Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As spune mai degraba invers Ady... uleiul este afectat de stilul de condus
    BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

    Comment


    • da da, asa .
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • Concluzia e ca, probabil o sa-mi consume cativa ml
        ....

        Comment


        • Originally posted by adi lungu View Post
          mobil 1 esp 5w30 si nu imi place.
          Ala nu e ulei pentru aspirate ci pentru FAP/DPF, Diesel-uri "moderne".
          Un test de ulei iti va spune exact ce si unde pierzi.



          Sent on the go thumb type. iApologize

          Comment


          • vtin, dislike-ul acela e din greșeală, ignore.
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • S-a gasit cineva sa imi arunce cu ceva in parbriz la mall. Drept urmare, am o ciupitura de rezolvat urgent.
              Nici nu am apucat sa ii fac Casco.
              Avand in vedere ca niciodata nu blochez pe nimeni si nici macar nu parchez aproape sa incurc pe cineva, se pare ca a dat un bou peste mine.
              ....

              Comment


              • Am crezut ca oamenii de pe acolo-s ceva mai binecrescuti...
                Un centru de reparare parbriz, nu?!

                Comment


                • ThinkerTalkerDoer, poti sa detaliezi ce inseamna un test de ulei, ca nu am inteles.

                  Comment


                  • Am rezolvat, nu se mai vede mare lucru. Sper sa reziste in timp.
                    ....

                    Comment


                    • Analize ulei la Blackstone-labs sau DysonAnalysis. Cel putin dupa o analiza la Blackstone am descoperit diluția foarte mare cu uleiul OE la Yaris. Astfel voi alege o varianta cu timp de încălzire mai mic 0w-x de exemplu.


                      Sent on the go thumb type. iApologize

                      Comment


                      • Am facut revizia ieri la exact 42500 de Km. Dupa verificare si drive test concluzia celor de la service este ca nu este nici o problema. E drept ca in drive test nu pot sa spun ca am sesizat vreo problema. Nu au schimbat uleiul la cutie nefiind necesar. Au spus sa urmaresc si daca se mai intampla sa revin si vor deschide o "nota de constatare".

                        Am sesizat ieri celebrul scartait la pedala de ambreiaj. Stiti cumva daca e aceeasi problema si la CU2? Momentan dupa gresare este silentioasa.

                        Am reusit sa o inscriu dupa interminabile drumuri la finante primarie si politie. Greu merge sistemul chiar si cu firmele care te "ajuta" cu actele.

                        Ca impresii dupa cateva saptamani impreuna:
                        - este extrem de silentioasa, aici ma refer doar la sunetul motorului.
                        - este placuta la condus si foarte comoda.
                        - este destul de puternica daca te "infigi" in ea.
                        - usile din spate sunt destul de mici si accesul este mai prost decat la CL7.
                        - consumul e "generos"
                        - anvelopele de 235 tin "balena" destul de bine pe curbe, insa clar nu ii plac schimbarile bruste de directie.
                        - are frane
                        ....

                        Comment


                        • Nu m-am putut abtine , mi-am comandat astea : http://www.ebay.com/itm/252492320232
                          ....

                          Comment


                          • for mother Russia!
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Ai inbox-ul plin și nu îți pot răspunde prin mesagerie.
                              Am lamelele, 85 lei setul. Detalii aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post558574
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • Ms de promptitudine!

                                Ai PM.

                                Dan
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X