Raulitto: '17 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo M/T Sport, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    eu mi-am pus Llumar pe CR-V, luneta, spate si fata 85% vizibilitate, e o diferenta enorma si la drum lung si cand o lasi la soare

    Comment


    • #62
      Haideti sa nu discutam generalitati pe un topic de My Honda.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #63
        Originally posted by FK2 View Post
        eu mi-am pus Llumar pe CR-V, luneta, spate si fata 85% vizibilitate, e o diferenta enorma si la drum lung si cand o lasi la soare
        Pai cum e pana la urma, e voie cu folie pe fata? Asa as vrea si eu, prefer aceeasi nuanta peste tot, chiar daca mai deschisa, decat sa am geamuri opace pe spate si transparente pe fata. Doua chestii m-au infranat pana acum: legalitatea celor 85% pe fata si eficienta lor (comparativ cu mai inchise pe spate si deloc pe fata).
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • #64
          Au ajuns si covorasele, si numerele si talonul. De acuma pot sa ies si din tara cu ea. Atata ca o sa fiu tot prin benzinarii.. M-am cam invatat cu rezervorul mare al Passat-ului: alimentai si uitai de el.
          Nici Civicul nu consuma mult, dar e foarte mic rezervorul.

          Comment


          • #65
            Si cati km faci cu un plin?Oras sa spunem.

            Comment


            • #66
              Pff, greu de zis, ca am mers tot mixt. In oras consuma intre 8 si 10%, deci cu un plin de 46 de litri as face intre 460 si 575 de Km. Problema e afara, la drum lung, ca nu-ti vine sa stai pana ajunge pe minim, mai ales daca stii ca urmeaza sa faci cativa Km pe autostrada. Tronsoanele astea noi care leaga Timisoara de Deva si apoi spre Sibiu au putine benzinarii si sunt din alea mici, tip container, nici nu-ti vine sa opresti la ele.

              Comment


              • #67
                Nu cred ca poti sa parcurgi in oras mai mult de 450 km cu un plin.

                Comment


                • #68
                  Da' cu sedanurile noastre poti?
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by IB View Post
                    Nu cred ca poti sa parcurgi in oras mai mult de 450 km cu un plin.
                    Eu am parcurs 408 km pe un plin. Cu aer conditionat din cand in cand ceea ce este destul de trist. Sper sa mai scada, vin de la diesel si socul este foarte mare

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Delphi View Post
                      Da' cu sedanurile noastre poti?
                      Eu pot. Dar pana acum nu am mers cu masina consumand un plin de benzina doar in oras.

                      Comment


                      • #71
                        Salutare. Sa fie intr-un ceas bun alegerea pe care ai facut-o. Ca viitor posesor de astfel de masina (alta culoare) vreau sa aflu cateva detalii ( daca nu le poti da publice le astept pe pm ) . Cat a fost pretul de achizitie ( euro si lei ) , Cat este casco ( eventual si firma de asigurari ) . multumesc anticipat
                        HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                        Comment


                        • #72
                          Salut Mihail. Multumesc pentru urare. Ti-am trimis mesaj. Sper sa fii viitor posesor de Civic, ca e super masina! Ce culoare vrei sa-ti iei? Eu n-am prea avut de ales, in sensul ca imi doream rosie (si din considerente financiare, dar si pentru aspect), insa pe stoc erau doar 2: una albastra si una argintie. N-am vrut sa mai astept 2-3 sapt dupa cea rosie ca e greu fara masina, asa ca am luat-o pe cea albastra. Sincer nu regret, ca e o nunanta de albastru foarte faina si rosii vor fi destule pe drumuri.

                          Comment


                          • #73
                            Eu am vrut polish grey dar exista una singura la Cluj pe test drive si parca n-as cumpara una de acest gen. Pana la urma am ales un lunar silver ( argintie ) ca pare mai usor de intretinut . Din pacate aceasta este pe undeva prin Belgia si ajunge in vreo 10-14 zile in tara. Probabil ca vreo 3 saptamani minim voi fi pieton
                            HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                            Comment


                            • #74
                              Asa era si la mine: Polish grey pe drive test, avea deja vreo 300Km si am zis ca mai bine una noua nouta. Asa am luat-o pe cea albastra. As fi vrut rosie, dar eram deja pieton de ceva vreme si era cam greu, nu atata prin oras, in timpul saptamanii, cat in week-enduri, cand vroiam sa plec din oras. Oricum, sunt super multumit de varianta albastra.
                              Cat de curand trebuie sa incep sa caut niste jante pt rotile de iarna.. inca ma gandesc de unde si de care sa iau. Aveti ceva sugestii? Pe site-urile Honda din RO accesoriile sunt greu de gasit. Mi se par destul de slabe site-urile reprezentantelor, practic trebuie sa intri in configuratorul de masini ca sa ajungi sa vezi ce optionale sunt disponibile.

                              Comment


                              • #75
                                Chiar sunt curios ce variante de jante sunt pentru iarna.Vrei sa iei de 16 inch?Se potrivesc de 16 oare pe masina asta?In alta ordine de idei,am rasfoit si eu site-ul hondatrading dar 300 si ceva de eur pentru o janta de iarna,personal nu o sa dau never.

                                Comment

                                Working...
                                X