ALEXME24: 08' Honda Accord Executive, 2.4 i-VTEC A/T, Dark Moccha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    In Romania nu este Shell, si cand era era pe fransiza cu benzina Romaneasca.
    In Bulgaria e alta mancare de peste. Shell e Shell si mie chiar mi s-a parut benzina mai buna.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #62
      Eu am pus cred 2 plinuri de la shell si n-a scos fum deloc (in UK).
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #63
        Cu Shell V-Power din Ungaria si Austria intr-adevar, scoate fum. Dar din cauciucuri .
        ...si din portofel.
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • #64
          Confirm si eu calitatea benzinei Shell din Bulgaria. Consum mic, indiferent de regimul de mers (ma pot lauda cu un 6,2 l/100 km pe CB, aprox. 6,6 la pompa - de la Ruse la Kulata, noaptea, deci am alergat cu simt de raspundere).
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #65
            Ca un facut, in weekendul asta a inceput parbrizul sa crape. A inceput usor de sus si in vreo 10 minute s-a extins vreo 10-15 cm. Urmeaza schimbarea lui.

            Comment


            • #66
              Originally posted by alexme24 View Post
              Ca un facut, in weekendul asta a inceput parbrizul sa crape. A inceput usor de sus si in vreo 10 minute s-a extins vreo 10-15 cm. Urmeaza schimbarea lui.
              Casco..?
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #67
                din pacate nu. Sunt in cautare de parbriz. Am inteles ca Pilkington ar fi cel mai ok ca si calitate-pret.
                Acum am si eu o alta intrebare poate stie cineva: am vazut ca la CU, toate geamurile sunt auto, se ridica singura. DIn ce am vazut in poze, pe usa cam pare la fel butonul pentru toate. Se poate adapta cumva feature ul asta si la CL9? nu e musai, dar parca uneori mi-as fi dorit sa se inchida toate geamurile singure si sa se deschida.
                alexme24
                Senior Member
                Last edited by alexme24; 14-09-16, 12:19.

                Comment


                • #68
                  Există module aftermarket de la kp technologies
                  http://www.kptechnologies.com/

                  Comment


                  • #69
                    Mersi dinoc. Am gasit pana acum modulul pentru trapa ca sa nu mai stau cu degetul pe buton sa se deschida complet, dar pt geamuri nu am gasit nimic. Decat modulul cu roll-up, dar roll down nu.
                    Au sediu si in romania ca sa faca montajele? ca parca nu m-as duce la orice service pentru treburi de electronica.

                    Comment


                    • #70
                      @alexme24 - Cu trapa nu e vreo defectiune? La a mea daca imping butonul inapoi o secunda se deschide complet. Si la inchidere la fel. Sau am inteles eu ceva gresit?
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • #71
                        La CL-uri trapa si geamurile pasagerilor nu au impuls. La CU-uri a fost introdusa optiunea asta.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • #72
                          Da. Din pacate nu e si pe modelul CL, dar se rezolva cu ceva indemanare si module after market

                          Comment


                          • #73
                            Ieri am fost la hondanord pt o verificare inainte de iarna si pt ca aveam un troncănit īnfundat Duap ce a tras de ea pe toate partile s.a ajuns la concluzia ca pivotii si bucsele de bascula(cele mari) trebuie schimbate. Ok pana aici toate bune, bănuiam si eu un pivot ceva. Supriza a venit cand mi s.a zis si arătat ca plăcutele pr fata ATE sunt duse pana aproape de fier. Am rămas uimit tinand cont ca le am schimbat acum 1 an si jumătate impreuna cu discurile tot ATE si am facut 19000 km din care cel putin 12000 in afara orasului. Astăzi le am schimbat si inca īncerc sa mi dau seama cum e posibil, nici la Clio. Nu le am schimbat asa repede si acolo am luat numai brembo. Urmează luna viitoare sa schimb si pivotii si bucsile. Cost estimativ in jur de 600 RON pe febi.
                            Mi s-a mai zis si ca am un mic joc in caseta, dar sa nu imi fac grji ca e normal si nu e nimic īngrijorător.

                            Comment


                            • #74
                              Placutele se consuma si la 10.000km, fara sa mergi pe circuit cu ele.
                              N-ai de ce sa fii uimit la 19.000
                              Rumburak
                              Senior Member
                              Last edited by Rumburak; 23-09-16, 11:34.
                              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                              Comment


                              • #75
                                E k 20k mie mi s-au dus discurile la 170k si le-am schimbat la 120k oem si discurile si placutele
                                '16 BMW 520xd
                                '15 FK2
                                ex '10 CU1
                                ex '07 CL7

                                Comment

                                Working...
                                X