Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, Am instalat si eu Waze-ul si din pacate imi zice "Searching Network". A mai patit cineva la fel?

    Comment


    • Originally posted by yashipuku View Post
      Salut, Am instalat si eu Waze-ul si din pacate imi zice "Searching Network". A mai patit cineva la fel?
      Salut, eu am patit ceva asemanator. Mi-am facut cont si dupa a mers
      cosminflorea
      Member
      Last edited by cosminflorea; 12-02-20, 08:17.

      Comment


      • Originally posted by cosminflorea View Post

        Salut, eu am patit ceva aseamanato. Mi-am facut cont si dupa a mers
        Eu am cont dar nu ma pot loga indiferent de pe ce dispozitiv incerc. O sa incerc sa-mi fac altul.

        Comment


        • A incercat careva sa instaleze ultima versiune de Google Maps(cea in care sunt semnalizate gropile/politie/masini oprite)?
          cosminflorea
          Member
          Last edited by cosminflorea; 05-03-20, 11:33.

          Comment


          • Cum instalez și eu aplicații pe tableta de la mașină Honda civic 2018

            Comment


            • Originally posted by Grecu Alexandru View Post
              Cum instalez și eu aplicații pe tableta de la mașină Honda civic 2018
              Citim prima pagina de la acest topic.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

              Comment


              • Salutare,
                Un articol foarte bun, însă din păcate eu nu am reușit să instalez pe un Hrv din 2019, android 4.0.4. Din pașii respectivi după ce descarc aplicație pentru permisiune nu a mers să se instaleze. Mi'a dat eroare. A mai pățit cineva ? Am activat bifa pentru instalare din zone necunoscute ? Mai trebuie ceva bifat/instalat ?
                Mulțumesc,
                Alex

                Comment


                • Originally posted by Iosjica11 View Post
                  Salutare,
                  Un articol foarte bun, însă din păcate eu nu am reușit să instalez pe un Hrv din 2019, android 4.0.4. Din pașii respectivi după ce descarc aplicație pentru permisiune nu a mers să se instaleze. Mi'a dat eroare. A mai pățit cineva ? Am activat bifa pentru instalare din zone necunoscute ? Mai trebuie ceva bifat/instalat ?
                  Mulțumesc,
                  Alex
                  nu puteti instala cu acel firmware pe care il aveti pentru unitatea Navi, nimic. Si din pacate nici nu puteti face nimic, adica puteti dar eu nu v-as recomanda. Asta e. Pentru Waze punem telefonul pe undeva si aia e, pentru harta ne obisnuim cu Garminul din unitate.
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment


                  • Salut,
                    mersi de reply. Totuși nu înțeleg despre ce firmware vorbiți? Și d c este aplicabil doar la unitatea mea iar pt ceilalți nu e ? Ce îmi scapa ?

                    Mulțumesc,
                    Alex

                    Comment


                    • Versiunea de Android pe care o aveti nu permite decat instalarea aplicatiilor Honda. Poate fi cracuit dar cu riscuri. Nu se merita.
                      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                      Comment


                      • Originally posted by Iosjica11 View Post
                        Salutare,
                        Un articol foarte bun, însă din păcate eu nu am reușit să instalez pe un Hrv din 2019, android 4.0.4. Din pașii respectivi după ce descarc aplicație pentru permisiune nu a mers să se instaleze. Mi'a dat eroare. A mai pățit cineva ? Am activat bifa pentru instalare din zone necunoscute ? Mai trebuie ceva bifat/instalat ?
                        Mulțumesc,
                        Alex
                        Nu aveti Android Auto pe unitate? Daca da atunci nu cred ca aveti nevoie sa instalati aplicatii. Eu mi-as dori sa am Android Auto chiar daca mi-am instalat pe navi-ul meu cam ce am avut nevoie (Waze, Spotify etc.)

                        Comment


                        • Originally posted by cerevelu View Post
                          Versiunea de Android pe care o aveti nu permite decat instalarea aplicatiilor Honda. Poate fi cracuit dar cu riscuri. Nu se merita.
                          Salut,

                          Nu înțeleg de ce zici ca am versiune diferita ce nu suporta instalarea aplicațiilor? Versiunea de android a acestui forum este aceeași cu a mea de pe masina și anume 4.0.4. Deci de c unii pot instala waze de exemplu pe versiunea aceasta de android iar eu care am aceeași versiune nu as putea?

                          Mersi,

                          Comment


                          • Ai Android 4.0.4 ca baza sistemului de operare, peste care au mai construit multe chestii. Ai un "build number" mai nou care nu mai accepta sa instalezi aplicatii "din exterior", cum ar fi Waze.

                            Comment


                            • Salut , am urmat toți pașii și cu toatea astea tot primesc eroare ca aplicația nu a fost instalată . Știe careva cum pot rezolva ? Mersi mult

                              Comment


                              • Originally posted by andernet17 View Post
                                Salut , am urmat toți pașii și cu toatea astea tot primesc eroare ca aplicația nu a fost instalată . Știe careva cum pot rezolva ? Mersi mult
                                Ce masina aveti? Ce unitate navi? Ce Android aveti?
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X