De la ce marca am trecut la Honda?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    supernova, Suzuki Vitara
    My way....my Honda !!!!

    Comment


    • #47
      Originally posted by dumiflo View Post
      Citroen C4 Coupe , 1.6i - 110 CP
      Hmm, eu vroiam sa-mi iau asa ceva, adica era pe lista de optiuni, dar cu 140 de cai, 2L diesel parca motorlul.
      M-a cam desumflat bordul, in afara de LCD-ul central mi-i s-a parut foarte gol si mult plastic. Si nici cu service-ul nu prea stateau bine baietii.

      Comment


      • #48
        Eu credeam ca ticker vrea sa vada cati au trecut de la Audi, Mercedes si BMW la Honda dar vad ca nu le-a inclus in poll. Sa fac eu unul separat sau mai bine nu ?
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • #49
          Matiz. Micul gigant nu mai facea fata drumurilor lungi si dese
          Civic 5D 1.8 Sport Champagne Silver
          B 23 SEO

          Comment


          • #50
            Rumburak, m-am gandit si eu la alea trei, dar sincer... cati pot fi?

            Mai multi au trecut de la alte marci, deci nu cred ca e necesar

            P.S. Cine isi permite Audi isi permite si mai multe masini,deci poll-ul cu cele 3 marci premium nemtesti nu isi are rostul
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #51
              o Dacia Break si o VW Bora.
              VW il mai am
              Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
              Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

              Comment


              • #52
                Originally posted by ticker View Post
                Rumburak, m-am gandit si eu la alea trei, dar sincer... cati pot fi?

                Mai multi au trecut de la alte marci, deci nu cred ca e necesar

                P.S. Cine isi permite Audi isi permite si mai multe masini,deci poll-ul cu cele 3 marci premium nemtesti nu isi are rostul
                Hihihi, evident ca nu-si are rostul ...
                Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                Comment


                • #53
                  Inca n-am trecut, n-am reusit sa vand loganul dar sigur trec la Honda
                  Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                  Comment


                  • #54
                    Dacia Nova '98 (reparata/imbunatatita surub cu surub de mine in parcarea blocului )
                    Chevy Lumina '93 (pe care tocmai am vandut-o pe fabuloasa suma de 600$ )
                    Lambo Murcielago '05 (cumparata cu 20$ de la toys R us :P )
                    2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
                    2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

                    Comment


                    • #55
                      Sunt singurul care a avut prima masina Honda?

                      Ca sa fiu mai precis decembrie 2006 imi iau carnetul, ianuarie 2007 iau ai mei Accordul, octombrie 2007 imi iau Civicul prima masina care are numele meu in talon. Cred ca o s-o tin minte toata viata
                      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                      Comment


                      • #56
                        nu eşti singur
                        LE: chiar mă întrebam de ce nu e şi opţiunea asta
                        Atenţie la motociclişti!
                        '08 Civic 5D, 1.8 M/T Exec - NHB

                        Comment


                        • #57
                          Pentru ca poll-ul e adresat doar celor care au trecut de la o alta marca la Honda.

                          Nu am urmarit sa aflu cati si-au luat Honda ca prima masina! (You lucky b******s!)
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Acum ceva timp cand habar n-aveam de masini, am optat pt Skoda Felicia si mai apoi pt Seat Ibiza...bineinteles, ambele proaste, de toata jena (Felicia noroc ca n-avea prea multa electronica, dar tot a fiert motorul intr-o intersectie). In familie, pe langa Dacia si masina tranzitiei Cielo (bun la inceput, pe urma se strica lunar cate ceva), am mai avut Volvo XC70 (neasteptat de lipsita de fiabilitate, pana si pe la clante in interior suiera vantul), Skoda Octavia (mici neajunsuri pana la 40.000 km cand a cedat volanta+ambreiaj+disc+ce mai era prin cutie), Tico (inca il mai am ca varianta de rezerva, neasteptat de bun pana la 80.000 km cand au inceput sa-i cedeze toate una cate una).
                            Acum toata familia are Honda si ramane pe Honda. Lesne de inteles ca sunt incomparabil mai bune si in proportie de 95% fara probleme, exceptand uzura foarte rapida a consumabilelor la fosta mea cauzata de stilul meu de mers.

                            Comment


                            • #59
                              si pentru mine accordul a fost prima masina

                              glumind putin acuma, cand or vedea ai mai rautaciosi rezultatul pool'ului or sa zica ca nah... deaia li se par astora hondele asa grozave... uite de pe ce masini vin
                              ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                              Comment


                              • #60
                                Pai daca nu ati avut alta masina inainte cu care sa comparati Honda actuala, atunci parerea voastra (din punctul de vedere "uite de pe ce masini vin") este, fara suparare, si mai irelevanta
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X