Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e bine man la 29.ooo km
    eu le-am schimbat pe fata la 14.000 si acum iar sunt aproape duse, la 34.000
    Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
    Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

    Comment


    • Poate intereseaza pe careva, 6 pistoane, pretul era undeva la 1500 lire



      Sau discuri Tarox:

      Cred ca acestea le voi lua cand vine vremea. 200 lire pe fata, pe spate nu am gasit pretu dar probabil cam la fel.

      Cat costa la Honda discurile si placutele?
      Lumpy
      Senior Member
      Last edited by Lumpy; 27-09-09, 13:25.
      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
      This message was printed on recycled bytes.

      Comment


      • ceau,

        azi am descoperit o problema care ma cam enerveaza sincer, mai exact placsticul de la geamuri, dintre usa din spate si cea din fata se exfoliaza si incepe sa arate destul de urat. oare se poate rezolva pe garantie problema asta sau trebuie sa ma ocup personal?
        honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

        sibiu SB-11-WAW

        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

        Comment


        • aseara chilometraju in loc sa afiseze 57km afisa 888km, a mai patit cineva dandanaua asta ???

          Comment


          • Pe Tarox nu m-as prea baza dupa patania lui STI ....
            Arata bine optic, da impresia de hi-q cu cele 6 pistoane, insa calitatea cam lasa de dorit.
            STI, ai cuvantul in completare!

            Comment


            • Si eu am patit chestia asta le rama geamului de la sofer. Am vorbit cu Razvan parca acum vreo 2 luni si imi zicea ca se rezolva destul de simplu ca e doar un fel de scotch. Nu stiu daca se poate rezolva pe garantie. La mine e foarte mica zona si nu se vede daca nu te uiti atent.

              Originally posted by vladone View Post
              ceau,

              azi am descoperit o problema care ma cam enerveaza sincer, mai exact placsticul de la geamuri, dintre usa din spate si cea din fata se exfoliaza si incepe sa arate destul de urat. oare se poate rezolva pe garantie problema asta sau trebuie sa ma ocup personal?
              sigpic
              Civic Sedan 2008 Taffeta White 1.8 140bhp

              Comment


              • Originally posted by turbionu View Post
                Si eu am patit chestia asta le rama geamului de la sofer. Am vorbit cu Razvan parca acum vreo 2 luni si imi zicea ca se rezolva destul de simplu ca e doar un fel de scotch. Nu stiu daca se poate rezolva pe garantie. La mine e foarte mica zona si nu se vede daca nu te uiti atent.

                aham, incepusem sa cred ca sunt singurul care a patit asa ceva pana acum :P, eram flatat )
                honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

                sibiu SB-11-WAW

                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

                Comment


                • Subscriu si eu, dar pentru cele 2 benzi care merg din fata pana in spate, de la parbriz pana la luneta; si asta imediat dupa ce am luat-o, si am inceput sa o spal.

                  O sa o rezolv in primavara, cand am de gand sa vopsesc toata masina
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • nu stiu cum e la 5D, dar la sedan, intre usi, pe montantul B troneaza glorios cate o mare bucata de izolir negru pe fiecare usa. Eu cand am vazut am ramas masca; cand m-am uitat la toate masinile din jurul meu care aveau usi asemanatoare cu negru pe montant am constat cu stupoare ca la nici una nu este plastic cum credeam, banuiam, si presupun ca crede toata lumea, ci este pur si simplu izolir!

                    Comment


                    • Mda, pe mine chiar m-au intrebat cumva daca i-am pus eu folie acolo.
                      Eh, probabil au usurat masina asa.

                      Comment


                      • Apropo de probleme si kilometri, am fost in service de curand pt revizia intermediara de 70k km; de principiu totul ok, cu exceptia faptului ca trebuie schimbat semeringul de etansare dintre motor si cutie, supureaza ulei pe-acolo.

                        Asta l-am vazut inca de prin Septembrie, dupa revizia de 60k, cand am crezut ca supureaza ulei pe la garnitura de la baie; curatat in service, a aparut din nou.

                        Cauza am vazut-o acum, si astept sa ma sune din service sa ma cheme sa las masina, pentru inlocuirea semeringului.

                        Partea proasta e ca o sa stau o zi fara masina, poate chiar 2 daca dureaza prea mult, ceea ce nu prea-mi convine, circul zilnic cu masina
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • Am masina de o saptamana si putin... (Civic 5D 2009). In weekendul asta am facut un drum pana la Constanta, si am observat ca la viteze peste 100 km/h fluiera oglinda dreapta. Asa fac toate, sau are a mea un bug?

                          Daca ati intalnit problema asta, cum s-a rezolvat?

                          Inca ceva... am observat ca BC-ul arata constant consumul mediu cu 0.5 l/100 km mai putin decat real. Dar am citit ca asa fac toate.
                          LSD
                          Senior Member
                          Last edited by LSD; 15-11-09, 19:04.
                          Power of dreams, indeed!
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

                          Comment


                          • Originally posted by lsd View Post
                            Am masina de o saptamana si putin... (Civic 5D 2009). In weekendul asta am facut un drum pana la Constanta, si am observat ca la viteze peste 100 km/h fluiera oglinda dreapta. Asa fac toate, sau are a mea un bug?

                            Daca ati intalnit problema asta, cum s-a rezolvat?

                            Inca ceva... am observat ca BC-ul arata constant consumul mediu cu 0.5 l/100 km mai putin decat real. Dar am citit ca asa fac toate.
                            s-ar putea sa iti difere si mai mult.

                            Nu am mai intalnit sa fluiere oglinda.nu stiu ce sa zic
                            '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                            Dacia Super Nova de vanzare
                            Cauciucuri + jante de vanzare

                            Comment


                            • Nici eu n-am auzit de fluieratul oglinzii
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • Originally posted by lsd View Post
                                Am masina de o saptamana si putin... (Civic 5D 2009). In weekendul asta am facut un drum pana la Constanta, si am observat ca la viteze peste 100 km/h fluiera oglinda dreapta. Asa fac toate, sau are a mea un bug?

                                Daca ati intalnit problema asta, cum s-a rezolvat?

                                Inca ceva... am observat ca BC-ul arata constant consumul mediu cu 0.5 l/100 km mai putin decat real. Dar am citit ca asa fac toate.
                                Salutare!

                                Cu fluieratul oglinzii, sincer nu l-am mai intalnit nici eu dar, de obicei, fluieraturile la vant sunt sesizabile cand ai muchii active deschise sau incinte neizolate de turbulenta.
                                Da o tura cu ea in service sa nu ai vre-o muchie nefinisata sau vreo bucata de banda sau frunza prinsa pe acolo si care sa fie responsabila de asta.

                                Legat de consum, daca e numai 0.5% cred ca te poti considera un caz fericit!

                                In rest multa bafta, multi km si astea sa fie singurele tale probleme cu masinuta!
                                ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                                ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                                Comment

                                Working...
                                X