Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ceva timp incoace temperaturile din timpul zilei nu prea au mai scazut sub 7 grade. Credeti ca ar fi bine sa trecem la anvelopele de vara sau sa mai asteptam putin?
    Honda Civic Type S Plus 2.2 i-CTDI, Royal Blue Pearl

    [/URL]

    Comment


    • pai cred ca mere sa le schimbi
      asta voi face si eu azi! 8)
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

      Comment


      • Sunt pe anvelope de vara de 2 saptamani.
        ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
        Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
        Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
        Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

        Comment


        • Mi-am propus in weekend sa le schimb
          Accord 2.2 i-CTDi EX

          Comment


          • gata s-au schimbat!mamaa ce feedback la directie! :P
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • Si eu le-am schimbat azi. Acum simt mai bine pietricelele si imi trage dreapta destul de mult. Mentionez ca le-am echilibrat. La revizia de 10k km. care urmeaza f curand ii voi ruga pe baieti sa imi rezolve si aceasta problema.
              Honda Civic Type S Plus 2.2 i-CTDI, Royal Blue Pearl

              [/URL]

              Comment


              • 'de iarna

                Ca tot sunte aproape de sezonul rece si mai plecam unii pe la munte , prin strainataturi ... cum nu ne putem monta lanturi, cauciucurile de iarna sunt aproape obligatorii.
                Care este marca voastra preferata si de ce?
                Eu sunt pe punctul de a-mi comanda Vredestein Wintrac xtreme 225/45/R17 94V XL la 584RON/buc (sper ca este un pret bun).
                Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                In cautare de altceva

                Comment


                • Marca este excelenta (calitativ si ca situare in topuri).Nu sunt documentat cu preturile.

                  Comment


                  • Haideti sa nu mai deschidem 10 topicuri pe aceeasi tema.

                    Dati un search inainte de a deschide un topic nou.

                    L.E. Mutat in topicul de anvelope
                    ticker
                    Administrator
                    Last edited by ticker; 20-10-08, 09:56.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Din ce am citit pe aici nu e chiar usor de gasit jante de tabla pe 16 - lucru pe care tocmai mi l-au confirmat si cei de la depozituldeanvelope.ro - nu au pe stoc.
                      Eu vreau sa-mi iau jante de tabla pe 16 si anvelope de iarna 205/55/R16; anvelopele se gasesc relativ usor, stie totusi cineva unde as putea sa iau setul complet? Sau macar jante unde se gasesc ...

                      P.S. ca si anvelope, am avut Dunlop M3 pe Ford si nu am nimic sa le reprosez.
                      '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

                      Comment


                      • Am si eu nevoie de ceva ajutor.
                        Vreau s-o incalt pt iarna, am gasit anvelope (205/60/16) dar am nevoie de jante.
                        Accord 2009 2.0 exe
                        Am inteles ca jantele trebuie sa fie 16 x 6,5J, dar ce ET si ce alte necunoscute mai trebuie sa stiu??

                        Multumesc anticipat
                        2008 Accord 2.0 Exe MT Crystal Black Pearl - Grey
                        2016 CR-V 2.0 Ele MT Alabaster Silver Metallic
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Warmk/

                        Comment


                        • Cred ca ET55
                          '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                          Comment


                          • salut,
                            la ce anvelope te-ai hotarat? si eu vreau sa fac aceeasi miscare jante pe 16 + cauciucuri. Un buget estimativ?

                            thx
                            hondatu
                            Administrator
                            Last edited by hondatu; 06-11-08, 11:49.
                            sigpic

                            Comment


                            • am luat dunlop 3d de pe cauciucuridirect.ro
                              au venit deja, maine cred ca mi le livreaza (poti vedea status livrare pe net)
                              livrarea a durat 5 zile de cand le-au intrat banii
                              am dat 1900 ron pe 4 bucati 225/50/17 (fiind factura pe firma, vanzator din germania, nu iti face factura cu TVA)

                              la 16 gasiti mult mai ieftin
                              Honda Accord 2009 2.4 MT Executive, Crystal Black Pearl, grey inside
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Schultz/

                              Comment


                              • Ciudat ce zici tu Schultz pe acolo...

                                Am dat si eu o cautare pe acolo si nu am gasit Dunlop 3d la dimensiunea ta decat la 595 lei pe bucata. adica 2380 pe set (2000 fara TVA). De la 1900 la 2380 e marisor saltul...

                                Mi se parea suspect de mic pretul dat de tine, mai ales ca am cautat si eu 225/45 R17 acelasi model de anvelopa si ma miram sa fie a tale mai ieftine, desi se pare ca sunt...

                                Oricum va spun o jmecherie a celor de pe cauciucuri direct: acum 2 luni o anvelopa Dunlop dimensiunea mea era 520 ron, acum o luna s-a facut 580, acum 2 saptamani 608 ron ca astazi sa vad ca sunt 628 ron / bucata!!! Asta da "promotie" Clar ca eu nu le mai fac reclama, ca au destule vanzari daca isi perimit "promotiile" astea Evident ca numai la Romani cresc preturile cand la ceilalti scad.

                                Asadar, pentru cine nu si-a luat deja anvelope de iarna, grabiti-va pana nu se fac mai scumpe ca masina!
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X