George_pericol: '07 Honda CR-V 2.2 M/T i-CTDI Sparkle Grey Pearl, Aero Performance Package

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by InjectoR View Post
    ce echipare este 555FAB?...vad elemente cromate pe grila si pe bara care imi plac foarte mult
    nu stiu , an 2012 , 12500 e , 178 000 cumparata ieri de un prieten direct de la propietar, 178 000 km , are ceva dotari, piele bej , panoramica, automata , a avut navigatie (dar a renuntat la ea fostul proprietar) , lumina farurilor era diferita fata de a mea (el zici ca are xenon din targ vitan) , oricum are peste una medie dotari.

    Comment


    • #47
      Originally posted by KMR View Post
      Posibil la tine să se fi lăsat arcurile, problemă des īntālnită la CR-V-ul din generația ta. Sau ai vreo suspensie aftermarket dar ar fi trebuit să vezi asta cānd ai urcat-o pe elevator.
      nu sunt lasate arcurile, am fost la service si e pusa pe aparatul ala de amortizoare si arcuri, a luat 81 % fata si 80% spate , una noua ajunge la 85% spuneau ei. Dar la pachetul asta aero pack spune clar , suspensie sport , jnate pe 19 , kit exterior

      Honda has developed a sport pack for its CR-V crossover. The CR-V Aero Performance Pack consists of front and rear bumper covers, redesigned grille, side running boards, tailgate spoiler and 19-inch wheels. A sport suspension is added as well.
      The effect is a slight dash of attitude for the frumpy ute that makes it more pleasing to the eye without compromising its broad appeal.

      http://www.motortrend.com/news/honda...ance-pack-358/

      http://www.autoblog.com/2007/03/09/h...-visual-punch/

      pe toate site-urile scrie la fel , nu eram sigur pana azi cand am comparat masina cu alta, pe strada am vazut ca parca erau mai inalte alte Crv-uri. In primul rand nite roti cu anvelope pe 225 17 65 , nu au cum s te zdruncine asa tare niciodata. mi-ar fii placut confort , dar mai bine arata a mea lasata
      George_pericol
      Senior Member
      Last edited by George_pericol; 09-12-16, 22:13.

      Comment


      • #48
        Aha. Ok.
        Mașina amicului tău nu e 2012, probabil 2011, modelul 2012 are altă față și alt spate. Poate a fost īnmatriculată īn 2012.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #49
          Originally posted by KMR View Post
          Aha. Ok.
          Mașina amicului tău nu e 2012, probabil 2011, modelul 2012 are altă față și alt spate. Poate a fost īnmatriculată īn 2012.
          nu stiu . maine il intreb .

          Comment


          • #50
            ce mai am eu in plus cand pun contactul este , TSA -asistenta la stabilitatea remorci ))) (asta imi mai lipsea , remorca) , PGM-FI si Light control - indicator comanda lumini ( nu stiu ce face)

            Comment


            • #51
              Păi nu d-aia ai cārlig? Pentru remorcă?
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #52
                @kmr:

                In 2010 s-a facut face lift la CRV 2007 si in 2013 a aparut modelul nou. Asta e valabil in Europa... In USA, totul se intampla cu un an mai repede.
                "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                Comment


                • #53
                  Originally posted by stmihCRV View Post
                  @kmr:

                  In 2010 s-a facut face lift la CRV 2007 si in 2013 a aparut modelul nou. Asta e valabil in Europa... In USA, totul se intampla cu un an mai repede.
                  Știu și eu ce să zic?
                  http://hondanews.eu/eu/en/cars/media...ses/34671/cr-v
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #54
                    Cred ca aveti amandoi dreptate, para lansate in 2012, ca model 2013. Ce iese pe poarta fabricii dupa luna august-septembrie este de obicei anul urmator in carte. Masina mea e inmatriculata in noiembrie 2007 si in carte este anul 2008. Cand am luat civicul, primele civic 5D facelift au ajuns in RO la sf. lui 2008, cu an 2009 in carte.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #55
                      Exact! Ma refeream la model-an de referinta, nu la anul de lansare in saloane auto sau dezvaluit presei. Asa si CRV5 ar trebui sa fie promovat ca fiind CRV2016, fiind deja lansat in US si cu toate astea e promovat ca fiind CRV model 2017.
                      "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                      Comment


                      • #56
                        salut , am schimbat si eu azi ambreiajul + volanta , altceva acum ) inainte ma durea piciorul pe ambreiaj , asa tare era. Lucrarea a durat 1 zii jumatate, au demontat jumate de masina ))

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by George_pericol View Post
                          salut , am schimbat si eu azi ambreiajul + volanta , altceva acum ) inainte ma durea piciorul pe ambreiaj , asa tare era. Lucrarea a durat 1 zii jumatate, au demontat jumate de masina ))
                          Cāți țechini manopera ???


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                            Cāți țechini manopera ???


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            am dat mai putin ca ii cunosc , 500 ron , la fix and go auto check center pe soseaua Berceni .

                            Comment


                            • #59
                              Bun preț. Bănuiesc ca dacă nu i'ai fi cunoscut mai puneai 500. Te īntreb pentru ca la toamna mă paste aceiași operație. Sunt la al doilea disc...data viitoare trebuie si volanta.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                                Bun preț. Bănuiesc ca dacă nu i'ai fi cunoscut mai puneai 500. Te īntreb pentru ca la toamna mă paste aceiași operație. Sunt la al doilea disc...data viitoare trebuie si volanta.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                prima zii am stat cu ei toata ziua, au demontat aproape toata ziua, cadru motor, caseta directie, si ogramada de chesti care trebuiesc puse si la loc ). au zis ca daca nu m cunosteau, nu se bagau. muncesc prea mult si in timpul ala facea 3 ambreiaje la alte masini. 1 zii jumate a durat la mine, dar la altul il tinea mai mult.

                                Comment

                                Working...
                                X