Nu vom mai avea Honda Accord din 2015 (fostul topic Noul Accord 2015)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru ca e bataia mare la clasa accord-ului si daca nu vii cu ceva nou si ieftin nu faci treaba.
    Apoi, ii inteleg sa se bata in China unde piata auto este intr-o continua crestere.
    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

    Comment


    • nu prea sar de 35 de mii
      Mondeo, Mazda 6 sunt cam pe la 35k si poti negocia discounturi destul de bune (singurul care sare bine de 35k e Passat dar nu se pune )
      eu stiu ca imi caut masina
      dupa cx5 benzina ar trebui sa stau 6 luni
      acum am de ales intre doua rulate, un beemer si un volvo ambele tot in jurul a 35k masini vechi de un an si cu putini km

      piata e competitiva iar ei stau cu preturile un 10% peste ea (cel putin la CRV asa e)
      si am impresia ca e si una din cele mai de succes strategii de marketing din istorie la treaba: "the ass covering"
      decat sa incerci sa aduci chestii noi in EU si sa ai un mare flop de care sa rada lumea si pe care sa il penalizeze sefii
      mai bine te dai distant si exclusiv si nu ai cum sa gresesti
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

      Comment


      • Cu interiorul ala n-ar avea absolut nicio sansa in Europa. Arata parca e desenat de mine...
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • Mie imi place, interior, exterior, si chiar nu gust sedanurile, din diverse motive. Fata de Accordul USA e parfum. M-am uitat si la videourile adiacente si ma enerveaza cat de nesimtiti sunt chinezii astia. Nu vezi mare lucru din filmari ca se baga ei in cadre, cu tot neamul si 15 sacose. Exterior arata chiar mai bine decat Acura TLX.
          dacliber
          Senior Member
          Last edited by dacliber; 01-03-16, 10:23.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • Da, vad ca in ultima vreme strategia Honda e sa nu se mai prezinte la batalii . Cam proasta strategia daca ma intrebi .
            Faptul ca au renuntat la acest model as spune ca e o mare pierdere de imagine.
            ....

            Comment


            • Mi se pare oribila, o chinezarie facuta pentru chinezi.
              La prima imagine cu fata seamana cu viitorul Logan.
              N-as cumpara asa ceva, trec la lexus.
              Daca la Accordul actual ai schimba faurile si stopurile cu unele cu leduri ar arata mult mai bine decat chicioasa asta.

              Comment


              • Degustibus. Eu prefer Spirior-ul fata de generatia "actuala" de Accord.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Te prezinti la batalii daca ai cu ce. In Europa vanzarile Honda sunt in cadere libera, aspiratele lor nu prea le mai cumpara nimeni (au ajuns sub 1% din piata ). Mai bine te retragi si te axezi pe pietele pe care chiar contezi.

                  Comment


                  • Pai o sa vina si ei cu turbo, DI, alea-alea. Aspiratele sunt la sfarsitul vietii.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • Pai asta zic si eu. Sa le aduca atunci, altfel ruginesc in showroom.

                      Comment


                      • Spy Shots: facelift for the China-made Honda Accord:

                        http://www.carnewschina.com/2016/01/...-honda-accord/
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • Mie imi place noul accord de pe USA pacat ca nu e si pe aici

                          Comment


                          • Originally posted by idanny50 View Post
                            Mie imi place noul accord de pe USA pacat ca nu e si pe aici
                            Bănuiesc că vrei să pui anunț de vânzare și nu ai posturi destule, așa-i?
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Si eu care credeam ca a devenit super activ forumul dintr-o data ).

                              Sent from my Absolut bottle.
                              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                              https://www.instagram.com/iamrusu/

                              Comment


                              • moldovenii sunt "ingeniosi"
                                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                                Comment

                                Working...
                                X