Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Delphi View Post
    Intre Civic sedan si Golf VI, eu as alege oricand si la orice ora sedanul. Si fa si socoteala de pret la Golf cu toate dotarile pe care le are sedanul.
    ... si eu as alege Civic sedan, dar Golf VI e model nou , si peste vro 1-2 ani v'a aprea si civic modelul nou deci grea alegere, nu!

    Comment


    • Originally posted by UltraDM View Post
      ori n-am înţeles eu ce ai vrut să spui, ori tu nu ai înţeles ce-am vrut eu să spun şi anume că maşina chiar are băţ de capotă, era doar un exemplu de prostie spusă cu bună credinţă pe un forum; prostie probabil preluată şi de alţii apoi

      am inteles ce vrei sa spui, doar ca batul lor e mai "jmecher" asta era ideea

      Comment


      • Daca te uiti la imaginea de mai sus si ar trebui sa alegi una din cele doua masini sa fie a ta... ce ai alege?

        My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
        hondacivic.ro
        blog.margescu.ro

        Comment


        • Originally posted by beholder View Post
          Daca te uiti la imaginea de mai sus si ar trebui sa alegi una din cele doua masini sa fie a ta... ce ai alege?
          cred ca s'a gresit sedanul daca ma uit bine, acolo e Civic'ul SI ( nu prea stiu daca am nimerit - dar e "sedanul" in 2 portiere, de la americani)


          anyway, cred ca as alege civc'ul ... arata mai bine.

          Comment


          • Este Civicul Coupe, ca a lui PanterA.

            Ce importanta are ca VI-le e mai nou? Tu iei masina care iti place tie, sau iei masina ca sa fie fericiti prietenii? Daca iti place sedanul, ia-l pe ala si fii fericit! Dupa ce o sa se lanseze Golful VI, o sa se tot lanseze alte masini, modele, sau variante mai noi, asa ca niciodata nu o sa ai cea mai noua masina sau model.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Originally posted by Delphi View Post
              Este Civicul Coupe, ca a lui PanterA.

              Ce importanta are ca VI-le e mai nou? Tu iei masina care iti place tie, sau iei masina ca sa fie fericiti prietenii? Daca iti place sedanul, ia-l pe ala si fii fericit! Dupa ce o sa se lanseze Golful VI, o sa se tot lanseze alte masini, modele, sau variante mai noi, asa ca niciodata nu o sa ai cea mai noua masina sau model.
              ai si tu dreptate aici

              Comment


              • Atata nehotarare nu poti intalni decat din partea unei femei. Nu mai bine astepti tu Golful VII? Am auzit ca va beneficia de o platforma noua
                BTW: colegul Pantera are Accord Coupe, nu Civic Coupe.
                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                2 roti

                Comment


                • Originally posted by ramm View Post
                  Atata nehotarare nu poti intalni decat din partea unei femei. Nu mai bine astepti tu Golful VII? Am auzit ca va beneficia de o platforma noua
                  BTW: colegul Pantera are Accord Coupe, nu Civic Coupe.
                  mdea, multumesc de sugestie.

                  Comment


                  • In serios sau nu, nu poti sa astepti sa ai ce e mai nou mereu, decat daca ai bani In plus la un model nou sunt inevitabile "bolile copilariei". Apoi apar promotii si discounturi si vei regreta ca ai dat mai mult dect vecinul tau pe aceeasi masina.

                    Personal dau un singur sfat: ia-ti masina cu sufletul!

                    Daca vrei fa comparatia masina=femeie (presupunand ca esti Ion, nu Ioana ). Daca o iei cu capul si se strica vei regreta. Daca o iei cu inima va fi altfel, vei avea grija de ea, o vei duce la "doctorii" cei mai buni si te vei bucura cand se va insanatosi
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Masinile se schimba acum la 5 ani, cu facelift dupa 3 ani. Daca m-as fi luat dupa faptul ca vreau masina musai noua, nu mai aveam nici una.
                      Plus ca modelele noi se stie ca au probleme care se rezolva pe parcurs.
                      Cele mai fiabile masini sunt cele care au trecut prin facelift. In acel moment, se rezolva o mare parte din probleme.
                      Dar sa stai sa pandesti sa vezi cand apare "ultimul model" si sa nu iei in considereare ce iti place tie mai mult si ce este si mai avantajos financiar...nu mi se pare deloc ok.

                      Comment


                      • Bogdane, mie cand mi "s-a pus pata" pe Civic, altceva nu am vazut in fata ochilor. Ce-i drept m-am uitat in treacat si la concurenta, dar nu am gasit nimic convingator.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ticker View Post
                          Bogdane, mie cand mi "s-a pus pata" pe Civic, altceva nu am vazut in fata ochilor. Ce-i drept m-am uitat in treacat si la concurenta, dar nu am gasit nimic convingator.
                          Subsciu
                          http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5516
                          Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !

                          Comment


                          • si eu subscriu la motto'ul lui cosnec "Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !"

                            Comment


                            • Ei, atunci se pare ca lucrurile se indreapta spre un final fericit.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • The new Civic:

                                http://www.promotor.ro/noutati-auto-...ropean-3274350

                                http://www.auto.ro/salon-auto-paris/...civic-facelift

                                1.4 cu 100 CP !!!
                                tokyodream
                                Senior Member
                                Last edited by tokyodream; 07-10-08, 09:42.
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                                Comment

                                Working...
                                X