Bujii Civic (R18A1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ma bag si eu,
    da sunt de la Denso pentru motorul nostru 2 modele care se potrivesc unele loglife si altele pentru performanta care costa 200lei bucata si tin max 10.000km conform producatorului.
    Fiecare pune ce vrea si cat il tine buzunarul daca vrei performanta adica 1CP in plus, si vreo 3 L de benzina la consum in plus , iti convine sa dai 500 euro pe an numa pe buji foarte bine.
    Dragos
    Senior Member
    Last edited by Dragos; 10-10-14, 22:19.
    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

    Comment


    • #47
      Originally posted by vtin View Post
      Am impresia ca tu vrei sa ai dreptate cu orice pret. Daca esti interesat de informatia mea, vezi ce poti scoate din ce ti-am spus. Stock-urile NGK sunt cele al caror cod este dat de cineva mai sus (LE: chiar tu, deci stii care sunt), cel care se termina in 11s. Daca vrei sa afli cu ce Denso-uri stock vin unele Civicuri 4d, pune mana si intreaba pe cineva de la reprezentanta.
      Atat timp cat au fost la fel, nu m-a interesat de care sunt.
      Stiu ca-ti cer imposibilul, dar fa un efort. Mic.
      Nu stiu cum crezi tu ca rezolvi dilema punindu-ma pe mine sa ma cercetez ceva ce tu ai afirmat la modul vag, general. Sunt sigur ca R18A1 nu vine cu IK20G .
      Problema mea e de ce pe unele cataloage ,inclusiv Autokarma mi-au trimis bujia asta cind am bagat datele masinii.
      La mine aceste bujii au inrautatit sever functionarea,am analizat si am descoperit ca sunt mai scurte fata de NGK, am vorbit fix pe tinta, acuma din posturile tale, ce concluzie ai trage tu in locul meu? ca am nimerit un set prost de bujii sau ca mi se pare ca trage prost, ca daca nu mai trece de 160 orice as face e din alte cauze, iar dupa ce bag la loc NGK isi revine la puterea initiala...
      Mai clar de atat nu am cum sa ma fac inteles. Nu te lasa ademenit sa ma iei cu ironii.

      Comment


      • #48
        Denso recomanda asa:
        - pentru R18A1: SKJ20DR-M11S / IK20L / VK20
        - pentru R18A2: KJ20CR-L11 / IK20L / VK20
        Eu nu am gasit IK20G recomandat pentru Honda. O fi fost autokarma matol. IK22G se mai recomanda la Type-R, Integra, samd, dar IK20G nu am gasit.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #49
          Eu am pus de la denso(cel din imagine), exact ce scrie in manualul de utilizare si merge perfect.
          Attached Files

          Comment


          • #50
            Sunt din ce in ce mai sigur ca IK20G, pe care mi le-a dat autokarma nu sunt potrivite pt masina mea.
            delphi, si eu caut VK 20!!
            Sau mai nou, Denso TT Irrium, care sunt fostele Denso TT Platinum, adica in loc de platina au pus iridiu. Dar se pare ca abia au fost create si mai dureaza pina apar pe piata.
            micutzu, din poza ta cred ca sunt VK20, pentru ca se observa ca au pastiluta pe cioc. Da, sunt bune, asta speram sa imi trimita autokarma.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Basil View Post
              Iata dovada !
              Am fotografiat ambele bujii, NGK oem si Crap Denso.
              Nu are voie sa fie asa diferenta. Eu cred ca din selectorul de bujii ai ales modelul gresit. Vad ca Type S-ul are altceva fata de standard.
              Honda Accord - 2006 2.0 Executive

              Comment


              • #52
                Unde vezi? Ce are?
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #53
                  O sa pun un print mai târziu, e dificil sa fac asta acum.

                  Sent from my nexus 7 using Tapatalk
                  Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Delphi View Post
                    Unde vezi? Ce are?
                    edit…………….
                    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                    … Jazz do it ...

                    Comment


                    • #55
                      Eu nu inteleg ce tot vorbiti voi aici.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Delphi View Post
                        Eu nu inteleg ce tot vorbiti voi aici.
                        postarea #36 ai citit-o?
                        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                        … Jazz do it ...

                        Comment


                        • #57
                          În postul 37 sunt 2 bujii cu diferențe notabile. Eu spuneam ca la selectorul de la Denso sunt mai multe bujii în funcție de ce alegi pt Civic 2009 parca... Posibil sa fi fost selectat tipul greșit. As zice ca e greu sa îți recomande o bujie nepotrivita.

                          http://www.globaldenso.com/cgi-bin/g...&action=search


                          Sent from my nexus 7 using Tapatalk
                          wolfydRg
                          Senior Member
                          Last edited by wolfydRg; 11-10-14, 10:56.
                          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by InjectoR View Post
                            postarea #36 ai citit-o?
                            Da, am citit-o. Si ce invataminte ar fi trebuit sa trag de acolo?

                            @wolfyRg: cum e pana la urma cu Type-S-ul?
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #59
                              Rrrr ai dreptate, am copiat di profil fără sa rumeg. Chiar încercăm sa înțeleg după.

                              Sent from my nexus 7 using Tapatalk
                              Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                              Comment


                              • #60
                                Salut , dupa ce luasem denso ik20g le am dat retur iar acum vreau vreau sa iau ori denso ik20L sau vk20, cineva experiente cu cele vk20?
                                '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                                Comment

                                Working...
                                X