FLO72: '13 Honda CR-V 2.0 M/T Lifestyle 4WD Navi, Passion Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    In afara de deconectatul bateriei nu prea ai ce sa-i faci. Eventual sa ii pui la roti cate o piedica si sa o lasi fara frana de mana trasa.

    Comment


    • #32
      pai....mi-ai putea-o lasa mie sa vad cat e de grea trecerea de la Acoord la CR-V ! Deal !?!?!?

      Comment


      • #33
        Sigur ca da, numai ca nu stiu daca chiar se merita sa faci drumul de la Timisoara pana la Pitesti, plus incercarea de convingere a Doamnei mele! ☺
        Numai bine!
        '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
        Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
        '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
        '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

        Comment


        • #34
          Am revenit! In plina iarna! Super!!!
          Ma rog, mie mi se pare super! Ca-s in concediu, vreo 3 saptamani!
          Asa ca, mai spre maine dimineata, plecam catre munte, la un ski! Spre Bulgaria! Dupa care-mi voi putea face o parere mai buna despre masina! Nu ca n-as avea-o deja, dar abia am sarit de 500km cu ea.... Si apropo de asta, stata in garaj in jur de5 saptamani, am iesit imediat cu ea! Nici o problema! Problema initiala a fost zapada din fata garajului, lasata de mama natura, dar si de vecini...😉😉 asta e viata la bloc!
          Revin cu impresii de calatorie, si probabil ceva foto!
          Numai bine!
          '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
          Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
          '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
          '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

          Comment


          • #35
            Salutare...
            Cateva poze, legate de consum...
            Majoritatea in oras, Pitesti
            '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
            Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
            '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
            '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

            Comment


            • #36
              Salutare!
              Profitand de vremea de-afara, am iesit cu bicicletele! Una de 24, si 2 de 26 de inch, in masina! Scos rotile din fata, si bagate toate trei inauntru! Ramas si loc liber, pe bancheta, pentru fii-mea! Super-spatiu! Super masina! Super Honda!
              Super...lativ!
              '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
              Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
              '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
              '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

              Comment


              • #37
                Cum am spus, 3 biciclete!
                Am cautat, si-o sa mai caut, suport bicicleta montat pe haion, dar nu prea am gasit mare lucru! Poate ma ajuta cineva-n aceste sens?
                Sunt bune cele montate pe bare, dar imi trebuiesc bare transversale, apoi suportii (3 la numar...), si tot asa! Si sincer sa fiu, nu mi se pare nici prea practic...
                Si n-am nici carlig de remorcare! Nu i-am vazut utilitatea! La vremea respectiva...
                In sfarsit, asta e!
                O zi cat mai frumoasa va doresc!
                '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                Comment


                • #38
                  Salut flo,cel mai bun si practic,dupa parerrea mea,este acela care se poate monta pe carligul de remorcare.Cele care se monteaza pe hayon,am inteles ca il zgarie ori de care ar fi.iCele cu montare pe pavilion,nu mi s-au parut nici mie deloc practice,in sensul ca trebuie sa ridici mult de biciclete si,cum spunea un prieten de-al meu,e doar o chestiune de timp pana bagi masina in garaj cu ele montate.Te poti uita la Thule,dar nu sunt deloc ieftine din pacate.

                  Comment


                  • #39
                    Cel mai simplu pentru carlig este doar de doua biciclete.
                    Am eu (de la Thule) si sunt foarte multumit.
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • #40
                      Da, ar fi foarte simplu, dar n-am carlig! Inca studiez problema...
                      Ma gandesc ca daca totusi iau unul din acela ce se monteaza pe haion, cu chingi, n-ar face prea multe stricaciuni, caci in fond de cate ori il folosim in decursul unui an?! Adica investitia ar fi ceva mai mica, decat carlig, apoi suport, etc., sau bare transversale, suport de biciclete (3 la numar...), etc!
                      Zic si eu...
                      '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                      Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                      '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                      '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                      Comment


                      • #41
                        Aici nu gasesti nimic care sa se potriveasca dorintelor tale?
                        http://www.portbagajeauto.ro/suportu...dere-pe-haion/
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Mai bine ramai la varianta de acum: in portbagaj.
                          Am vazut in trafic o masina cu haionul gaurit (efectiv) de la un dispozitiv pt biciclete, pe de alta parte strici interiorul.
                          Cel mai sigur si simplu ar fi (din punctul meu de vedere, deoarece am 1.90m si 140kg) pe masina.

                          Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
                          '12 Honda CR-V Executive 2.0 A/T, Gri
                          Ex: '05 Nissan Micra 1.4 benzina, '01 Ford Focus 1.6 A/T, '84 VW Passat, '84 Dacia 1310

                          Comment


                          • #43
                            KMR, am vorbit cu cineva de pe site-ul respectiv, si mi-au spus ca, din varii motive, nu s-ar potrivi pe actualul model CR-V!!
                            Chit ca din unul din filmeletele de prezentare, mergea si pe o Sportage, diferenta intre cele doua, Sportage si CR-V, nefiind atat de mare! Zic si eu, din punctul de vedere al haionului.............
                            '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                            Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                            '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                            '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                            Comment


                            • #44
                              Doamne-fereste!
                              Cred ca pana la urma asa o sa fac, pana ne decidem asupra vreunui model, sau mijloc de transsportat bicicletele!

                              Originally posted by cvl_75 View Post
                              Mai bine ramai la varianta de acum: in portbagaj.
                              Am vazut in trafic o masina cu haionul gaurit (efectiv) de la un dispozitiv pt biciclete, pe de alta parte strici interiorul.
                              Cel mai sigur si simplu ar fi (din punctul meu de vedere, deoarece am 1.90m si 140kg) pe masina.

                              Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
                              '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                              Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                              '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                              '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                              Comment


                              • #45
                                Păi în cazul ăsta, nu ai prea multe variante. Eu aș alege varianta cârligului și suport pentru el dar nu din acela“platformă“. Eu am folosit unul de genul ăsta: http://www.portbagajeauto.ro/suportu...biciclete.html. , varianta pentru 3 biciclete și a fost super bun. Acum am alt brand dar tot pentru cârlig.

                                Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X