Noul Civic 5D (2016)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai n-au zis ca va fi un model global (acelasi pt USA, Europe, etc ...) poate revin si ei la suspensia independenta spate (ca la modelul american) cu ocazia asta ...

    Comment


    • De la prietenii de pe 9thcivic. Dacă nu se pot vizualiza o să le editez mai tārziu.



      Trimis de pe al meu GSmart Akta A4 folosind Tapatalk
      GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

      Comment


      • E un link cu ele pe pagina precedenta. Mersi oricum
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Stire despre viitorul Type-R 2017 .

          http://www.automarket.ro/stiri/japon...-cp-72591.html

          Comment


          • Comment


            • Mie nu prea imi place designul lateral in dreptul usii spate iar CVT-ul e un motiv suficient sa nu mi-o doresc, altfel e o masina mai buna din toate punctele de vedere decat actuala generatie....
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • Va veni si cu motor aspirat,sau doar turbo pe benzina?Mie unul imi place foarte mult designul.Numai cvt va fi disponibil?

                Comment


                • Nu se stie inca ce va fi in Europa... in America exista si 2.0 aspirat de 158 cai, nu numai noile turbo. Acolo exista doar CVT si cutie manuala, dar eu nu mai vreau transmisie manuala.
                  2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                  Ex:
                  2014 Honda Civic Executive
                  2011 Honda Civic GT

                  Comment


                  • Pai nici eu nu mai vreau manuala,insa nici CVT.Insa vreau cu siguranta aspirat,nu turbo benzina.

                    Comment


                    • Găsești ceva informații aici : http://www.autoexpress.co.uk/honda/c...ecs-and-prices și http://www.carbuyer.co.uk/news/14794...ails-announced
                      Se știe exact ce se va vinde īn Europa doar că nu este comunicat īncă oficial.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • Dar nu se spune nimic despre ce cutii de viteza vor avea in Europa, poate cine știe...
                        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                        Ex:
                        2014 Honda Civic Executive
                        2011 Honda Civic GT

                        Comment


                        • Așa este, n-au comunicat īncă nimic oficial despre cutiile de viteză. Totuși, īn fotografiile spion din primul link, se vede o cutie automată (cred). Vedem ce va fi.
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • Merci mult de link-uri KMR.Masina mi se pare superba si chiar o trec ca viitoare achizitie,sa vedem insa daca va indeplini cerintele mele si mai ales cu ce pret va veni.Daca o sa fie in jur de 30k dotata,clar ma orientez catre altceva.
                            dantt
                            Senior Member
                            Last edited by dantt; 10-08-16, 20:19.

                            Comment


                            • In America e 28k dolari varianta superioară de echipare. La noi probabil va fi 28k euro echivalentul executive-ului.
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment


                              • Civic 1.5 turbo cu CVT si reflash (20-28 cai gain la top) este mai rapid decāt un Civic SI de 200 cai aspirat MT, așa că poate reconsiderati achiziția unuia cu CVT
                                dinoc
                                Senior Member
                                Last edited by dinoc; 10-08-16, 21:00.

                                Comment

                                Working...
                                X