[g] : '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Gray Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    E frumos la tine pe ulita....
    '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
    Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

    Comment


    • #77
      Am niste probleme si trebuie sa pun in vanzare masinuta cat de repede...
      Ma puteti sfatui cam care ar fi un pret corect de cerut pe vremurile astea?

      Masina e Civic Sedan ES A/T fabricatie 2008, inmatriculata in mai, are acum 25.000 de km la bord, 2 revizii pana acum la Asko, ulei Honda.
      In pret ar intra 2 seturi de jante de aliaj cu anvelope - cel original pe 16" cu anvelope iarna si un set de vara pe jante pe 17".
      Altele: xenon after-market, folii, USB adapter, covorase + tavita portbagaj
      Bonus: navigatie mica, detector de radar, subwoofer activ

      Masina a costat atunci 20.000 de euro, iar acum costa la dealer - daca mai exista pe stoc acest model - 17.000 de euro...
      Care ma ajuta?
      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

      Comment


      • #78
        Îmi pare rău să aud că trebuie să dai maşina. Aş fi vrut să te pot sfătui de un preţ corect, dar mă tem că pe vremurile astea nu mai este valabilă nicio regulă, decât cea a norocului.

        De exemplu, am fost prin târg la Piteşti weekendul trecut şi am văzut o Mazda CX-7 care se vindea la 15900 euro. Maşina aia avea vreo 240 de cai (cred) şi numai 26.000 km la bord şi cred că a costat de nouă peste 35.000 de euro.

        Deci, nu ştiu ce să zic la tine. Văd că în Germania şi Italia se cer 12-14.000 de euro (pentru 5D) la kilometrii pe care îi ai tu. Poate aici ar trebui să te orientezi şi, ca să o dai mai repede, să te gândeşti să laşi pe la 10-11.000 euro.
        Uite, de exemplu este una în Polonia care se dă cu 14.774 euro şi are 0 km, fabr.2009, cutie manuală...
        http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...o&pageNumber=4
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • #79
          Multumesc pentru raspuns. Totusi nu ar trebui sa compar cu preturile locale? Cumpararea masinii din afara tarii pentru unii ar fi "un deranj" in plus, si atunci ma gandesc ca ar fi mai facil sa se uite in ro - taxe platite deja, e aici, etc.
          '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

          Comment


          • #80
            Da, compară-le dacă ai cum . Nu vezi că sunt aşa de bune sedanurile încât nimeni nu le vinde ?
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #81
              [g] am verificat piata pt tine si treaba sta cam asa. In Ro sunt f. putine de vanzare Sedan din 2008. Din 2007 sunt cam tot atatea ca in 2008. Cu A/T n-am vazut.

              Ar mai fi probabil si cateva (putine) pe stoc cu an fabricatie 2008 care se vand la cca 71400 ron (cca 17000 Euro) - depinde de culoare.

              Ca sa poti so o vinzi va trebui sa ceri 13.500-14.500 Euro (functie de stare, kilometraj).

              Bafta la vanzare!
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #82
                Uita-te si tu pe autovit, si pe la masinile rulate ale dealerilor si iti faci o idee. Altminteri e greu de dat un sfat. Imi pare rau ca trebuie sa o dai.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #83
                  Pai la dealeri nu prea sunt (am cautat la Asko/Ati/CM si D&T); Autovit erau vreo 10 din 2007 incoace (doar una A/T la 16.000 la un dealer S/H ); mobile in Ro nici una (doar cateva modelul US cu A/T).

                  [g] ai pm
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    este un civic sedan la baia mare visiniu, nerulat, cred ca cere 13 mii + tva
                    si mai e unul de 1 an cere pe la 12 mii tva inclus nu mai retin exact intra la masini uzate: http://www.honda-baiamare.ro/masini-rulate

                    chiar foarte nasol moment sa vinzi acum...
                    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                    Comment


                    • #85
                      Rav, [g] are Automata, care e mai scumpa...
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Dupa un an, 20% este de regula devalorizarea masinii. Ulterior cam 5% pe an.
                        Faci un calcul si vezi in jurul carei sume te situezi. Adaugi o marja de negociere, lansezi anuntul si ...
                        Nu pot sa-ti urez decat: bafta.

                        Comment


                        • #87
                          Vorbeste eventual si cu dealerul de la care ai luat-o, poate te ajuta si el, am fost azi pe la ATI si era ceva miscare... ii explici care ii treaba si il rogi daca are vreun client care se plange ca nu ii ajung banii pt varianta respectiva sau modelul respectiv (si sunt destui crede-ma) sa ii propuna varianta sh

                          Pe vremurile astea, orice ajutor e bun
                          '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                          Fosta:
                          '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                          Javascript motherfucker in Iasi?
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                          Comment


                          • #88
                            Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
                            Masina este de vanzare - aici.

                            Acum sper sa o vand cat mai repede ca sa-mi rezolv macar o parte din probleme si apoi ma gandesc cum sa fac sa strang banii si mai repede pentru o noua Hondaaaaaaa... Off...

                            Citat din Beavis&ButtHead:
                            Life sucks...
                            Then you die.
                            '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                            Comment


                            • #89
                              Bine zice Beavis... Tzunny asta e un terminator de posturi, asa ca am sa reactualizez o mica parte din postul sters, dupa cum ziceam, sper sa reusesti sa-ti rezolvi problemele cat mai usor si sa pastrezi masinuta...

                              Bafta in toate demersurile!
                              pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                              Comment


                              • #90
                                Multumesc frumos pentru gandurile bune, am vazut posturile acolo.
                                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X