Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am achizitionat 4 jenti din tabla 16" 6.5Jx114.3, ET 50, de pe www.webtire.eu la pretul de 251 RON (livrarea in 2 zile-erau pe stoc) + 4 cauciucuri de iarna Dunlop Wintersport M3 . Jentile in aceasta configuratie se potrivesc perfect pe Accord SSE 2.0 MT. Masina se misca mai usor datorita greutatii reduse a acestui ansamblu de janta+anvelopa. A crescut si confortul. Jantele stock sunt foarte grele.
    Pentru cei care au Accord SSE se pot monta jantele de tabla de 16".
    Honda Accord 2.0 SSE 155CP Dark Mocha

    Comment


    • Foarte tare !
      De cine sunt facute jantele ? Pui niste poze ?
      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

      Comment


      • Am pus si niste poze. Din pacate nu m-am uitat atent pe eticheta lipita de jenti. Acum se afla sub cauciucuri. Ce am retinut era ceva scris in germana, (Merge pe modelele Honda). Factura e venita de la Budapesta: Cod produs G0010628, lemezfelni A-9527 16x6.5 Honda 5x114.3 ET50, 8708705001.
        Honda Accord 2.0 SSE 155CP Dark Mocha

        Comment


        • Asta e interesant, o sa pun la "What Fits Accord" fiindca solutia asta are cam aceleasi costuri cu un set de 4 anvelope pe 17" si este mai buna pentru iarna.
          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

          Comment


          • sal am si eu nevoie de un sfat. ce sa aleg intre un set de 4 cauciuce matador MP59 si un set de 4 Falken 439. la pret sunt asemanatoare - 280 buc la fiecare. falken este o firma japoneza din cate am aflat pe net, cele matador habar nu am (banuiesc ca ceva spaniol dupa nume). personal desi am o parere buna despre matador ca firma (stiu ca tata a avut pe masina si s-au comportat mai mult decat onorabil), tinand cont ca cele falken sunt made in japan parca am mai mare incredere. voi ce parere aveti?

            nu vreau sa dau mai mult de 2,8 - 3 mil pe bucata in conditiile in care nu fac mai mult de 2k de km pe toata durata iernii (si asta in total drumuri in oras si afara). ma uitam si pe la niste dunlop 3d dar per total este diferenta de 4,5 mil - destul de mult la cat merg eu cu ele.
            www.soundlightvideo.ro
            www.slvservices.ro
            EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
            '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

            Comment


            • sunt ani lumina diferenta intre Falken si Matador. asa ca ai grija ce iei. Falken sunt printre cai mai cei mai.

              Am o dilema tot referitoare la gume. De iarna de data asta. ce sa-mi iau Nexen sau Nokian Hakkapeliitta 2
              CIVIC SEDAN 1999, 1.5L sohc_vtec

              Comment


              • A cumparat cineva de la Sigemo lanturi pt roti RUD? Vroiam sa stiu cateva impresii. Multumesc
                Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                This message was printed on recycled bytes.

                Comment


                • Va salut si La multi ani! in primul rand, in al doilea rand va cer un sfat: Ce anvelope de iarna recomandati pe un Accord, dimensiuni: 225/50/R17? ( m-am uitat prin post...dar am vazut ca s-a cam deviat putin de la subiect....mai mult de jante s-a vb)
                  Nu am avut de gand sa iau anv de iarna, deoarece credeam ca vremea va fi ca in fiecare an , 3 fulgi de nea de craciun si revelion si o rafala de ninsoare prin martie...dar vad ca m-am inselat. ( da e mai frumos asa..ce farmec ar mai avea iarna??)

                  Comment


                  • Eu am luat Nokian WR G2 si sunt ok, poate nu cele mai bune dar nu am avut probleme cu aderenta pina acum (si nici nu am fortat nota ).
                    Accord 2008 2.4 i-VTEC Executive Volcano Grey
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/little_martian

                    Comment


                    • Eu am Dunlop Wintersport 3D si sunt multumit de ele.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by silviu.ltd View Post
                        Va salut si La multi ani! in primul rand, in al doilea rand va cer un sfat: Ce anvelope de iarna recomandati pe un Accord, dimensiuni: 225/50/R17? ( m-am uitat prin post...dar am vazut ca s-a cam deviat putin de la subiect....mai mult de jante s-a vb)
                        Nu am avut de gand sa iau anv de iarna, deoarece credeam ca vremea va fi ca in fiecare an , 3 fulgi de nea de craciun si revelion si o rafala de ninsoare prin martie...dar vad ca m-am inselat. ( da e mai frumos asa..ce farmec ar mai avea iarna??)
                        Daca inca nu ti-ai luat, recomand Dunlop WinterSport M3; sunt la a 2-a iarna cu ele, si sunt foarte multumit pana acum.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • In cateva minute o sa fac prima excursie pe zapada cu 3d-ul din dotare

                          L.E. Nu e cine stie ce zapada prin Bucuresti, dar pe unde am mers pe zapada mi-a dat aceeasi senzatie de siguranta ca si anul trecut pe Laguna
                          ticker
                          Administrator
                          Last edited by ticker; 08-01-09, 19:49.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • M-am dat pe zapada proaspata cu proaspetele "Dunlop WinterSport M3"...
                            Se comporta bine pana acum.
                            Dar daca tragi frana de mana tot se invarte masina

                            My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
                            hondacivic.ro
                            blog.margescu.ro

                            Comment


                            • Originally posted by beholder View Post
                              M-am dat pe zapada proaspata cu proaspetele "Dunlop WinterSport M3"...
                              Se comporta bine pana acum.
                              Dar daca tragi frana de mana tot se invarte masina
                              Cred ca orice cauciuc se comporta asa, decat daca are pionieze; insa nu asta face diferenta intre anvelopele de iarna, altfel am pune toti aceeasi marca, si cea mai ieftina
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • Prima impresie despre cauciucurile de iarna ... in general ... sper sa nu ma mai prinda iarna fara cauciucuri de iarna

                                Mai exact ... am rams ff incantat ... de cum sau miscat caucicurile Michelin Alpin Primacy PA3 ... pe un Transfagarasean plin de zapada ... deci le recomand
                                ... in weekend poate pun si ceva poze
                                Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

                                Comment

                                Working...
                                X