Accord - viteza maxima -

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• BlackMagic
    replied
    Eu pe unde am fost prin Germania, am intalnit destul de putine restrictii. Cel putin in zona Frankfurt, Hannovra, si pe drumul de intors spre tara.

Si da, am testat-o si pe acolo, dar tot la noi pe A2 am mers maxim-ul de pana acum, de 230 (pe bord).

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Nu iti arata nimic.

Leave a comment:

• Grey
    replied
    Si pe zonele "fara restrictii" pe navigatie ce limita de viteza iti arata? sau nu iti arata nimic?

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Eu cu Maruta am fost spre Berlin ( prin Chemnitz ) si nu prea am vazut restrictii ( erau, dar destul de putine ).
    Last edited by KMR; 08-10-09, 08:43.

Leave a comment:

• Grey
    replied
    Originally posted by sss View Post
    Sant convins ca toti ne-am incercat vitezele la masini pe asfalt nemtesc unde e liber la restrictii ,in conditii de maxima siguranta !!!
    Sau nu ?

Pe unde ai fost in Germania si nu erau restrictii? eu de cate ori am fost, si am fost de multe ori pe diferite trasee , nu am intalnit zone fara restrictii de viteza.
    Last edited by Grey; 08-10-09, 08:34.

Leave a comment:

• andreicsa
    replied
    Si daca tot batem campii .... am vazut ieri la Stiri ca vor sa aprobe un proiect de lege pt depasirea vitezei legale, care sa contina si Confiscarea masinii vitezomanului. Plus un "organ" specializat in recuperarea amenzilor neplatite. Deocamdata e in stare embrionara proiectul, dar ........ cine mai poate sti ce la mai kk mintile luminate

Leave a comment:

• Xilin
    replied
    conditii de maxima siguranta poti visa oriunde ai fi, inclusiv Germania. De curand vroiau sa puna pe toate autobahnurile limitare de viteza deoarece sunt destul de multi morti din cauza vitezei (multi pentru standardele lor de educatie rutiera evident, la noi ar fi un caz fericit)

Leave a comment:

• sss
    replied
    Originally posted by Xilin View Post
    off-topic: daca as fi de la rutiera , as lua permise pe aici in draci 35 de pagini de oameni ce puteau avea permisul suspendat cu o marja considerabila...
    L.E. inclusiv eu.

si mai grav este ca ne incriminam singuri...
    Sant convins ca toti ne-am incercat vitezele la masini pe asfalt nemtesc unde e liber la restrictii ,in conditii de maxima siguranta !!!
    Sau nu ?

Leave a comment:

• Xilin
    replied
    off-topic: daca as fi de la rutiera , as lua permise pe aici in draci 35 de pagini de oameni ce puteau avea permisul suspendat cu o marja considerabila...
    L.E. inclusiv eu.

si mai grav este ca ne incriminam singuri...

Leave a comment:

• sss
    replied
    210 pe ceas cu 2.2 -ul. Mai putea dar n-am fortat. Totusi la peste 160 nu mai este asa de confortabila rularea !

Leave a comment:

• Bazilide
    replied
    205 pe ceas
    insa mi s-a parut ca mai poate, nu mai putea insa drumul

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    235 pe bord cand ma intorceam seara de la turci prin Bulgaria. Pe gps nu stiu ca n-am avut tupeul sa imi mut privirea

Leave a comment:

• cata_mahu
    replied
    Eu am patit cu un Audi A4 2.0 TDI. M-am dat la o parte pe banda 1, l-am lasat sa treaca putin, am retrogradat si...cam asta a fost pt el. Dupa aia accelera din spate si acceleram si eu odata cu el. La 200 n-a mai putut sa se tina. Am dus-o pana la 230 daca tot ajunsesem acolo si am lasat-o in pace, nu-s adeptul mersului cu asa viteze.

LE: La 230 esti intr-a 5-a la limitare.

Leave a comment:

• Xilin
    replied
    205 ieri pe Bucuresti- Pitesti, nu am mers deloc la "viteza maxima" adica nu asta a fost scopul, io zic ce am prins maxim io personal. 205 pe bord, nu gps.
    Erau doi praslea, unul cu un Hyundai i30 si un Seat Leon (portocaliu cu capota neagra), cum m-au vazut parca a dat cineva in ei si s-au bagat la 180-190, li s-a alaturat un opel, i-am depasit fara probleme

Leave a comment:

• DU55CNO
    replied
    Aaaa pai cu 200-205 mu stiu daca mai mergea mi a fost frica ... mashima e sh si nu stiam cum o sa se comporte.

Leave a comment:

Working...
X