Accord - viteza maxima -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da,in romania!vezi ca eu cu radukka vb de altceva!alta tara!si oricum,dupa principiul mie nu mi se poate intampla,ATENTIE LA GHIVECI!bicicleta o vor fura oricum..
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • eu sunt foarte de accord ca e o maaaare inconstienta sa mergi cu mai mult de 140-150 pe drumurile de la noi, de asta ajung foarte rar la viteze mari si doar daca am drumul liber si ma bazez pe masina cu care merg. Daca ar fi aglomeratie nici gand sa fac slalom sau cine stie ce alte gimbuslucuri gen NFS ca nu mai sunt adolescent! Insa pe autobahn in afara e o placere sa ii dai putin daca ai conditii si ai cauciucuri si masina buna!

      @razvan p. am resetat o data computerul A si am facut aproape 1000 km doar la drum lung si mi-a luat 8.6 mers normal cu cateva kickdownuri intr-o zi. Distante mai mari de atat nu am parcurs deodata! Recent am reusit pana la munte si inapoi sa merg cu 7.6 dar nu am trecut de 110 si media de viteza a fost vreo 70. De asemenea am reusit sa scot si un 12.5 la drum lung Iasi-Roman-Iasi care a durat vreo 90 min cu tot cu fumat o tigara in OMV. Deci e cam relativ consumu cu graba de o ai!
      I am happy!

      Comment


      • Cred ca ar trebui sa fim cu totii mai responsabili dpdv al sigurantei si educatiei rutiere si sa nu mai promovam asemenea topicuri ce incita la comportament rutier periculos.
        Hondafan forever

        Comment


        • si astea fiind spuse, sorin se baricada in casa, stinse lumina, opri apa la rezervorul din baie si adormi profund, pastrand totusi o urma de vigilenta in cazul unui cutremur... (glumesc, no offense! ... sunt convins ca daca vom opri aceste discutii ce incita la acceleratii mirobolante vom avea o patrie cu soferi model, prudenti si amabili...
          my blackie...2007 Honda Accord 2.0 M/T LS Nighthawk Black
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...tza6/my+honda/
          2009 Honda Accord 2.0 M/T Executive Volcano grey

          Comment


          • Sa imi fie cu iertare Dar de ce tre sa avem parte de morala de fiecare data cand se discuta ceva interesant ... pt unii, si neinteresant pt altii?

            - viteza maxima - nu e bine ca e periculos si vine drobul de sare etc etc
            - playuri/liniute - nu mai zic nimic, tot pericol public sunt toti care participa
            - tuning - valeuuuu , nu merita, bani aruncati etc
            - turbo/supercharger - nu merita banii, mai bine se achizitioneaza un Subaru ))
            si exemplele pot continua ....

            Oare aceste contre inutile si moraliste nu sunt offtopic maxim?
            Adica eu vad situatia in felul urmator: vad un topic , cu care nu sunt de acord, sau il consider neinteresat sau periculos sau sau sau .... nu il mai citesc, caut altul mai interesant, inchid tabul respectiv si imi continui existenta pe forum in alte arii

            Asa si "intalniri spontane" mi se pare .... un "mare" topic, dar ce sa zic acolo: "Bai beieti nu va mai salutati atata, ca va uitati in alta parte, va distrageti atentia reciproc, si nu e nevoie de mai mult de jumate de secunda sa provocati un accident cu victime !!!"

            Comment


            • Adevarul e ca e foarte interesanta discutia "cit baga la ora asta ma?". Imi aduce aminte de "duelurile " cu surprize turbo..."io am 240 ...hehehe io am 260 te-am luat da surpiza 'ncoa".
              Si uite sa va fac pe plac: batrinica mea s-a dus peste 220 ca s-a lipit acul de la vitezometru la maxim.:P
              Hondafan forever

              Comment


              • Sorin, trebuie sa fiu de acord cu Andrei.

                Topicul cu liniute si cu viteza maxima la Accord existau cu mult inaintea mele pe forum si nu a fost nici o tragedie.

                Daca mie, personal, nu mi-ar conveni un topic, cum ar fi cel despre politica - nu l-as citi.

                Nu se incurajeaza nicaieri iresponsabilitatea. Nu sunt de acord cu mersul cu viteza foarte mare in Romania pentru ca nu exista infrastructura, dar in Germania, pe Autobahn, unde e perfect legal se poate merge cu viteza maxima, nu?

                In privinta unui topic care sa incurajeze siguranta rutiera sunt de acord si chiar ma gandeam sa fac unul.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • corect!f bine punctat!
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • Daca mie, personal, nu mi-ar conveni un topic, cum ar fi cel despre politica - nu l-as citi.

                    Nu se incurajeaza nicaieri iresponsabilitatea.
                    Da, dar una e sa nu-ti placa si alta e sa fie ilegal
                    2.0i 2005

                    Comment


                    • Asa e dio. Ca sa nu mai vorbim de exemplul "oferit" noilor hondari tineri si nelinistiti. Ce-or sa creada citind astfel de topicuri? Ca e "cool sa-i dai in goarna cit poate". Cu riscul de a fi urit si hulit de toti, va rog sa nu incurajati vitezomania. Viteza ucide !!!
                      Hondafan forever

                      Comment


                      • dio, you're the Admin. Hai cu cenzura

                        Nu militai tu impotriva ei?
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ticker View Post
                          dio, you're the Admin. Hai cu cenzura

                          Nu militai tu impotriva ei?
                          Hai cu topicul ala anti viteza si curse. Va avea un rol bun in formarea noilor hondari. Vb. serios, nu fac misto.

                          Comment


                          • O sa vina si ala.

                            End of off topic.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • 230 km/h "pe ceas" asta vara pe Aratura Soarelui ... si mai mergea o tzara... dar numai demonstrativ, vreo cativa km...
                              Bucuresti - Constanta in 2h25', ca nu m-am grabit chiar asa tare
                              (record acum vreo 2 ani Costinesti - Bucuresti 2h35' - ca vechea Vectra nu stia mai mult de 190 km/h)

                              e clar, tre sa vand masina asta!!!

                              Comment


                              • si grasimea ucide.........
                                razvan p.
                                Senior Member
                                Last edited by razvan p.; 16-02-09, 18:58.
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                                Comment

                                Working...
                                X