KMR: '95 Honda Civic Hatchback 1.8, White

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ti-ai mai luat o troaca...
    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
    2 roti

    Comment


    • #17
      Abia astept sa o vad (in poze), si poate o filmare ceva? Felicitari pt achizitie, mult noroc!
      Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

      Comment


      • #18
        sa o stapanesti sanatos ! Dar 1,8 ??? hmmm e ceva engine swap ?

        Comment


        • #19
          Pai dupa cat stiu eu din biblia motoarelor honda acel motor este dupa integra dc2 type r....235 cai (stock)cred ca are....

          Comment


          • #20
            Dupa integra, adica "after" integra? Sau "de pe"? :P
            ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

            Comment


            • #21
              Originally posted by alex0205 View Post
              Pai dupa cat stiu eu din biblia motoarelor honda acel motor este dupa integra dc2 type r....235 cai (stock)cred ca are....
              a lu KMR are mai putin ...

              Comment


              • #22
                Originally posted by Wolf-man View Post
                Dupa integra, adica "after" integra? Sau "de pe"? :P
                la motor ma refer Swapul....motorul in sine dupa integra este luat si pus pe acel civic

                Comment


                • #23
                  alex0205: http://dexonline.ro/definitie/dup%C4%83

                  Cred ca vroiai sa spui: "motorul de pe integra", s-a creat putina confuzie...
                  Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                  Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                  1000 Locuri de vizitat in Romania

                  Comment


                  • #24
                    sa ai parte de ea !!
                    eu vreau sa vad neaparat compartimentul motor...daca poti sa pui si tu niste poze mai in detaliu !!! cand ajunge la tine?

                    Comment


                    • #25
                      Integra TypeR DC2 nu a avut niciodata stock 235 de cai...

                      Sa o stapanesti sanatos KMR! Am vazut si eu masina, e iures maxim. Fiind gata de competitie, ai vreun plan cu ea? Te vedem la o Coasta ceva?

                      Ma gandesc ca nu ti-ai luat-o sa te plimbi prin oras...

                      PS: Are rezervor de 15l ca nu ii trebuie mai mult pentru scopul pentru care a fost modificata.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #26
                        Wow, a 4a Honda... mai ai loc de ele? Sa le stapanesti sanatos!

                        Comment


                        • #27
                          da am gresit vroiam sa zic "de pe" si da motorul nu are 235,are 169 stock....acum dupa modificari sigur nu mai are atat....

                          Comment


                          • #28
                            Sa o stapanesti sanatos!
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #29
                              Sa o alergi cu placere, domnu' KMR! Si spuneti si dumneavoastra ce fel de B18C aveti, ca sa stim si noi cati cai are...
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by alex0205 View Post
                                da am gresit vroiam sa zic "de pe" si da motorul nu are 235,are 169 stock....acum dupa modificari sigur nu mai are atat....
                                n-ai nimerit nici acum

                                Comment

                                Working...
                                X