HONDA S2000

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pai nu ma gandeam sa schimb diametrul rotii, doamne fereste!
    Doream sa schimb diametrul jantei cu unul pe 14" punund o anvelopa mai balonata, diametrul final al rotii fiind sa zicem acelasi. Eu am facut o astfel de modificare la un mercedes si era mai bine dpdv al socurilor din suspensie insa datorita balonului mai mare devenise putin mai "flexibila" pe traiectorie

    Dar la urma urmei ai dreptate, o fi fost vre-un gand fugar.... ops:

    Comment


    • #77
      Originally posted by dixy2k
      adauga $2000 pentru transport, transforma dolarii in euro si vezi daca preturile sint convenabile.
      Ar mai fi ceva:
      In caz ca vrea modelul 2005 sau 2006 care la voi dispune de cilindreea de 2.200 mai trebuie adaugate si costurile pentru omologare! ops:
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #78
        nu e aceeasi masina? ce sa omologheze la 200cmc in plus?

        costa 50 toata treaba.

        in ce consta omologarea asta?
        eu ma gindesc ca trebuie sa verifice daca masina corespunde normelor de siguranta si functionare.
        romania are alte norme decit restul lumii?
        honda x 5
        "W" stands for Wrong
        Amerika ist Wunderbar

        Comment


        • #79
          Cum ce sa omologheze la 200cmc in plus? Toate versiunile trebuie omologate, poti sa ai masina la 1.2L, 1.3L, 1.4L, 1.5L si 1.6L, toate 5 versiuni vor trebui trimise acolo fiindca se mai stabilesc si clasele de asigurare si ce stiu eu ce mai intra. Plus ca mai e si aspectul ecologic, ce benzina aveti voi si ce benzina avem noi?!?!
          Oricum, din cate am inteles, omul o vrea din EU, mai exact, chiar din tara.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #80
            Si in plus vreau 9000rot/min! Modelul american are un pic de putere si cuplu mai mult dar la ture mai mici. Banuieste cineva cat timp mai am la dispozitie pana apare modelul nou? Nu de alta , dar eu vreau sa iau modelul actual indiferent cum o sa fie viitorul model si dupa cum am vazut eu, deja se face discount de 3000euro de ceva timp si tare mi-e teama ca o sa am o surpriza neplacuta....
            Nu-i vorba, ca asi lua-o si astazi dar pe lista mea de prioritati S2k este pe locul 2 dupa o presa cu inalta frecventa , care-mi place si mai mult si care costa muuuuult mai mult. Vorba aceea, intai munca si dup'aia distractia!

            Comment


            • #81
              Aporpos, am vazut saptamana trecuta pentru prima data in RO un S2000, undeva pe langa arcul de triumf, era rosu, avea hardtop si o blonda la carma. Stie cineva ceva despre blonda...

              Comment


              • #82
                Originally posted by catallona
                Banuieste cineva cat timp mai am la dispozitie pana apare modelul nou? Nu de alta , dar eu vreau sa iau modelul actual indiferent cum o sa fie viitorul model si dupa cum am vazut eu, deja se face discount de 3000euro de ceva timp si tare mi-e teama ca o sa am o surpriza neplacuta....!
                Bag mana in foc ca in afara de membrii consiliului director si cei ai R&D din cadrul companiei, nimeni nu stie cand va aparea noul model. De aici si sincera dar trista intrebare: va exista cumva o noua generatie?

                Achizitionand varianta facelifata, nu prea ai cu ce da gres. Masina asta va mai fi multa vreme "actuala". Iar cand nu se va mai produce, sa vezi atunci preturi printre colectionari!
                Discountul ala vine din partea importatorului, nu de la Honda, in vest pretul a ramas neschimbat, 36.xxx€! Deci bucura-te de el, nu-l lua ca pe o oferta de mila.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #83
                  uite una aici:

                  http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=553


                  in NA a fost si 2.0L pentru 4 ani parca, apoi sa adus si 2.2L

                  daca va fi generatia urmatoare de S2k (care defapt sar putea numi altfel) fa vi la anul.
                  honda x 5
                  "W" stands for Wrong
                  Amerika ist Wunderbar

                  Comment


                  • #84
                    deocamdata stim doar atit:

                    http://www.leftlanenews.com/2006/03/...0-replacement/
                    honda x 5
                    "W" stands for Wrong
                    Amerika ist Wunderbar

                    Comment


                    • #85
                      si pt cei care asteapta noul model:

                      http://www.leftlanenews.com/2005/10/...-paddle-shift/
                      honda x 5
                      "W" stands for Wrong
                      Amerika ist Wunderbar

                      Comment


                      • #86
                        am gasit si eu ceva de genul: http://www.s2ki.com/Home/content/view/252/6/
                        Sper ca nu o fi gluma de 1 aprilie :lol: ...
                        Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                        Comment


                        • #87
                          Nu e gluma, s-a tot vehiculat ca va fi inlocuit S2K-ul, si ca noul model va avea nume de cod XGA. Doar motorizrea nu prea se stia, iar cuvinte de genul "The new model will be a 2+2 hardtop with a 3 litre V-tec 6 cylinder powerplant developing 320 HP at 7500RPMs...It will feature the Honda SH-AWD system" eu zic ca suna destul de bine.
                          Pe de o parte, deplang iminenta incheiere a carierei S2K-ului (a castigat cam tot ce era de castigat la clasa lui, desi n-a prea fost cine stie ce succes comercial), dar pe de alta parte abia astept sa vad ce Cayman & Z4 M killer scoate Honda. :twisted:

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Vtec96
                            Sper ca nu o fi gluma de 1 aprilie :lol: ...
                            Ba parca sper sa ramana o gluma de 1 Aprilie! ops:
                            Ce naiba de masina e aia, pana la jumate clar un S2000 iar mai sus copie fidela a lui Skyline? Macar daca ar fi copiat Prelude-ul (5) si as mai inteles.
                            3L in 6 cilindri la 320CP? Suna promitator dar cred ca si pretul o sa fie cam la fel de pretentios!
                            Super Handling AWD e o chestie misto, ramane sa vedem ceva mai apropiat de serie!
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by hondatu
                              Ba parca sper sa ramana o gluma de 1 Aprilie! ops:
                              Ce naiba de masina e aia, pana la jumate clar un S2000 iar mai sus copie fidela a lui Skyline? Macar daca ar fi copiat Prelude-ul (5) si as mai inteles.
                              Te referi la poza? Precis e fake.Si oricum in articol se spune ca atunci cand vor exista ceva studii photoshop,le vor arata.
                              Personal agrez ideea coupeului cu 4 locuri. :wink:

                              Da Bogdan,si eu abia astept sa vad modelul nou care va fi clar concurenta lui Cayman,Z4 M(Coupe).Nu de alta,dar am avut ocazia sa fac o proba cu noul Cayman si am ramas .
                              Sper ca se va materializa proiectul XGA. :twisted:
                              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                              Comment


                              • #90
                                Da, la poza ma refeream si sper sa fie ceva aiureala tipica asemenea unor speculatii.
                                Daca stau sa enumar saloanele auto de rang mondial unde ar putea fi vazuta minunea asta, imi dau seama ca ori numai la NY luna aceasta, ceea ce nu cred fiindca ar fura show-ul urmatoarei generatii MDX, ori la Paris in toamna (sanse 50:50) iar daca e sa apara un studiu CR-V, atunci sanse zero, ori daca nu in ianuarie-februarie ´07 la Chicago si Detroit.
                                Iar in martie adus si la Geneva.
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X