Navigatie Romania - by Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dai zoom la minim si vezi exact care tari sunt active si atunci sti ce disc trebuie instalat.

    Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by ady_uaic View Post
      just si asta ).

      pt ruta romania-germania ajunge dvd1 nu? din ce vad eu acolo in lista de tari
      E ok cel de EST pentru RO-DE. L-am folosit cu succes anul trecut pe cel vechi.
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • Va salut! Am cumparat chiar saptamana trecuta o Honda Accord CU2 2,4 200 CP, benzina. Sincer, am fost placut impresionat mai de tot ce are aceasta masina, mai putin ridigitatea, consumul un picut cam mare (dar la cum trage motorul ar trebui sa-mi fie rusine sa vreau si consum mic!!!) si bineinteles sistemul de navigatie inexistent in Romania si vechi in West. Am studiat pe net ce posibilitati am si din fericire am gasit salvarea folosind acest site si site-ul http://gpsunderground.com/forum/hond...Blinks%5D.html Astfel, am reusit sa-mi fac cele 2 DVD-uri atat de dorite si necesare. Pentru mine, dincolo de frumusetea masinii, aproape incomparabila cu altele de aceiasi valoare, faptul ca s-au caciulit la 2 DVD-uri mi se pare o mare greseala de atitudine fata de clienti. In sfarsit, sper sa functioneze sistemul de navigatie cum trebuie deoarece nu l-am folosit la drum cu doar l-am verificat in stationare. Pentru cine nu a reusit sa scrie cele doua DVD-uri, va stau la dispozitie cu procedurile care trebuie urmate astfel incat totul sa fie ok! Cu stima!

        Comment


        • E f ok pt romania, l-am testat zilele astea. Am trecut azi la 3.90,dar diferente majore nu am sesizat (or fi, nu contest). Maine trag o fuga in moldova sa o inmatriculez, si voi vedea mai in detaliu acuratetea si detaliile hartii noi. Astazi am venit din BV si mers constant cu 100-110 arata consum de 6.5,si la 130-140 consum de 8.2 (eu sunt f multumit - nu e o masina, 2.4, pe care sa o iei din considerentul consumului).
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • Ce-am observat zilele trecute folosind ultimele harti:
            - una din portiunile de autostrada Sibiu - Deva nu e trecuta pe harta
            - nici bucata de autostrada de la Arad (Pecica - Nadlac)
            - pe centura Budapestei au aparut niste bretele noi de care nu stie
            - in Germania la fel exista cativa km intre Munchen si Stuttgart de care nu stie
            Cu toate astea oricum nu te ratacesti si chiar e de folos navigatia, nu am mai avut nevoie de telefon.

            Comment


            • Da, e buna, dar are si cateva ciudatenii. In Bucuresti pe Bulevardul Metalurgiei stie doar numerele fara sot, iar pe strada socrului meu din Aiud numai pe cele cu sot !
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • O avea probleme matrimoniale...!
                In sfarsit, eu cred ca are oricum un defazaj de aprox.6 luni, in care pot apare unele lucrari noi.
                Insa prin zona in care stau eu au aparut cam toate drumurile judetene, inclusiv portiuni neasfaltate pe care acum doi ani nu arata nimic.
                Deci, suntem pe drumul cel bun!
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • Navigatie Legend

                  Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	21.3 KB
ID:	721573Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	23.0 KB
ID:	721574Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	22.2 KB
ID:	721575

                  Comment


                  • eu o folosesc din ce in ce mai rar
                    ma dau cu goagl cand am nevoie
                    avantajul fiind ca uneori ma ajuta sa evit blocajele

                    sent using digital smoke
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • Originally posted by Turkish View Post
                      ma dau cu goagl cand am nevoie
                      asa e, in tara e mai practic cu google si probabil va fi si in afara tarii cand se va mai ieftini internetul in roaming.
                      in Germania am observat ca functioneaza si TMC-ul, mi-a zis de un tunel inchis si de vreo 3 zone in care sunt blocaje, inclusiv cat de lungi sunt cozile.

                      Comment


                      • Eu deocamdata vad ca nu sta stralucit la POI (cel putin in Vienna, Prague). Sa vad in uk cum se comporta la codurile postale (ca sunt vitale). Oricum, sunt multumit, si cand e nevoie apelez la igo pt amanunte.
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Salutare tuturor!
                          Stie cineva de ce nu reusesc sa instalez softul cu harti?

                          Comment


                          • Cred ca problema e de la DVD. Foloseste doar Verbatim, viteza de scriere maxim 4X si program ImageBurn.
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • Cine ma ajuta si pe mine cu un link pentru download, va rog?
                              Cele de pe GPS Underground merg foarte greu.
                              Honda Accord 2.4 i-Vtec A/T White Pearl

                              Comment


                              • Originally posted by serbanra View Post
                                Cine ma ajuta si pe mine cu un link pentru download, va rog?
                                Cele de pe GPS Underground merg foarte greu.
                                Nu mai este nevoie. Doar primul fisier se descarca mai greu, la urmatoarele merge foarte repede download-ul.
                                Honda Accord 2.4 i-Vtec A/T White Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X