Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal ca totul e posibil . M am exprimat eu gresit. Era pacat ca la km astia sa aibe probleme
    sigpic

    Comment


    • Am reusit sa inchei prima parte din ce mi-am propus sa fac cu masina asta. Sunt chiar multumit de rezultat si in realitate mi se pare ca arata mai bine decat in poze.
      Imi cer scuze de parcare insa nu puteam face poze in mijlocul drumului .
      Attached Files
      ....

      Comment


      • Frumoasa mașina !
        Ii sta bine cu jantele astea..nu știu ce sa zic de ornamentele de pe spate, parca era mai bine în alb (sau deloc).
        Anyway, tie să-ți placa!
        '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

        Comment


        • Da, jantele astea imi plac foarte mult desi dau impresia ca sunt mai mici de 18.
          Cele de vara o sa le scot in curand la vanzare sau la schimb daca e cineva interesat.

          PS Anyway imi place !
          ....

          Comment


          • cele de vara sunt pe 18?
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Da, sunt pe 18 Gabi. Ar da bine pe CR-V (zic io)
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Cele Type S sunt parca si mai late cu 1/2 J decat celalalte de 18" Accord (Delta si Sigma).

                Comment


                • Eu as fi mers pe ceva cu un ET discret mai agresiv.



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                  Comment


                  • Astea erau jantele care au venit cu masina. Probabil la anul o sa fac o investitie in niste jante usoare si mai "agresive". Sper!
                    ....

                    Comment


                    • Sau poți pune distanțiere de 3,5,10mm.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • Aveti idee unde gasesc niste prelungitoare de centura? Am nevoie pentru locurile din spate sa isi poata pune singuri centura piticii. Momentan prinderile originale sunt atat de jos incat si mie mi-e greu sa le prind.

                        Am comandat de pe net de la CMC Online Mall insa la Accord difera centurile de fata de cele de pe spate. Astfel ca prelungitorul respectiv nu se poate folosi pentru locurile din spate
                        ....

                        Comment


                        • Scuze ca vin cu o intrebare si nu cu un raspuns: poti sa imi zici prin ce metoda ai obtinut culoarea la spoiler (black glossy), cat a costat operatiunea si din ce material e spoiler-ul?

                          Comment


                          • Buna Scarr! Spoilerele le-am comandat din Rusia si sunt din plastic (ABS), destul de bine lucrate as spune. Le-am vopsit la un service si nuanta era un negru lucios de la BMW. Aveau vopseaua, facusera niste accesorii cu ea si mi-a placut cum au iesit. Vopsitul a fost vreo 250 RON si spoilerele cca 750 ROn cu totul. Sunt montate cu banda 3M.

                            Daca stie cineva unde as gasi prelungitoare de centuri sa se potriveasca si la Honda pe spate as aprecia!
                            ....

                            Comment


                            • http://www.seatbeltextenderpros.com/ ?

                              Comment


                              • Arata bine, contrastul intre alb si negru, pune in valoare toata caroseria.

                                Comment

                                Working...
                                X