MHH39: '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T, Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Dragos View Post
    Ai grija cu vopsitul.
    O treaba de care m-am lamurit cu lacul ceramic este din ce am vorbit cu vopsitori si daca nu e uscata la 120 grade Celsius degeaba.
    Va fi un pic mai tare ca cel normal.
    Iar daca iti baga masina in cuptor la uscare si da 120 de grade sa dus pe apa sambetei toata electronica.
    Foarte adevarat, Dragos; interesant de vazut totusi cum procedeaza cei de la Hess, printre altele; stiu ca o metoda intre dezechiparea completa si uscarea clasica la 60-70 de grade ar fi inconjurarea masinii cu radiatoare care sa ridice temperatura elementelor de caroserie la temperatura dorita, fara a afecta electronica si alte subansamble.

    Sunt sigur ca mhh ne va tine la "220"
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #77
      Cred ca vrea sa strice bunatate de masina, cu lacul asta ceramic.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #78
        Au stricat-o orezarii cu oja lor de unghii. Se matuieste imediat prostia aia de lac. Nu degeaba se spune ca se zgarie doar cand te uiti la masina...
        Asta e marele minus la masina asta si ultimele modele Honda... N-am de gand sa ma arunc precum berbecul la revopsire si nu o las pe mana oricui.

        Daca ai alte variante, opinii, sugestii...

        Comment


        • #79
          Vezi daca ti-ai luat masina neagra, acum te enervezi. Trebuia sa-ti iei alba sau argintie. Nu se vede lacul matuit deloc.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • #80
            26.400km

            O duc la Hess in curand. Incepe sa se incalzeasca.

            Comment


            • #81


              Tinerica 26400 km.
              Honda Accord CU2 2.4 AT
              "Never drive faster than your angels can fly"

              Comment


              • #82
                bai dar te-ai pus serios pe treaba cu bicicleta aia vad ...

                Comment


                • #83
                  Cam da.

                  Comment


                  • #84
                    Am lasat masina la Hess pentru revopsire completa. Sper sa iasa bine si sa reziste noul lac pentru ca m-am saturat de oja data de Honda.
                    Intre timp, am dat jos fetele usilor (ii multumesc lui Vali pentru ajutor!!). Cu ocazia asta ma apuc si de antifonarea usilor si banchetei (silent coat, pasla, plus noise isolator sau ceva similar). Poate reusesc sa antifonez si "oalele" rotilor.

                    As lua in calcul si un "upgrade" al difuzoarelor, insa nu vreau sa complic lucrurile cu amplificatoare.
                    Daca aveti idei sau sugestii, le astept cu interes.

                    27413km

                    Comment


                    • #85
                      Faci autostopul din Voluntari? Need a ride?
                      Sunt abia la a 3-a cafea, dar ma risc sa ies din casa.

                      Comment


                      • #86
                        Acum am vazut mesajul tau, dupa ce am vorbit la telefon.

                        Mersi mult, inca o data!
                        M-a "plantat" Lucian de la Hess in apropierea biroului.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by mhh39 View Post
                          Am lasat masina la Hess pentru revopsire completa.
                          Chiar sunt curios sa ne spui cum a iesit, cum au lucrat baietii .
                          Si a mea arata ca dupa razboi si vreau s-o vopseasc in perioada urmatoare..pe casco bineinteles .
                          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                          Comment


                          • #88
                            E o ocazie buna pentru a lucra si la oalele rotilor. Merita, din experienta, diferentele sunt si sunt destul de mari, la nivelul zgomotului perceput.
                            N-am date exacte in termeni de db, inca, o sa masor zilele urmatoare cand o sa se iveasca ocazia.

                            LE
                            Am sa masor mai bine dupa ce o sa fac si spatele, acum fiind doar fata.
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • #89
                              M-am apucat sa decupez pasla pentru usi. Fiindca masina este la vopsit, am cautat poze cu usile pentru decupaje. Am gasit cateva lucrari ce pot fi utile unora:
                              http://www.cardomain.com/ride/2542732/2004-acura-tsx/
                              http://www.cardomain.com/ride/2915803/2004-acura-tsx/
                              http://www.tsxclub.com/forums/1st-ge...ium-sound.html

                              Poate va dau idei pentru proiecte sau modificari.

                              Voi reveni si eu cu poze, dupa ce termin.

                              Comment


                              • #90
                                Stai ca nu inteleg: la ce ti-ar trebui masina, ca sa poti decupa pasla? Link model decupaj usa fata.
                                Decupeaza pentru o usa, potriveste-o, si pe urma aplica modelul la a doua.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X