Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu n-am. Da' de ceeee? Cochetezi cu ceva?
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • Probabil ca in perioada viitoare voi face un pas catre o noua masina, sedanul mie mi-a placut foarte mult ab initio, ulterior i-am mai gasit cateva hibe care ma pun pe ganduri.
      Una dintre hibe: gumele stock. Am vazut pe un exemplar pregatit pentru predare ca e echipat cu Bridgestone Turanza ER33, adica niste mizerii.
      As vrea sa stiu daca sunt modele care vin cu alte gume, ca nu-s pregatit psihic sa iau o masina careia sa-i schimb gumele de indata ce am cumparat-o.
      Altfel, imi face tare cu ochiul si un Focus ST.

      Comment


      • Veste bună. Chiar azi am avut în spate un sedan, de dimineaţă, cu farurile aprinse. Arată tare bine în oglindă. Şi nu numai.
        Sper să îţi iasă combinaţia. Cu tot cu anvelope.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • Multumesc!
          Imi place mult cum arata.

          Comment


          • pai tot vine iarna, poate negociezi sa-ti dea la schimb unele de iarna, iar pana in primavara te gandesti la unele UHP

            Comment


            • Dinoc,ce inseamna UHP?Referitor la Touranza,perfect de acord,niste mizerii!

              Comment


              • Ultra high Performance Tyre.

                Comment


                • Merci,ma gandeam ca asta inseamna,dar nu eram sigur...

                  Comment


                  • Sedan-urile vin doar cu BS. Doar hatch-ul vine cu Michelin, evident...

                    Comment


                    • Nu stiu cum este motorul de Focus ST, dar pe la RS-urile noi au inceput sa se schimbe motoare pe garantie (cateva cazuri deja), google it
                      Sper ca Honda sa reuseasca la turbo ce a reusit cu aspiratele (vis a vis de fiabilitate).
                      dinoc
                      Senior Member
                      Last edited by dinoc; 27-09-17, 19:23.

                      Comment


                      • @Dinoc: multumesc mult pentru informatia cu RS-ul!
                        vtin
                        Senior Member
                        Last edited by vtin; 27-09-17, 17:37.

                        Comment


                        • Pe afara deja se fac liste:

                          FORD FOCUS RS OWNERS ARE REPORTING WIDE SPREAD HEAD GASKET FAILURES

                          https://drivetribe.com/p/ford-focus-...source=organic


                          Si ca sa fiu un pic malitios:

                          FORD = Fix or repair daily sau Found On Road Dead
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • Originally posted by Den1GRator View Post
                            Pe afara deja se fac liste:

                            FORD FOCUS RS OWNERS ARE REPORTING WIDE SPREAD HEAD GASKET FAILURES

                            https://drivetribe.com/p/ford-focus-...source=organic


                            Si ca sa fiu un pic malitios:

                            FORD = Fix or repair daily sau Found On Road Dead
                            Daaa, mi-e frica de fiabilitatea Ford ca de Scaraotchi.
                            Dar... m-a pus tot ala din randul de mai sus sa ma uit pe forumul Civic X din State. Horror!!! 46 (patruzecisisase) de pagini cu topicuri de defecte la noul Civic! In felul asta, risc sa devin iubitor de masini vechi, bineinteles cu permisiunea actualilor guvernanti vis-a-vis de noul proiect de taxare/impozitare a masinilor.

                            Comment


                            • Ati vrut multi cai din cilindree tot mai mica...asta e.
                              Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                              … Jazz do it ...

                              Comment


                              • @vtin ce defecte ai gasit? ceva majors? la motoare macar sunt ok?

                                Comment

                                Working...
                                X