SOAVA: '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC ?/T echipare?, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Orice dealer H iti verifica si lichidele la revizie (mai ales daca le ceri expres). Daca sunt in parametri nu iti zic sa le schimbi.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #47
      Eu intrebam daca era sa completez eu, pana la revizie mai am.

      Comment


      • #48
        Salut,

        Ce ulei si filtru de ulei recomandati sa pun? Eu ma gandeam la Mobil 5W40 si un filtru Mann sau Bosch, ce parere aveti? De unde sa le cumpar?

        Multumesc

        Comment


        • #49
          Eneos Sustina e un ulei japonez excelent. Vezi băieții la mica publicitate ca sunt mai multi vânzători de piese de revizie.
          2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

          Comment


          • #50
            Salut, curge Putin ulei dreapta fata. E si pe filtrul care se vede si pe lângă. Ce filtru e? Trebuia sa fac revizia de 5000km, acum am aflat. Ce părere aveti? Multumesc

            Comment


            • #51
              Te duci la orice magazin de piese auto si iti iei ce filtru si ulei doresti. Aici e vorba de preferintele fiecaruia. Daca vrei sa aflii mai multe despre ulei sau orice altceva, sunt topicuri pe forum o multime. Doar sa ai chef sa studiezi ce te intereseaza.

              Comment


              • #52
                Se vede si prin zona motorului, mai mult acum. E de la filtru? Eu nu cred, ma gândeam sa nu fie un furtun rupt. Stiti un mecanic bun?

                Comment


                • #53
                  Se aude un zumzait si uleiul curs nu are miros

                  Comment


                  • #54
                    Si parca sa zic a curs mai mult unde am virat mai mult sa parchez. Stiti un service bun, deschis azi, mâine?
                    Multumesc

                    Comment


                    • #55
                      sa nu fi crapat furtunul de servo(problema cunoscuta la accord)..cum stai cu nivelul lichidului in borcan?

                      Comment


                      • #56
                        Multumesc pentru raspuns. M-am uitat in dreapta dar erau 2 bidonase si ambele au lichid in ele, sunt sub jumatate, sa zic aproape de sfert sa fie pline. Dar nu am inteles de ce sunt 2? Stii cumva? Te rog daca poti sa imi zici un telefon de la un mecanic sau service sau sa iti dai si tu cu parerea sau alte persoane.

                        Comment


                        • #57
                          Bidonul pt servo e in stanga cum deschizi capota, langa cel pt lichid de parbriz. In dreapta pt lichid de frana si ambreiaj cred. Mai mult nu stiu ce sa iti zic, poate sa te uiti la furtun daca a crapat, in rest, ii las pe cei mai priceputi sa te ajute. Mecanic nu cunosc.

                          Comment


                          • #58
                            Cele din dreapta aveau scris pe ele dot3 or dot4. Cel pentru lichid de parbriz avea desen ca o apa care tasneste din ea si era mai inalt si lung, parca. Cel de langa l-am vazut, dar nu imi aduc aminte cum erau lichidele in ele. Trebuie sa fie pline si cel pentru servo si cel pentru lichid de parbriz sau au nivele max, min?

                            Comment


                            • #59
                              Click image for larger version

Name:	WP_20151121_14_43_31_Pro.jpg
Views:	1
Size:	56.1 KB
ID:	721887Click image for larger version

Name:	WP_20151121_14_43_42_Pro.jpg
Views:	1
Size:	51.6 KB
ID:	721888

                              Comment


                              • #60
                                Ala de parbriz nu te intereseaza acum...pui lichid in el cand vrei si cat vrei...cel de servo are limita min si max. Aici e foarte important nivelul. La mine de exemplu e la limita maxima si nu am umblat niciodata la el.
                                Din poze se pare ca ti a crapat furtunul de servo.
                                http://www.hondafan.ro/forum/showthr...pompa-de-servo

                                Comment

                                Working...
                                X