FLAVIUF: '08 Honda Civic 1,8 Sport, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by flaviuf View Post
    ...din ciclul pe unde a ajuns Honda...
    Ești curajos.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #77
      ...ieri am primit poza de la prietenul meu, e facuta cu un an inainte sa o iau...probabil a lasat bucata aia, sa se vada cat era zapada

      Comment


      • #78
        Am trecut de 173 kkm, masina se prezinta impecabil. I love it! Si, azi am gasit pe un forum o cugetare care i se potriveste de minune: "If you don't look back at your car after you park it, you've bought the wrong car! )"....

        Comment


        • #79
          O frumoasa plimbare de seara, zilele trecute....
          Attached Files

          Comment


          • #80
            Salutare. Voiam sa-ti multumesc pentru impresiile impartasite. Mi-am luat o masina exact ca si a ta si au fost de mare folos informațiile postate de tine in acest topic. Super incantat de ea pana acum. Toate cele bune

            Comment


            • #81
              Pentru ca urmeaza un mini concediu, am zis ca nu am nervi sa ma apuce problema display-ului la drum lung. Asa ca am gasit un electrician si am rezolvat-o. In rest, toate bune, ne apropiem de 175 kkm. Dupa concediu urmeaza schimb de ulei si filtru ulei.

              Comment


              • #82
                Salut,
                Ai intampinat probleme la montat-demontat diplayul?
                L-ai demontat singur sau meseriasul a facut-o?
                Practic ce i-a facut display-ului?

                Comment


                • #83
                  Salut, a demontat baiatul si a lipit pinii din nou. Deocamndata totul pare OK, inainte la drum lung in cel mai bun caz se "aprindeau" mai toate ledurile alea. Acum totul functioneaza perfect. Curand urmeaza schimbul de ulei...

                  Comment


                  • #84
                    Ok. O sa imi fac si eu timp sa ma ocup de display.
                    Drumuri fara gropi!

                    Comment


                    • #85
                      Salut @flaviuf , poti sa-mi dai si mie pe PM datele electricianului ? Am o prietena cu un 5D din 2007 si are aceleasi simptome.
                      Multumesc.
                      EDIT : Ah, acum am vazut ca nu esti din Bucuresti .
                      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                      https://www.instagram.com/iamrusu/

                      Comment


                      • #86
                        iAmRuSu , uite, ai un motiv pentru o excursie la Sibiu. Parerea mea ( util - placut = fun )

                        Comment


                        • #87
                          O sa ii transmit, desi nu stiu care sunt sansele sa ajunga in Sibiu.
                          Mersi.

                          Sent from my Absolut bottle.
                          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                          https://www.instagram.com/iamrusu/

                          Comment


                          • #88
                            harris, ai gresit ecuatia. e de fapt util + placut = fun

                            util - placut = chin
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Da, ai dreptate, cu + este fun la Sibiu, dar cu - este drumul pina acolo (pe valea Oltului). Parerea mea, per total = fun.

                              Comment


                              • #90
                                Mda...mai nou pe Valea Oltului nici Dumnezeu nu stie ce se mai poate intampla ....daca ajungi da-mi un mesaj si te pun in legatura cu baiatul, ca sa stabiliti din timp. In alta ordine de idei, m-am intors dupa un drum prin Ungaria, Austria, Slovacia - cam 2000 km, masina impecabila. In schimb, ma tot intreb cum naiba sa ai tupeu sa numesti drum european Oradea-Deva, e mai rau ca unul forestier.

                                Comment

                                Working...
                                X