KMYKZE: '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC ?/T SSE, Graphite Gray

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Asa cum ti-a spus si colegul "dragostan" nu este destinat utilizarii pe o masina de zi cu zi cu care faci sa zicem 10.000 km/an, este un ulei care ofera proprietati foarte bune intr-un timp relativ scurt, asta fac uleiurile de competitie. Daca zici ca ai citit fisa tehnica, unde te-ai incadrat cu masina ta ca si specificatii, ti-ai transformat Accord-ul peste noapte in masina de curse si noua nu ne-ai spus?

    Comment


    • #47
      Lasand putin laoparte subiectul ulei, asa cum am promis, cateva imagini cu masinuta Am sters numerele deoarece nu am reusit sa o inscriu inca.


      jpg images

      Comment


      • #48
        Intrebare: cum poti sa stai cu clima setata pe 28 de grade? Eu cand e foarte frig o pun pe 23 si tot mi se pare mult...de obicei o tin pe auto la 22 sau 21.

        Comment


        • #49
          adi lungu nu stiu cum functioneaza exact, dar incercand (in perioada asta a anului) clima pe auto la 22-24, se incalzeste greu; daca o las pe high 5-10minute se incalzeste mai repede, si apoi scad la 23-24.
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #50
            ady_uaic inteleg ce spui doar ca la el e deja cald motorul iar 28 de grade mie mi se pare exagerat. Acum fiecare cu preferintele lui

            Comment


            • #51
              Salut, motorul doar ce se incalzise, si eu fac smekeria cu caldura la maxim 10 min, se incalzeste mult mai repede, dar dupa o las cam pe la 22, e suficient pentru mine.

              Comment


              • #52
                Nu vad legatura o legatura de proportionalitate intre clima setata pe "Hi" si durata de incalzire a motorului. Era valabil doar daca avea rezistente electrice suplimentare, dar CL7 nu stiu sa aiba asa ceva. Cum se incalzeste motorul mai repede daca dam clima pe "Hi"?
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #53
                  Xander, nu stiu care este legatura, pur si simplu senzatia este ca se incalzeste mai repede, si eu sunt happy
                  Ca e real sau placebo nu mai conteaza.

                  L.E. Tin sa precizez ca nu vorbesc despre incalzirea motorului mai rapida ci de incalzirea habitaclului.

                  Comment


                  • #54
                    O intrebare intrebatoare, vreau sa comand antifurturi pentru roti, am inteles ca antifurturile Sicustar s-ar potrivii pe Honda Accord 2008 insa din poza au priderea conica iar eu am inteles ca Honda are prindere gen bila (rotunda).
                    Ma poate lamurii cineva? Se vor potrivii? Risc sa stric jantele sau ceva?

                    Comment


                    • #55
                      Pune OEM daca vrei sa mergi la sigur, sunt foarte bune calitativ. Ai jante OEM, deci scaunele sunt rotunde, nu conice. Daca pui conice se vor slabi si le vei pierde in mers.

                      Gasesti si antifurturi OEM SH pe ebay, doar sa nu aiba elementul de siguranta de pe cheie stramb ca atunci nu ai ce face cu ele, si sa iti dea si codul din pachetul original, sa poti replica cheia in caz ca o pierzi, altfel e nasol.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #56
                        Multumesc Xander.

                        Am gasit asa ceva:
                        http://www.ebay.com/itm/HONDA-WHEEL-...3D151627163854

                        Sh nu am gasit, sunt totusi cam scumpe...

                        Comment


                        • #57
                          Din astea am si eu pe ATR, doar ca la mine cartonul e rosu, nu albastru, nu stiu de ce. Sunt cu element de siguranta pe capatul piulitei. Sunt cele mai safe, ca nu pot fi prinse cu gheara pe lateral. Eu as da banii pe ele, decat sa iau unele proaste sa nu mai pot sa le scot dupa... Crede-ma, te legi la cap cumplit.

                          http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-...3D281875421303
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • #58
                            http://www.ebay.co.uk/itm/Kit-blocca...0AAOSwAodWFPPh

                            Pe astea le ai? Vad ca sunt pe rosu cum ziceai tu.

                            L.E. Am vazut diferenta, cele in pachet rosu au partea exterioara care se misca, deci nu pot fi prinse cu cleste ceva ca se invarte in gol.

                            Comment


                            • #59
                              Exact astea din poza, da.
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • #60
                                Perfect, le-am comandat

                                Comment

                                Working...
                                X