Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by HanTTa View Post
    Pt mine e clar ca o sa pui mana pe noul CRV - esti prea fanatic cu marca asta ca sa nu realizezi ce ti-ai propus . Bafta !
    Vand Opelul din avatarul tau si m-am scos....e interesant la ce bani va veni un Executive sau cum i-o spune, nu voi putea cobori stacheta la o echipare inferioara, iar daca pretul va fi prohibitiv, voi continua colaborarea, perfecta de altfel, cu Zambilica !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • @Rumburak

      Si nu crezi ca e normal sa primesti un pret cu 2-5% sub pretul pietei? Pana la urma, dealer-ul, te scuteste pe tine de grija de a sta cu masina la vanzare pe toate site-urile si eventuale targuri auto.
      Am auzit de dealeri care ofera preturi la trade-in cu 15-20% sub pretul pietei, dar aia sunt putin cretini si au serviciul de trade-in doar de ochii lumii.
      Spre ex. in Germania la un trade-in se ofera preturi cam cu 5% sub pretul pietei.
      La buy-back lucrurile stau altfel, acolo e un act aditional care se semneaza la vanzarea autoturismului nou prin care dealer-ul isi asuma responsabilitatea de a cumpara autoturismul in cauza la un pret prestabilit in functie de cote de depreciere si de stare tehnica.

      Comment


      • Da, 2-5% e normal, insa oferta e cu minim 15% sub pretul pietei. Nu stiu daca ai socotit cu date concrete, eu iti pot da asa ceva.
        Nu as contesta nici macar acest 15 sau 20% daca oferta pentru masina noua ar avea macar vreo urma de discount.
        Rumburak
        Senior Member
        Last edited by Rumburak; 08-12-11, 13:35. Reason: erori de tipar
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • Rareori am auzit in RO pe cineva multumit de ofertele de trade-in. Ar fi frumos sa fie 5%, as da si 10% (dar eu am primit oferte de -20%, chiar si -25%).
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • Nasol, stiu, am auzit de astfel de cazuri. Chiar am auzit de un dealer de marca premium care cerea ~200 de Euro pentru o evaluare trade-in.
            E pacat ca se practica astfel de devalorizari la trade-in, pentru ca sunt convins ca ar fi multi care ar vrea sa-si schimbe masina prin trade-in.

            Comment


            • Acu` vreo 4 ani, la o marca japoneza, mie imi dadeau la buy back cam 50% din pretul pietei pentru vechimea si numarul de Km al masinii pe care o aveam. Cam asa stau lucrurile in realitate la unii.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

              Comment


              • Oare cat se castiga din vanzarea unei masini? Nu credeti ca dealerii ar trebui sa fie interesati mai mult sa atraga clientii la service-uri? Sa ii fidelzeze, sa ii tina aproape, promotii la piese, samd? Eu nu prea am vazut asa ceva la noi dar asa cred ca ar trebui sa stea treaba...
                Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                Comment


                • Se gastiga foarte putin la o masina in ziua de azi, nu stiu exact ce marje au, dar cu siguranta sunt foarte mici. In anii de glorie erau marje de peste 10%, iar acum cu siguranta sunt injumatatite sau chiar mai jos de atat. Singurii care se mai lefaie in marje sunt cei ce vand marci de lux, ex. Jaguar, Land Rover, Ferrari, etc.
                  Mda... ma opresc aci ca deja e mult ot, poate ne ajuta un admin cu thread pentru buy-back.

                  Comment


                  • Eu am beneciat de un buyback la Honda si ma declar pe deplin multumimt. Daca stii cum si unde sa pui problema s-ar putea sa nu fie atat de rau
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • O prezentare interesanta, desi cam condensata: http://www.motorweek.org/reviews/roa...012_honda_cr_v
                      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                      Comment


                      • reclame noi la modelul din SUA 2012:

                        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pEAUxeO4fR4


                        http://www.youtube.com/watch?v=JybnJ...feature=relmfu


                        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=alxpfdcOSqc
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • E adevarat ce vad...tokyo-san a revenit ?
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • Da da, vezi bine; chiar in forta am putea spune, a umplut forumul in cateva ore!
                            Cum zicea cineva, scrie la 3 tastaturi odata
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Eu cred ca avea posturile gata scrise
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • New CR-V proves Honda's still got it, for now
                                http://www.autoguide.com/manufacture...ideo-1798.html
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X