am ajuns in cele din urma la ASKO, vineri, pe 27.11, sa le las piesele si sa programam interventia.

                        Programarea a fost facuta pentru astazi, 07.12, dar din pacate tot vineri atunci ne-am dat seama ca din pachet lipsea rulmentul de volanta (da, ATR-ul are rulment, nu garnitura de priza directa, ceea ce e foarte bine, nimic de comentat)... Cum volanta adusa din Anglia este una usurata, XTD, cel OEM nu se potriveste, astfel ca am amanat interventia pana ajunge rulemntul...

                        To be continued!
                        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                        Comment


                        • #57
                          Pentru ca am gasit niste jante decente, care ma atrag ca si design/ specificatii (ET), ma gandesc sa vand jantele OEM de Civic 5D, revopsite de Maruta in culoare Bronz.

                          Vopseaua arata excelent, lacul la fel. Nu sunt strambe, nu bat etc. Nu prezinta zgarieturi si julituri.

                          Arata excelent ca design, singura chestie e ca imi doream unele mai usoare si cu ET ceva mai mic, mai potrivite pentru un model Type-R. Altfel sunt ff misto.

                          Click image for larger version

Name:	09e66a33.jpg
Views:	1
Size:	59.3 KB
ID:	721947Click image for larger version

Name:	6be242e7.jpg
Views:	1
Size:	60.6 KB
ID:	721946

                          Astept oferte prin mesaje private. Daca nu se dau in 1-2 saptamani, o sa le fac si un thread.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • #58
                            Are cineva un set de antifurturi de roti Honda si vrea sa scape de ele?

                            Daca nu, unde as putea gasi sau cat costa la reprezentanta aproximativ? As vrea sa fie cu tot cu ambalaj, mai precis sa aiba codul acela de cheie, sa pot replica in caz ca o pierd. Merci!
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #59
                              Si apropo: ma batea gandul sa cumpar setul ala de jante de EP3 de la HACC (cel argintiu). Omul si-a dezactivat optiunea de trimis mesaje PM, deci nu pot sa ii trimit. Pe thread-ul respectiv nu pot sa scriu ca nu am permisiuni. I-am dat mesaj pe nr. ala de telefon nu mi-a raspuns, iar cand am sunat o data era inchis, o data nu a raspuns nimeni....

                              Chiar si pe OLX are anunturile puse (pentru ambele seturi), dar nu are nr. de telefon trecut, doar optiunea de mesaj... Jesus! Va mai mirati de ce nu vindeti produsele repede si stati cu ele 2 ani, oameni buni! Nici daca lucrati la Serviciile Secrete nu era nevoie de atata discretie .

                              Intre timp am rezolvat cu jantele, deci nu e nevoie sa ma ajutati sa dau de HACC, am gasit in alta parte, altceva.
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • #60
                                ce ai gasit?

                                Comment

                                Working...
                                X