Consumuri carburant Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2.0 AT: consuma 13-14% in Bucuresti in orele de varf.In afara: Buc Cluj mers in limitele legale 130 km/h pe austrada si 90km/h pe DN consum mediu 6,8%.

    Comment


    • Stiti careva ce benzina e indicat in carte pt CL-uri/CU-uri ? (95, 98, 75, anything).
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • Benzina fara plumb, cu cifra octanica minim 95.

        Bine, ti se va spune imediat pe aici ca daca pui benzina cu cifra octanica mai mare o sa se strice becul din torpedou.

        Comment


        • Fara plumb 95 si n-ai probleme.
          Eu mai bag in astea cu benzina din cand in cand din aia de 98 si parca e mai fasneata masina.
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • intrebarea era ce scrie in carte exact, ca ma interesa aspectul asta.
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • Si raspunsul e mai sus. Aia scrie in carte: premium/super fara plumb, RON min 95.

              Comment


              • dap, thanks, am vazut de ieri.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • Bucuresti - Arad - Viena - Ebbs (Hondaropa 2015) si retur: 3027 km. parcursi, viteza medie 75 km./h, consum 7,3 litri/100 km, 1 persoana + bagaje, in general am respectat viteza legala + 10 chiar si afara unde am vazut ca si "bastinasii" faceau la fel. De la Viena la Arad in aceste conditii am reusit si un neverosimil 7 litri/100 km. In sfarsit a vazut si masinuta autostrazi adevarate iar satisfactia a fost pe masura.
                  '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                  Comment


                  • Cand am mai postat consumuri de astea pe topicul meu, ma intrebase cineva daca era consumul de la Peugeot, deoarece unora le pare incredibil ca un 2.4, 201cp... sa scoata consumuri de genul acesta .

                    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                    BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                    Comment


                    • Depinde de bocanc
                      Eu am reusit de la 6.x pana la 12-14 extraurban, daca vrei poti in ambele extreme )
                      EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                      Del Sol '94 ESI
                      CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                      BMW Z4 '03 Titan Silver

                      Comment


                      • In cazul in care cineva n-a remarcat si pentru a fi si aroganta suprema mai e si AT! Si pe mine m-a intrebat cineva aici pe forum cu mai multa vreme in urma daca motorul e diesel ! Adevarul e ca respectand limitele de viteza in Bosnia-Hertegovina am reusit sa ating consumul din carte, 6,5 dar asta in conditiile in care in oras limita era de 50, afara 80 iar politie cat cuprinde!
                        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                        Comment


                        • @Pretorian: Drept. Si eu cand o adusesem acasa am avut un 6.x. Diferenta in schimb este ca pe drumurile se afara poti obtine un 7.0-7.3 lejer, fara a "merge la consum"(batraneste/ca melcul/etc), diferenta fiind o viteza mult mai constanta. Mai ales daca ai trasee fara autostrazi, sau putini km pe autostrada, ajungi foarte usor la consumuri foarte bune, vitezele de deplasare fiind intre 70-110(in functie de limite).

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                          BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                          Comment


                          • si cred ca mai conteaza un pic si calitatea benzinei de afara...
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Conteaza, am pus de 98-99 si nu am mai avut nici tremurul ala la ralenti, sa vad acum cu asta de la noi daca apare. Data viitoare o sa pun de 95 cum scrie la carte sa vedem daca-i place
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment


                              • Nu va comenta nimic... a mers a mea si cu 95.. si cu 98... nici o problema.

                                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                                Comment

                                Working...
                                X