Consumuri carburant Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucuresti-Navodari masina incarcata full, 10.4 cu 151km/h medie. In urma cu 2 saptamani, 8.4 medie 125km/h. E o diferenta sensibila de consum intre 140 si160-170.
    _________________________
    2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

    Comment


    • La ce te referi cu medie 151 km/h adica atat aveai pe BC? sau te referi la viteza de croaziera preferata?
      ....

      Comment


      • Cred ca-i viteza medie preferata. E greu sa scoti si peste 100 medie.
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • Asa ma gandesc si eu, dar ma stii
          ....

          Comment


          • Cu fosta masina (Leganza 133 CP) am facut A2-ul din Bucuresti pana la Fetesti (180 km) fix intr-o ora, deci am avut viteza medie 180/h. Pe DN-uri e altceva, am scos media maxim 94.5 pe distanta de 374 km facuti in 4 ore (consum 8.2).
            ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

            Comment


            • Mie pe Google map imi zice ca din centrul Bucurestiului pana in centrul Fetestiului sunt 149 km. Deci, daca iei numai A2-ul, ar fi vreo 130.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • Cu Leganza drumurile par mai lungi
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • Posibil sa ma insele memoria , mi-amintesc ca am facut pe autostrada 180 km de la iesirea din Bucuresti pana am iesit pe DN, o fi fost dincolo de Fetesti... Ceea ce am vrut sa subliniez e ca se pot obtine medii bune pe autostrada daca este libera si ai o statie CB in dotare... Doar consumul creste destul de mult la viteze de peste 140 km/h.

                  @ KMR: Dimpotriva, am facut peste 1500 km dintr-o bucata cu Leganza fara sa cobor teapan de spate nici eu nici pasagerii, se aseza bine la drum...
                  ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                  Comment


                  • Originally posted by W0lfman View Post
                    @ KMR: Dimpotriva, am facut peste 1500 km dintr-o bucata cu Leganza fara sa cobor teapan de spate nici eu nici pasagerii, se aseza bine la drum...
                    Totul e posibil, doar Eeee Leganza numele o spune

                    Comment


                    • total off-topic: imi aduc aminte de prin '99 cred, cand cineva din familie a schimbat espero (culmea luxului pe atunci) cu leganza (culmea culmilor luxului) Pe vremea aia mi se parea masina suprema
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • Originally posted by W0lfman View Post
                        Cu fosta masina (Leganza 133 CP) am facut A2-ul din Bucuresti pana la Fetesti (180 km) fix intr-o ora, deci am avut viteza medie 180/h. Pe DN-uri e altceva, am scos media maxim 94.5 pe distanta de 374 km facuti in 4 ore (consum 8.2).
                        Un drum il consider de cand plec pana ajung in punctul dorit de destinatie. Ca asa si eu in Ungaria-Austria n-ar trebui sa am sub 150 viteza medie daca prind liber.
                        Eu cel mai mult am scos vreo 92 viteza medie Budapesta-Bucuresti cu un consum mincinos de 6.7

                        Sent from my SM-N910F using Tapatalk
                        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                        Comment


                        • De la intrare pe A2 pana la iesirea de pe A4 spre Navodari. 151 era pe BC, a fost relativ usor ca a mers bine un bmw in fata.
                          _________________________
                          2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

                          Comment


                          • Si consumu'?
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • L-a scris la postul #2851

                              Comment


                              • My bad. Sorry

                                Sent from my SM-N910F using Tapatalk
                                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                                Comment

                                Working...
                                X