Noul Civic Sedan 2012 [update] facelift 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vladd View Post
    Eu n-am inca masina.
    Deci o solutie ar fi sa le cer dealerilor copii dupa cartea masinii?
    Da, exact asta ar trebui sa faci. Cand trebuie sa platesti (sau nu) taxa de inmatriculare la administratie, la chestia aia din carte se uita.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Repet, s-ar putea sa nu fie carte decat daca a fost luata masina de dealer, nu de catre HTRo.

      Eu cand lucram la Dacia dadeam clientilor CIV la 3-5 zile dupa ce ridicau masina, pt ca factura finala se facea la ridicare (in rest era proforma - fie de avans sau integrala care se storna la livrare si se facea factura fiscala),
      Ideea era ca Dacia cerea la RAR CIV pe baza facturii finale, de aici si cele 3-5 zile pana ajungeau la noi cartile.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Atunci trebuie sa aiba o fisa tehnica, pe baza careia se elibereaza cartea.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Originally posted by Basil View Post
          parca e skoda octavia la spate
          foarte ciudat ca nu are Cruise Control !
          l.e. citisem doar descrierea din Confort. Are CC,deci.
          Uite, la rusi are alt spate: http://www.honda.co.ru/cars/civic4d/
          Delphi
          Super Moderator
          Last edited by Delphi; 30-12-14, 18:49.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • Da, e varianta facelift, cu alte faruri.

            Nu cred ca va mai ajunge la noi atata timp cat HTRo nu mai are. Sedan pe lista oficiala de preturi.

            E ciudat oricum ca nici in Germania nu se vinde cea cu facelift-ul de Rusia.http://www.honda.de/automobile/model..._limousine.php

            Probabil depinde si de fabrica unde e facuta si de piata pe care se vinde.


            ticker
            Administrator
            Last edited by ticker; 30-12-14, 18:33.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by vladd View Post
              Honda Civic Sedan 4D 1.8 LS AT 2014 nou-nouta.
              Sunt in momentul de fata cateva model pe piata la noi cu un discount foarte mare. Nu dau nume ca sa nu fiu acuzat de reclama, dar se pot gasi usor pe anunturi auto.
              Nu stiu foarte multe despre masina asta, decat ca e facuta in Turcia si ca are o cutie automata clasica, cu 5 trepte.
              Ma intreb daca ar fi bine sa ma grabesc si sa profit de ocazie. In acelasi timp pretul prea mic fata de lista mi se pare suspect.
              Are cineva vreo parere despre asta?
              E vorba de masini afectate de grindina in belgia in timpul transportului, care au fost reparate in ateliere honda, de aici pretul mai mic.
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • Asta ar explica totul. Dealerul a zis ca sunt din Belgia dar n-a pomenit grindina. Bacu, mai stii alte detalii? Sunt reparate bine?

                Comment


                • In principiu sunt reparate bine. De exemplu eu mi-as lua daca as avea banii un. Civic Tourer sau CR-V batut de grindina si reparat fara sa am tragere de inima. garantia la caroserie si vopsea e inca valabila, deci totul ar fi inregula.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • Un sedan varianta LS la 13200 euro, discount rabla inclus, e ok?
                    Adica e posibil sa fie din lotul celor afectate de grindina?

                    Pedalez incet...dar sigur

                    Comment


                    • Ce griji aveti...
                      Oare va intrebati cum aratau masinile noastre dupa grindina de acum 3-4 ani?! Nu aveau 10 cm patrati de tabla plana. Pana la urma, au fost aduse la starea initiala dupa un "tratament" de cateva zile si... sunt aceleasi masini cu aceeasi vopsea.

                      Comment


                      • Ok...ms pt asigurari...sper sa intru si eu in randul vostru

                        Pedalez incet...dar sigur

                        Comment


                        • Nu mai bateți cāmpii cu grindina așa am fost păcălit si eu cānd am vrut sa iau mașina de către un dealer din bucuresti. Nu lua de la aia ca a fost lovita de grindina, ia de la mine. Bine ca nu am pus botul , mașina nu are absolut nici o problema, a fost virgina.
                          GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                          Comment


                          • A sāngerat la prima tură?
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • Singurul lucru de care ati poti face grija sunt soricei ce pot aparea doarece tapiteria plafoanelor si protectiile stalpilor au fost demontati.
                              Va asigur ca asa este si va voi povesti o intamplare amuzanta.
                              In una dintre vizitele mele pe la reprezentanta Honda din Goppingen am observat ca parcarea s-a umplut exagerat,aproximativ 25 de auto decat deobicei. Bun hai sa vedem de ce si in plimbarea mea printre ele observ ca toate aveau plafoanele si stalpi demontati,efectiv tapiteria plafonului statea pe tetiere. Era sa pic din picioare,deja ma gandeam ca a dat-o in bara Honda cu nu stiu ce aibag-uri sau mai stiu eu ce problema din fabrica. Stiu ca am intrebat-o pe sotie daca am primit un plic de la ei. Ma reculeg si ma duc sa aflu mai multe detalii la care doamna de la receptie ,cand aude ce mi-a trecut mie prin cap era sa pice ea de pe scaun de ras."Domnule chiar asa ,nu ati vazut panoul publicitar de 5 pe 2 metri prin care se anunta marea reducere de pana la 6.000 de euro la Civic".Acum sincer eu n-am venit din intersectia de unde se vedea acel panou dar un lucru stiu ca m-am facut de cacao.
                              Eu sincer nu as ezita sa-mi cumpar una din acest lot dar bineinteles sa merite financiar.

                              Comment


                              • Originally posted by bekxy View Post
                                A sāngerat la prima tură?
                                Prima tura nu a fost decat autostrada Constanta-Fetesti, de acum incolo o sa sangereze mai tare are aproape 5000.
                                Preturile mai mici cred ca vin si din prisma faptului ca sunt fabricate in Turkey
                                GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X