Muzica in Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si eu am oprit muzica ca nu gaseam nimic la radio si nu aveam nici un CD cu Mp3-uri in masina.

    Dar e enervant ca aud click-ul ala idiot de la ambreiaj
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • #17
      Eu opresc muzica si AC-ul si cobor geamurile pe fata dar numai atunci cand sunt pe serpentine - se aud misto motorul si scatz-ul de la cuciuce . Tocmai m-am intors de la turci (3.000km dus-intors)
      Honda Civic 2.2 i-CTDI Ex - NEGRU MAT; 170CP; ambient blue light; praguri x-treme; capota "carbon"; eleron sport; etriere sport rosii; spoiler si praguri TSS Tuning.

      Comment


      • #18
        Am si eu o intrebare, a schimbat cineva doar difuzoarele la civicul nou, ca as vrea sa fac un upgrade la niste difuzoare mbquart si as vrea sa fiu sigur ca are unitatea centrala un sunet suficient de bun ca sa se simta diferenta.
        macuser
        2007 CIVIC 5D 1.8 MT SPORT
        BV-02-NHH

        Comment


        • #19
          din cate am inteles difuzoarele pe fata sunt "sudate" in portiere,acum nu stiu cat de adevarat e,am auzit de la electricianul de la asko.
          07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
          ----------------------------------------------------------

          Comment


          • #20
            Originally posted by kracker
            Am si eu o intrebare, a schimbat cineva doar difuzoarele la civicul nou, ca as vrea sa fac un upgrade la niste difuzoare mbquart si as vrea sa fiu sigur ca are unitatea centrala un sunet suficient de bun ca sa se simta diferenta.
            head-unit'ul face mai mult de 50% din diferenta

            cat despre detalii... Doc ar trebui sa stie mai bine ca si-a facut acum upgrade park...
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • #21
              Nu as prea crede ca-s sudate difuzoarele ca doar exista si kit de upgrade original honda de difuzoare dual cone, doar ca mai repede la 200 de euro as lua niste mbquart sau altceva care sunt sigur ca suna bine.
              Si iarasi as fii foarte curios daca merge sa pui niste difuzoare dual cone , daca nu cumva atinge tweeterul ornamentul usii si desigur care ar fii adancimea maxima a difuzorului ca sa incapa.
              macuser
              2007 CIVIC 5D 1.8 MT SPORT
              BV-02-NHH

              Comment


              • #22
                Nu stiu la ce iti trebuie dual cone cand ai la usii tweetere. Eu am pus un sistem de la zero pe Civic: HU Pioneer AVIC D3 (se incadreaza bine cu culoarea rosie din bord), boxe + tweetere Focal Polyglass, statie Focal si Subwoofer Focal. Pe langa astea am insonorizat portierele cu Stinger, folosit cabluri audison si prinderea boxelor am facut-o cu MDF.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #23
                  Si poti sa-mi dai mai exact un model la boxe sa vad ce adancime are si sa il compar si eu cu ce variante mai am
                  macuser
                  2007 CIVIC 5D 1.8 MT SPORT
                  BV-02-NHH

                  Comment


                  • #24
                    Salutare, sunt nou pe aici insa sunt un impatimit al volanului si al masinilor Honda.
                    Sunt in asteptarea unui Civic 5D Executiv si de curand am primit cadou de la iubita un player auto Audiovox cu toate nebuniile in el (dvd, tv, touch screen, etc). Acum problema mea este urmatoarea: voi putea schimba playerul stoc de pe Civic cu acest player?? Din ce am vazut si cautat eu pana acum s-ar parea ca nu prea pot cu toate ca acest player prmit este 2din, masca de la playerul stoc are muchii curbe.
                    Ce am primit eu este: Audiovox VME 9020TS http://www.wizards.com.ro/Marci/Audiovox-M38.html

                    Stie cineva, imi va merge acest player pe masina? Si daca nu, o trebui sa comand o fata de bord pt Civic TYPER care vine la noi fara player audio?
                    Type-S GT 1.8 Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/krmboy/

                    Comment


                    • #25
                      Si pe mine ma intereseaza acest lucru, daca se poate pune un mp3 player after market in locul celui cu care a venit masina din fabrica si daca da in ce conditii.
                      Honda Civic Type S Plus 2.2 i-CTDI, Royal Blue Pearl

                      [/URL]

                      Comment


                      • #26
                        Uita-te in galerie la poza cu type r-ul lui doc si o vezi ca se poate face chiar frumos, si poate chiar ne spune si noua doc de unde a luat consola centrala pe care se fixeaza dvd-playerul si cat costa.
                        macuser
                        2007 CIVIC 5D 1.8 MT SPORT
                        BV-02-NHH

                        Comment


                        • #27
                          Apropo stie cineva playerul stoc de la civic are iesire pentru un amplif, ca as pune si eu un subwoofer si nu vreau sa mi-l comand si dupa aia sa vad ca tre sa schimb si playerul ca sa il pot folosi
                          macuser
                          2007 CIVIC 5D 1.8 MT SPORT
                          BV-02-NHH

                          Comment


                          • #28
                            asta ma intereseaza si pe mine sa aflu daca are iesire preamp
                            07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
                            ----------------------------------------------------------

                            Comment


                            • #29
                              La mine asa a venit consola, cu gaura de 2 DIN, dar se poate achizitiona de la orice dealer Honda o noua consola. O sa ma interesez cat costa si va spun. Dupa aceasta achizitie puteti pune orice in bord.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • #30
                                asa ma gandeam si eu DOC insa am tras sperante ca poate merge si fara achizitionarea unei noi console...astept un pret pt consola
                                Type-S GT 1.8 Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/krmboy/

                                Comment

                                Working...
                                X