Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va rog sa ma ajutati daca puteti si pe mine cu-n raspuns. Vreau sa cumpar un Civic din '95 cu motor de 1.3 cod D13B2 carburatie. A inmatriculat cineva o masina cu un astfel de motor? Din ce am citit pe forumuri ar cam fi probleme la RAR cu incadrarea in normele de poluare la modelele mai vechi. O recunoaste macar euro1?

    Multumesc anticipat
    '95 Civic EG3 1.3 16V (D13B2)
    '93 Club 11 RL (prima dragoste )

    Comment


    • e greu de dat un raspuns in momentul asta. in mod normal ar cam trebui sa fie E2, dar cel mai sigur fa o cerere de consultanta la RAR (30 ron) si vezi ce zic ei. daca iti da E0 atunci poti sa ceri la HTRo un certificat de conformitate pt acest model din care sa rezulte E1 sau E2 cu care trebuie sa mergi la RAR in bucuresti si iti corecteaza in cererea facuta inainte E1 sau E2 in loc de E0.
      succes
      ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
      '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

      Comment


      • Multumesc mult. Exact asa am sa fac

        Totusi am o intrebare stupida poate. Taxa se plateste la caseria RAR-ului, sau la fisc sau mai stiu eu unde, ca nu vreau sa ma duc pan-acolo si sa trebuiasca sa ma intorc
        Last edited by mv11b1; 20-10-08, 18:04.
        '95 Civic EG3 1.3 16V (D13B2)
        '93 Club 11 RL (prima dragoste )

        Comment


        • Salutare tuturor! (nou pe-aici :P)
          As avea si eu o intrebare... Ce variante de echipare au GPS? (daca au) Am vazut pe mobile.de o Honda Civic 2.2 Executive care avea, insa pe site-urile din Romania nu scrie de asa ceva :-??
          Cyrax, sa o stapanesti sanatos!

          Comment


          • In Romania nu se aduce nici o civic cu navigatie si oricum nu ai ce sa faci cu ea ptr ca nu exista harta pentru Europa de Est. Daca te uiti cu atentie insa pe mobile.de pretul unei honde civic cu navigatie creste cu aproximativ 3000 de euro ceea ce este imens... in banii astia poti lua o navigatie separat care include harta romaniei si bani de motorina/benzina ptr urmatorii 2 ani
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

            Comment


            • Asa cum zise si Nomercu, in .ro nu se aduce pt ca nu egzista harta insa prin tzari straine o gasesti ca nivelde echipare "Executive Navi". Iar pretul de nou creste cu 4500-5000 oiro. Cu 3000 creste in cazul sh-urilor
              ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
              ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

              Comment


              • Multumesc.
                Poti achizitiona o navigatie separat, si cum zicea si colegu, de restu de bani bagi motorina si te distrezi
                Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                Video Sharing: http://www.webtube.ro/

                Comment


                • Daca negociezi cu neamtul iti garantez ca iti poate oferi un discount substantial. Stiu ca am trecut pe la ei si m-am intors cu ceva frumos
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                  Comment


                  • Originally posted by Nomercu View Post
                    Daca negociezi cu neamtul iti garantez ca iti poate oferi un discount substantial. Stiu ca am trecut pe la ei si m-am intors cu ceva frumos
                    Me too, me too ..


                    Cyrax, scuze ca poluez topicul tau!
                    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                    Comment


                    • multumesc pentru raspunsuri

                      Comment


                      • <gluma>
                        Exista de multi ani pe piata masini cu motor 1.4 aspirat cu 100 CP Una din ele a fost VW Lupo
                        </gluma>

                        Este cumva publica curba de cuplu pentru noul motor? Va echipa si Jazz-ul?
                        BingoBongo
                        Member
                        Last edited by BingoBongo; 01-11-08, 23:14.

                        Comment


                        • HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • Super. Mersi!

                            Comment


                            • vreau si eu un civic 5d facelift

                              Am facut test la Asko, mi-a placut super mult...astep sa apara noul model dar nu ma pot hotara la culoare,astept sugestii

                              Si as vrea sa mai aflu cam cat costa intretinerea, cat a ajuns prima revizie, cat a ajuns a-2a.

                              Merci!

                              Comment


                              • Culoarea masinii e ceva subiectiv, preturile reviziilor s-au discutat (aprins).
                                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                                2 roti

                                Comment

                                Working...
                                X