Reflash Honda motorizari benzina/diesel, reducere consum si dpf fix

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Subscriu.... :?:
    Honda Accord 2.4 i-VTec A/T 2004;
    Honda CR-V 2.0 i-vTec A/T 2004.

    Comment


    • Si eu sunt interesat pt 2.4!!
      www.emogroup.ro

      Comment


      • si eu sunt interesat ptr. un 2,0 M/T. este un nr. de km recomandat dupa care se poate face remaparea?
        www.soundlightvideo.ro
        www.slvservices.ro
        EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
        '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

        Comment


        • doc, man nu ne mai tine in suspans :!:
          www.soundlightvideo.ro
          www.slvservices.ro
          EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
          '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

          Comment


          • patience is a virtue my friend... :wink:

            cred ca si doc vrea sa stie ceva sigur, dar nu stie inca 8)
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • patiance is not my thing :lol:

              oricum la 200 de km ai mei facuti pana acum probabil ca nici nu pot sa pup remapare foarte curand. din cate stiam sau auzit parca la diesel este recomandat dupa 10.000 de km, de benzina nu stiu nimik - poate ne lamureste doc.
              www.soundlightvideo.ro
              www.slvservices.ro
              EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
              '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

              Comment


              • Cine va recomandat voua la 10.000km pentru diesel??? Deja aceste cifre sunt folclor si multi vorbesc din auzite fara sa se documenteze sau sa intrebe direct la cei implicati.

                Nu va dau mai multe detalii pana nu am pe masa aparatura cu care pot face aceste modificari. Pana atunci este doar o veste buna sau rea, voi decideti.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • yo zic ca foarte buna - si personal nu cred ca o sa gasesti pe acest forum pe cineva care sa zica ca este o veste rea. te asteptam cu info noi.
                  www.soundlightvideo.ro
                  www.slvservices.ro
                  EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                  '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                  Comment


                  • Daca se aude ceva ptr 1.8 benzina vreau si eu deja 55.000 km simt nevoia de o skimbare
                    Sau poate imi recomandati un turbo ptr ea)
                    ::Honda Civic 1.8 iVTEC 2006:: - ::Honda C-RV 2.2 iCDTI 2008::

                    enjoy your honda

                    Comment


                    • @badoctav: bine ai revenit :wink:
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • bine v`am regasit s`au schimbat lucrurile pe aici? sau tot ptr 1.8 n`a aparut nimic?
                        ::Honda Civic 1.8 iVTEC 2006:: - ::Honda C-RV 2.2 iCDTI 2008::

                        enjoy your honda

                        Comment


                        • Care au fost problemele care au aparut la Focusul ST resoftat de voi :?:

                          Comment


                          • Nici noi nu stim ce probleme avea st-ul ala, a ramas ca il urcam pe un dyno la bucuresti cand are drum.VOLVO-ul S40 AWD din Insomnia cu aceeasi motorizare facea ravagii la legale, insa la ST nu-mi explic. Facea presiune cat trebuie dar din spusele proprietarului masina nu tragea. Mai multe detali le putem discuta in PM aici este o arie de publicitate.

                            O sa va anunt cand achizitionez aparatura si softul pentru motorizarile benzina honda. Astept la randul meu un raspuns de la firma respectiva.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Salut Doc , de asta ce spui? http://www.powersystem.fr/UK/fiche_p...r_def=Essence#
                              ::Honda Civic 1.8 iVTEC 2006:: - ::Honda C-RV 2.2 iCDTI 2008::

                              enjoy your honda

                              Comment


                              • Ce am postat eu era o chestiune care ar putea interesa potentialii clienti cu privire la seriozitatea si calitatea softurilor voastre, deci nu cred ca e cazul sa trecem la privat.
                                Nu prea conteaza caii, principal e cum merge masina, si cert este ca cu soft Dimsport masina mergea mai prost decat cu cel stock, problema constata chiar si de voi. Voi ati spus ca masina are o problema, si cand a fost sa verifice masina la Ford cu softul stock, absolut totul a iesit perfect, deci clar softul e de vina. Corect era ca omul sa isi primeasca banii inapoi, tinand cont ca nu a primit nici pe departe ce i-a fost promis. E pacat sa se ajunga in tribunale, dar eu il incurajez sa faca asta, ca nu a facut decat sa arunce pe fereastra niste sute de euro aiurea, si partea mai rea e ca nici nu v-ati asumat vina, ci ati dat vina pe masina, care chiar era in regula cu tot. Lucrul de bun simt ar fi sa ii returnati banii cuveniti, si fiecare sa isi vada de drum mai departe...

                                Comment

                                Working...
                                X