Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • despre jenti si ciuciucuri, tot ce ai nevoie sa stii:

    http://www.carbibles.com/tire_bible.html si pagina 2: http://www.carbibles.com/tire_bible_pg2.html unde o sa gasesti ce-i PCD, etc.

    Dar asa pe scurt
    -------------------------------------------------------------------
    Diametru: 16"
    Latime: 6.5"
    Prezoane: 5 (asta stiu si eu )
    PCD: 114.3
    ET: 55
    Alejaz central: 64
    -------------------------------------------------------------------
    Asta pentru cauciucuri pe 16"

    Cauciucurile de care spui tu sunt ok, dar cu cauciucuri 195/65/r15.
    '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

    Comment


    • Mkay, eu mi-am pus tot Dunlop M3 205/55/R16, pe jante de tabla luate de la depozituldeanvelope (ultimele 4 din stoc). Anvelopele nu le-am luat de la ei ca nu s-au simtit sa includa montajul la un set complet de jante+anvelope cumparat.
      Nu arata fenomenal cu jantele de tabla Niste capace mai acatarii unde gasesc?
      '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

      Comment


      • Eu am gasit capace de 16" la Carrefour militari cu 100 lei/Set (toate 4).
        Sunt ca alea de VW/Skoda Octavia dar nu au sigla pe ele.

        Azi am vb azi la Asko si capacele originale de honda pe 16" ar fi 15 Euro+TVA.
        De asemenea, tot azi la Asko am vb si de jante si au spus ca jantele de 16" de otel de pe 5D s-ar potrivi pe sedan (au facut ei teste si s-ar potrivi, chiar daca prima data tot ei mi-au spus ca nu se potrivesc) si ca costa in jur de 230 lei bucata. Asta pentru alti doritori de jante de tabla.
        '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

        Comment


        • Eu daca as fi gasit jante de tabla le-as fi vopsit argintii, le-as fi lacuit si le-as fi pus fara capace. Aspectul se imbunatateste considerabil.
          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

          Comment


          • Intamplator astea pe care le-am luat sunt argintii ... mmmm .... I don't know ... ar trebui sa pun o poza ...

            Later edit: check it out!
            Chill0ut
            Junior Member
            Last edited by Chill0ut; 18-11-08, 16:58.
            '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

            Comment


            • V-ati montat cauciucurile de iarna?
              Cred ca in weekendul asta le pun si eu....gata s-au dus cu zilele insorite si calduroase.
              Cam intra ABS-ul daca calc frana mai tare.
              Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
              In cautare de altceva

              Comment


              • Aveti idee unde sunt cele mai ieftine Dunlop Wintersport 3D?
                Multam!
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • A folosit cineva anvelope de iarna Dayton? Cum se comporta pe zapada/gheata? Am vazut ca este oferta in Metro de asa ceva (3+1 gratis, montaj si echilibrat gratuit)

                  Comment


                  • Stiu, am vazut si eu si ma bate un gand

                    http://www.daytontiresales.com/
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • Originally posted by tokyodream View Post
                      Stiu, am vazut si eu si ma bate un gand

                      http://www.daytontiresales.com/
                      Multumesc!
                      Nu stiu de ce aveam impresia ca sunt spaniole anvelopele.
                      Daca te hotarasti, da un semn, poate ne intalnim pe-acolo

                      Comment


                      • ma,voi 2 sunteti cu toata "mansarda intreaga"???!!luati si ceva funie +sapun de la metro ca merge frate!au oferta si la samponul AVON!LA 1 recipient va da 4 roti de iarna MOCCA!!!de la AVON TYRES!
                        DYTON sau TAMPAX astea ca nu stiu cum le-ati spus...nu stiu cine le face!..voi stiti!ca au SITE FRUMOS..


                        UFFFF!NERVII M-AU LUAT!

                        opriti pe ROSSETI la o acea firma specializata de anvelope!
                        SAU..intrebati la PNEU SERVICE de oferta.ing TUDOR COSOVAN chiar are cursuri de specializare in domeniu!!!si daca nu ma insel aveti o tona de impresii si pareri inca de anul trecut.daca nu cauti tu florine care ai 1000 de ani pe forumul asta lasa ca am sa caut eu..
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005
                        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                        Comment


                        • Glumesc

                          Ii stiu pe baietii de pe CA ROSETTI .............

                          Pe http://www.pneuservice.ro/contact.html , nu-i stiu prea bine, dar am sa arunci un ochi.

                          Eu i-am arata lui Paul ca DAYTON nu sunt spaniole , atat. Am venit cu informatia calda , pe tava.
                          Am sa vorbesc cu Mos Craciun, si daca am fost cuminte anul asta, poate mi-aduce ceva bun
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment



                          • Eu am avut Michelin Alpine A3, iarna trecuta si s-au comportat excelent, acum, nu stiu, am vazut si eu oferta si am intrebat.

                            Comment


                            • ok.dar unde e topicul de anul trecut florine???cred ca sunt toate pe acolo..
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • Originally posted by razvan p. View Post
                                ma,voi 2 sunteti cu toata "mansarda intreaga"???!!luati si ceva funie +sapun de la metro ca merge frate!au oferta si la samponul AVON!LA 1 recipient va da 4 roti de iarna MOCCA!!!de la AVON TYRES!
                                DYTON sau TAMPAX astea ca nu stiu cum le-ati spus...nu stiu cine le face!..voi stiti!ca au SITE FRUMOS..


                                UFFFF!NERVII M-AU LUAT!

                                opriti pe ROSSETI la o acea firma specializata de anvelope!
                                SAU..intrebati la PNEU SERVICE de oferta.ing TUDOR COSOVAN chiar are cursuri de specializare in domeniu!!!si daca nu ma insel aveti o tona de impresii si pareri inca de anul trecut.daca nu cauti tu florine care ai 1000 de ani pe forumul asta lasa ca am sa caut eu..
                                Ce tare... cam asta am vut sa zic si eu

                                Anvelopa e cea mai importanta parte a masinii... aia care face contactul cu o chestie numita drum. Daca pierde contactul masina iese de pe asa zisul drum.

                                Stiu ca nu toti au bani DAR luati-va anvelope bune in primul rand si apoi alte prostii
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X