FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De pe Ebay UK. Legat de "galben"...ma crezi ca nu stiu ce sa-ti spun...mai am un set m-am uitat acum...parca sticla ar fi galbena. Becurile sunt HB4 halogen...filamentul pare normal in sensul de necolorat. Pe ele scrie 9006(HB4)12v55w Rainbow Yellow. Am sa le fac o poza dupa ce se lasa intunericul. Oricum lumina proiectata este galbena clar. Nu m-am uitat numai eu..iti dai seama am fost in service si cel putin 3-4 persoane le-au vazut..galben clar.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • Originally posted by ro861 View Post
      O pata de culoare, ce mai!
      Sa vezi sanatos cu ele si sa ne mai spui impresii cand le-oi pune la treaba.
      Stii cand le pun la treaba..???.....pe 14 la Berari.... iau setul de rezerva la buzunar in caz a se lasa ceatasa nu ma ratacesc draq....vad eu cum le aprind.....
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729281.664529.jpg
Views:	1
Size:	41.9 KB
ID:	714017Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729298.366197.jpg
Views:	1
Size:	42.1 KB
ID:	714018Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729312.677036.jpg
Views:	1
Size:	43.7 KB
ID:	714019Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729328.026247.jpg
Views:	1
Size:	43.0 KB
ID:	714020Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729344.613268.jpg
Views:	1
Size:	34.6 KB
ID:	714021Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729365.794394.jpg
Views:	1
Size:	58.1 KB
ID:	714022Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354729383.426086.jpg
Views:	1
Size:	56.6 KB
ID:	714023
        Problema sta astfel cand te uiti la ele adica direct in proiector lumina este alba ...dar pe jos sau pe obiectele care o reflecta este galbena. De pe locul soferului asfaltul este luminat in culoarea galbena. In poze treaba asta nu se vede foarte clar.


        Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1354731545.432507.jpg
Views:	1
Size:	17.3 KB
ID:	714024

          Acestea sunt galbene 100% . Am sa le iau dar dupa sarbatori. Sunt in USA dar la posta va fi nebunie cu ocazia sarbatorilor de iarna .


          Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • OZN clar, Florine!
            LED-uri scrie pe ale mele la anu'... pun si pe laterale .
            '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

            NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

            Comment


            • Bun service ASKO dar din deviz m-au cam taxat aiurea ...adica am facut ITP taxat separat si m-au mai taxat inca o data la test frane pe stand.. aprox. 28 lei...poate nu am inteles eu bine....
              Attached Files
              FLORIN CRISTEA
              Senior Member
              Last edited by FLORIN CRISTEA; 05-12-12, 22:41.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • din punctul tau de vedere asa este, dar fiindca ti-au schimbat placutele erau obligati sa iti faca testul de frane pe stand
                civic 2.2 5D FK3
                CR-V 2.2 AT RE6

                Comment


                • Originally posted by chipson78 View Post
                  din punctul tau de vedere asa este, dar fiindca ti-au schimbat placutele erau obligati sa iti faca testul de frane pe stand
                  Corect....da de ce ma taxezi de 2 ori...????...mai ales ca masina a intrat o singura data la teste...cand s-a facut ITP. Nu este normal ,faptul ca ai efectuat testul aferent schimbarii placutelor este dovedit de ITP-ul eliberat in aceiasi zi.
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                    Acestea sunt galbene 100% . Am sa le iau dar dupa sarbatori. Sunt in USA dar la posta va fi nebunie cu ocazia sarbatorilor de iarna .
                    Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk

                    Gata , clar pentru mine, e o idee mai galben decat cel de filament parca au in jur de 3000K-3500K cele cu filament, astea sunt de 2500K. Deci e spre galben clar.
                    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                    Comment


                    • Originally posted by wolfydRg View Post
                      Gata , clar pentru mine, e o idee mai galben decat cel de filament parca au in jur de 3000K-3500K cele cu filament, astea sunt de 2500K. Deci e spre galben clar.
                      Vrei asa ceva...???? Mai am un set HB4...ti le trimit le incerci le opresti si mi le platesti..ma uit exact la extras cat mi-a luat in lei si iti dau pret nici un leu in plus. Nu-ti plac mi le trimiti inapoi....nu mi le trimiti nici becuri nici bani...la vara vin la Galati si am parte de un somn de cel putin 7-8 kg........glumesc daca le vrei spune-mi.
                      Oricum intentionez dupa sarbatori sa iau un set de NOKYA ca cele din poza..numa ca sunt mai scumpe si vin din USA...ma face vreo 60-70 parale.
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Chiar de as vrea nu cred ca se potrivesc , la mine sunt h11 pe ceata . Mersi de oferta oricum ...

                        Daca afli de un T10 , de 4350K da de sfoara , ca ma bag (bine sa nu fie de la Philips de 50 euro ca e pre scump don'le .... )
                        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                        Comment


                        • H11 galbene de ceata si-a luat Adi de la Sibiu denigra4tor..sau cum isi zice...de-a luat din Buc de la unul care are de vanzare dar sunt de ceata cu sticla galbena...galbena...
                          http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...5438.html#poze
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • Locul de parcare iarna

                            Ca sa fii sigur ca atunci cand vei veni acasa nu-ti gasesti locul de parcare ocupat de vreun cimpanzeu, se procedeaza astfel :
                            Se roaga vecinii de parcare sa-si arunce zapada de pe locurile lor pe locul tau. Se vor bucura, zicand in gandul lor ca ai innebunit...ii lasi in pace...nu te pui cu prostu'....
                            Dupa ce s-a facut trebusoara asta se ia masina echipata cu anvelope de iarna cf legii, si nu oricare masina, se decupleaza VSA, si se parcheaza. Se cupleaza VSA se trage frana de mana si se pleaca.
                            Aseara pe vajul ala a stat un vecin 1 si 1/2 ore ca sa-si parcheze masina...de ce...??? un cimpanzeu din blocul vecin i-a ocupat locul. Arata-mi pe ala care poate parca pe locul meu....daca nu are 4x4 ...imediat ramane suspendat. Vedeti pozele si trageti concluziile. In poza nu se vede f bine dar masina este pe un damb de zapada care noaptea ingheata.Click image for larger version

Name:	Honda la zapada.jpg
Views:	1
Size:	85.2 KB
ID:	714061Click image for larger version

Name:	Honda la zapada 2.jpg
Views:	1
Size:	74.9 KB
ID:	714060
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • Pai ala e morman, urc si cu CTR-ul acolo fara probleme
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment


                              • da, dar o sa lasi prelungirile alea verzi pe acolo, e pacat, murdaresti zapada.
                                civic 2.2 5D FK3
                                CR-V 2.2 AT RE6

                                Comment

                                Working...
                                X