ALINA_JAZZ: ´07 Honda Jazz 1.3 LS M/T, Sirius Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    heheh dupa cum a completat Senior Ramm esti pe maini bune!
    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

    Comment


    • #77
      da, asa este, e de baza.
      Carpe diem!
      Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

      Comment


      • #78
        Originally posted by Alina_Jazz View Post
        da, asa este, e de baza.
        lamela o gasesti la carrefour, la consumabile auto.maxim 10 lei. pe ambalaj este specificat marca si la ce generatie de Jazz se potriveste.

        Comment


        • #79
          Originally posted by nelica View Post
          lamela o gasesti la carrefour, la consumabile auto.maxim 10 lei. pe ambalaj este specificat marca si la ce generatie de Jazz se potriveste.
          nu exista si pt luneta, am cautat deja.
          Carpe diem!
          Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

          Comment


          • #80
            Originally posted by Alina_Jazz View Post
            nu exista si pt luneta, am cautat deja.
            ai un cutter?
            cumpara una putin mai mare si pune-l pe senior Ramm sa o taie la dimensiunea necesara

            pana una alta...
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • #81
              cauta pe net

              Originally posted by Alina_Jazz View Post
              Cine mi poate spune unde gasesc stergator pt luneta (cred ca de 13)? Pe al meu l am gasit facut tandari (nu am idee daca de la iarna asta blanda sau... in timp). Am cautat pe net si nu am gasit, nici in supermarketuri. La dealer mi e si frica sa ntreb, ramane ultima varianta, oricum. Poate are cineva stiinta!
              Buna ziua,

              Eu am luat piese de Jazz de pe net (filtrele toate, stergatoarele de parbriz, bujiile); le-am gasit la 24car.ro la preturi cu mult sub cele de la dealeri sau din piata; vezi ce poti sa afli de acolo;
              O zi buna;

              Comment


              • #82
                Originally posted by Raptor View Post
                Buna ziua,

                Eu am luat piese de Jazz de pe net (filtrele toate, stergatoarele de parbriz, bujiile); le-am gasit la 24car.ro la preturi cu mult sub cele de la dealeri sau din piata; vezi ce poti sa afli de acolo;
                O zi buna;
                merci, o sa vad

                rav: ce m as face fara asa sfaturi si fara asa baieti saritori!
                Carpe diem!
                Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                Comment


                • #83
                  Pentru luneta si eu am cautat la cateva locuri cu mai de toate accesoriile pentru masini, dar nu am gasit. De asta am comandat pana la urma de la dealer.
                  Life is a dance, live it gracefully!
                  YouTube - tandem skydiving

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by julia View Post
                    Pentru luneta si eu am cautat la cateva locuri cu mai de toate accesoriile pentru masini, dar nu am gasit. De asta am comandat pana la urma de la dealer.
                    cred ca o sa improvizez, nu dau 150 ron pe stergatoare mai ales in criza asta...
                    Carpe diem!
                    Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                    Comment


                    • #85
                      Daca iti iei din care4... ai mare grija pe ce dai banii pt ca pe ideea asta am mers si eu cand le-am schimbat la civic..
                      Eu am luat 3 seturi (toate intre 10 si 15 ron) din diferite locuri si doar a treia pereche am putut sa o folosesc iar asta din cauza ca latimea(subliniez latimea) era mai mare decat ce aveam eu nevoie! Cu 0.5-0.7 mm mai mare dar suficient cat sa rigidizeze stergatorul sau sa tina lamela ondulata!

                      Pana la urma am gasit 2 stergatoare cu totul intr-un LukOil si de la astea s-au potrivit lamelele...

                      Bafta la mestereala!
                      ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                      ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Bodo View Post
                        Daca iti iei din care4... ai mare grija pe ce dai banii pt ca pe ideea asta am mers si eu cand le-am schimbat la civic..
                        Eu am luat 3 seturi (toate intre 10 si 15 ron) din diferite locuri si doar a treia pereche am putut sa o folosesc iar asta din cauza ca latimea(subliniez latimea) era mai mare decat ce aveam eu nevoie! Cu 0.5-0.7 mm mai mare dar suficient cat sa rigidizeze stergatorul sau sa tina lamela ondulata!

                        Pana la urma am gasit 2 stergatoare cu totul intr-un LukOil si de la astea s-au potrivit lamelele...

                        Bafta la mestereala!
                        da, m a avertizat cineva ca s ar putea sa nu fie bune.. desi pe ale mele (alca) scrie ca sunt pt jazz. acum sa vad ce baiat pacalesc sa mi le puna si eventual sa taie pt luneta.
                        Carpe diem!
                        Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                        Comment


                        • #87
                          stergatoare gasiti si in Selgors, peco-uri PETROM, Kaufland, dar nu stiu ce preturi au
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Alina_Jazz View Post
                            da, m a avertizat cineva ca s ar putea sa nu fie bune.. desi pe ale mele (alca) scrie ca sunt pt jazz. acum sa vad ce baiat pacalesc sa mi le puna si eventual sa taie pt luneta.
                            depinde ce generatie de jazz ca si pe alea de le-am luat primele scria civic '99+ iar pe EP sunt total diferite deci ..

                            Originally posted by tokyodream View Post
                            stergatoare gasiti si in Selgors, peco-uri PETROM, Kaufland, dar nu stiu ce preturi au
                            sunt ieftine, nu asta ar fi problema ci in primul rand partea functionala (daca lamelele sunt mai groase nu intra sau daca prinderea bratului e diferita) iar mai apoi partea estetica...
                            Cel putin pe fata, la civic, bratul e acoperit cu un plastic care nu se mai prea poate pune la loc daca folosesti stergatoare cu prindere d-asta universala si arata hidos... vine bratul gros apoi o parte foarte subtire si mai apoi stergatorul din nou gros!
                            Da impresia de "copil hapciupalitic"!
                            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                            Comment


                            • #89
                              [QUOTE=Bodo;340696]depinde ce generatie de jazz ca si pe alea de le-am luat primele scria civic '99+ iar pe EP sunt total diferite deci ..


                              pt jazz 2002-> deci ar tbui sa mearga!
                              Carpe diem!
                              Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                              Comment


                              • #90
                                S-a rezolvat si stergatorul
                                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                                2 roti

                                Comment

                                Working...
                                X