Consumuri carburant Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucuresti - Cheia - Sambata de Sus - Balea - Sambata de Sus - Sibiu - Rm. Valcea - Bucuresti: 7.9 l/100 km, calculat la pompa.
    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

    Comment


    • Iasi-Brasov-Sambata de Jos-Balea-Sambata de Sus-Sighisoara-Lacu Rosu-Iasi total 960 km consum CB: 5,8L/100Km (probabil undeva la 6,4 - 6,5% calculat la pompa.

      Comment


      • Eu am făcut vreo 1300 km cu Naţionala şi un drum de Cluj. Toate bune şi frumoase, adică un consum de 7.0 pe CB pānă la coborārea de pe Transfăgărăşan cānd am intrat īn transă şi am īnceput să mă joc niţel , plus ceva īncercări pe la Sāmbăta , plus ceva depăşiri pe la Cheia cu vale46 şi doc . Cu toate astea, consumul pe CB a urcat doar la 7.5...rezonabil.
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • Bucuresti - Sinaia - Sambata de Sus - Balea - Sambata de Sus - Sibiu - Rm. Valcea - Bucuresti: 8.5 l/100 km, CB. Nu cred ca se putea mai putin, poate daca nu mergeam cu 190 pe A1 ca ma flashsuise unu cu passatul. El mergea mai repede ca mine pe banda 2 cu ~5-7 km/h , m-am apropiam de un tir si am intrat in depasire accelerand de la 140 (noroc cu cruise-controlul care face drumurile astea plictisitoare de autostrada mai confortabile) la 160, si el bineinteles ca a accelerat si el in fundul meu flash-uind....
          Urmarea se stie:
          Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
          In cautare de altceva

          Comment


          • se stiee de unii.. noi ailalti cand aflam?
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • Deci nu m-a batut nimeni la consum: 10.8 cu AC pe auto
              Bucuresti - A1 - Valcea - Sibiu - Sambata - Brasov - Poiana brasov - Rasnov - Sambata - Sibiu - Valcea - A1 - Bucuresti.
              Civic K20 Black Pearl
              Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
              Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

              CRX delSol ESi Black
              <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

              Comment


              • Hai sa ma "laud" si eu
                Galati - Buzau - Intorsura Buzaului - Brasov - Sambata de sus - Balea Lac - Sambata de Sus - Brasov - Intorsura Buzaului - Buzau- Galati, in total 930 km, consum pe BC 7.8% cand am ajung in Galati. La dus am avut pe BC 7.5 % si la plecare spre casa aveam 8.1%. Estimez ca un consum real de 8,5-9% ceea ce e bine la ritmul in care s-a mers.

                LE. 90% din timp cu AC on.
                bgdsta
                Senior Member
                Last edited by bgdsta; 12-10-09, 15:48.
                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                sigpic
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                Comment


                • Craiova - Rm. Valcea - Sibiu(de fapt nu chiar pana in Sibiu)-Sambata(inclusiv urcat/coboarat de la Balea) si retur, consum de 7.2 pe CB, era 7.1 dar aproape de Cr. m-a suparat un A6 si o astra 1.7 CDTi (asta cu astra a inceput sa accelereze cand eram paralel cu el in depasire)

                  Comment


                  • Originally posted by Seth View Post
                    a inceput sa accelereze cand eram paralel cu el in depasire
                    galileo stie cum se scot TDI-stii din minti cand fac balarii de-astea Inca o data multumiri, stimate coleg de drum, pentru ca mi-ai sarit in ajutor
                    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                    Comment


                    • Originally posted by galileo View Post
                      Deci nu m-a batut nimeni la consum: 10.8 cu AC pe auto
                      Bucuresti - A1 - Valcea - Sibiu - Sambata - Brasov - Poiana brasov - Rasnov - Sambata - Sibiu - Valcea - A1 - Bucuresti.

                      Galileo, nici nu vreau sa stiu cum ai mers
                      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                      This message was printed on recycled bytes.

                      Comment


                      • Originally posted by w33bb0 View Post
                        galileo stie cum se scot TDI-stii din minti cand fac balarii de-astea Inca o data multumiri, stimate coleg de drum, pentru ca mi-ai sarit in ajutor
                        Mi-a facut placere, ca sa zic asa

                        @Lumpy: am mers linistit, parol
                        Civic K20 Black Pearl
                        Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                        Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                        CRX delSol ESi Black
                        <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                        Comment


                        • Pai a mers linistit la intoarcere cel putin. Doar avea melcu'-obosit-si-mancator-de-ulei in spate. Iar respectivul melc, dupa ce a facut o oprire la Dedulesti, a mai luat si niste mititei prin masina, care n-aveau stare deloc, asa ca a mers si mai incet...

                          Ce-i drept, pe A1, a facut ture in jurul meu, aproape la propriu...
                          B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                          Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                          Comment


                          • Bucuresti (62,5 km urban) - Cheia - Brasov - Sambata de Sus - benzinaria Rompetrol (nu stiu ce sat de jos): 7,2% pe BC si 8% la pompa.

                            Benzinaria Rompetrol - Balea - Sambata de Sus - Sibiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti (18 km): 6,6% pe BC si 7,14% la pompa.

                            Dupa ce am alimentat la Rompetrol, cand am facut la stanga spre Balea aveam 5,9% pe BC, la Balea am ajuns cu 9,5% pe BC (sau ar trebui spus pe BS). Pe autostrada am intrat cu 6,3% si am ajuns la Bucuresti cu 6,6% (tot pe BC).
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Originally posted by Delphi View Post
                              Bucuresti (62,5 km urban) - Cheia - Brasov - Sambata de Sus - benzinaria Rompetrol (nu stiu ce sat de jos): 7,2% pe BC si 8% la pompa.
                              Oltet parca era localitatea de dinainte de Rompetrol.
                              Eu aveam 5,2% la benzinarie si 5,8% la Balea

                              Comment


                              • Cum ai reusit? Nu ai ajuns impreuna cu grupul?

                                Se pare ca tu scoti cele mai bune consumuri.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X