Noul Civic 5D (2016)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Asta a fost si impresia mea. Din spate seamana un pic cu Lancia.
    Dar totusi nu stiu daca sub aceasta forma ar avea succes in Europa.
    Dupa parerea mea asa va fi o masina banala si nu va iesi cu absolut nimic in evidenta.
    Sunt curios cum va fi varianta Tourer.

    Comment


    • #77
      https://i.ytimg.com/vi/Onc62F6JmB8/maxresdefault.jpg

      Comment


      • #78
        Nu mi-ar displace asa ceva cu 200 de cai...

        Comment


        • #79
          Atata timp cat vin dintr-un motor aspirat nici pe mine nu ma deranjeaza.
          Turbo sec. Ma lasa rece aceasta optiune.
          Daca asta e trend-ul eu trec pe full electric.

          Comment


          • #80
            Originally posted by kawamoto View Post
            Atata timp cat vin dintr-un motor aspirat nici pe mine nu ma deranjeaza.
            Turbo sec. Ma lasa rece aceasta optiune.
            Daca asta e trend-ul eu trec pe full electric.
            Nu te amagi, in ziua de azi se merge pe downsizing + turbina.

            Comment


            • #81
              Big news people: apare Conceptul noului Civic 5D luna viitoare la Geneva.

              Vanzari probabil din vara lui 2017.



              Deci farurile de Civic Sedan din spate de pe prototipul din prima pagina sunt realitate.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #82
                Nu mai am rabdare... Sper sa am socul (placut) din 2006!

                Comment


                • #83
                  Pe 5 Martie o sa facem cunostinta cu ea la fata locului? Incepe sa-mi placa avand in vedere ca la HONDA partea frontala e de obicei partea placuta, spatele fiind de cele mai multe ori partea "dureroasa".
                  Cineva in vizita la "fata locului"?
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by hondatu View Post
                    Pe 5 Martie o sa facem cunostinta cu ea la fata locului? ...
                    Cineva in vizita la "fata locului"?
                    Fireste, fireste!
                    '18 BMW X1 18xd
                    '15 BMW i3 range extender
                    ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                    Comment


                    • #85
                      http://www.autoexpress.co.uk/honda/c...e-geneva-debut

                      Eu as zice ca sa nu ne imbatam cu apa rece ca la Type-R, ca iar incep sa rabufneasca asteptarile neimplinite. Adica, s-ar putea sa nu arate ca si conceptul, asa ca mai bine asteptam pana apare la vanzare. Arata iarasi mult prea futurist.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #86
                        Sigur ne imbatam cu apa, cum ne obisnuieste Honda, dar, daca te uiti in primul post din acest topic vei vedea ca farurile spate (triplele) de productie nu sunt foarte departe de desenul oficial de la Honda.

                        Desigur, prototipul va fi mai sporty, cum a fost si Civic Tourer Concept, iar realitatea ulterioara va fi mai rece, dar totusi putem concluziona ca pozele initiale (din primul post) arata o masina care se va apropia destul de mult de cea de serie, chiar daca acolo e viitorul Type R mascat.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Delphi View Post
                          http://www.autoexpress.co.uk/honda/c...e-geneva-debut

                          Eu as zice ca sa nu ne imbatam cu apa rece ca la Type-R, ca iar incep sa rabufneasca asteptarile neimplinite. Adica, s-ar putea sa nu arate ca si conceptul, asa ca mai bine asteptam pana apare la vanzare. Arata iarasi mult prea futurist.
                          + 1 ……….
                          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                          … Jazz do it ...

                          Comment


                          • #88
                            Daca si varianta finala va arata asa eu unul nu sunt foarte atras.
                            1: se sterge din imaginea de OZN de care am fost incantati in 2006
                            2: ca o opinie personala mie mi-a placut mult ideea de asemanare cu un monovolum. Linia generala superioara sa fie trasa dintr-o singura miscare minimizand unghiul dintre parbriz si capota,
                            3: Nu prea imi place botul masinii, Bara/sigla face acel unghi drept cu solul, arata mult mai bine la civic mk8, da senzatia ca e mult mai aerodinamic,
                            4: Liniile generale ale masinii seamana oarecum cu cele ale BMW seria 1







                            PS: Acestea sunt doar parerile mele personale, sugerez a fi luate ca atare,
                            Acum asteptam sa vedem cum va arata varianta finala, nimeni nu poate zice cum va arata,

                            Comment


                            • #89
                              pentru mine aduce cu sandero, nu imi place deloc ce vad in prima poza.
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • #90
                                Niste impresii vagi despre motorul de 1l:
                                http://www.topgear.com/car-reviews/h...ec/first-drive
                                GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X