Navigatie Romania - by Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A incercat cineva pe CRV?
    L-am pus azi si mi-a dat disc error.

    Pe accord merge brici.
    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

    Comment


    • Ai incercat asta?

      If not (or you get some error message) then press and hold for 5 sec.: MAP + MENU + CANCEL/BACK buttons

      - go to "Detail Information & Settings"

      - go to "Version"

      - press "Download" button

      Comment


      • A gasit cineva varianta si pentru hdd navi?

        Comment


        • Originally posted by CatalinP View Post
          Ai incercat asta?
          Done ! Acum merge La mine la CL7 merge automat
          Merci!
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • Am si eu o intrebare (scuzati ignoranta):
            Trebuie descarcate de pe acel site toate partile (part01-part08) pentru fiecare disc (East/Vest), sau e suficienta doar una din ele pentru fiecare ?
            Caci dimensiunea fiecareia este arhivata de cam 440MB iar facuta image .iso se duce undeva spre 5.6 GB...etc. si cred ca nu ar incapea mai mult de una bucata desfacuta .iso pe un disc. Corect?
            Va intreb caci am descarcat ...part01, am desfacut arhiva, am scris cu 3x pe dvd (Verbatim +R DL), am bagat in Navi, mi-a dat eroare, am trecut peste cu cele trei butoane apasate 5 sec, am dat descarcare si...eroare disc!
            Din explicatiile de pe site, ar trebui sa o iau de la capat, asa ca va intreb din nou:
            Ar trebui sa incerc cu alta .part02-08? sau cu toate (ceea ce mi s-ar parea imposibil si absurd, dar mai stii?)
            Multumesc anticipat!

            L.E. La ce foloseste link-ul de checksum?
            ro861
            Senior Member
            Last edited by ro861; 08-03-15, 19:44.
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • din cate stiu eu trebuie toate
              puse pe double layer


              sent using digital smoke
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • Ro861..fi atent..trebuie sa descarci toate arhivele pentru east...le dezrhivezi...iar iso.ul obtinut se scrie pe un dvd dual layer...de preferat verbatim...dupa care faci operatiunea cu butoanele..daca iei o singur arhiva o sa ai un iso incomplet...

                Comment


                • Are dreptate colegul murale. In mod normal daca descarci doar unul la dezarhivare ar trebui sa-ti dea mesaj de eroare si sa-ti spuna ca lipsesc celelalte. Dupa ce le descarci pe toate le dezarhivezi (de fapt daca dai dezarhivare pentru primul se vor dezarhiva automat toate) si vei obtine pt. Est o imagine iso de 5,24GB iar Vest 6,55GB. Ca atare iti va trebui un DVD de 8,5 GB, dual layer nu unul normal de 4,7 GB. E bine sa iei Verbatim pentru ca am incercat cu alta marca si n-a mers. Iar viteza de scriere nu mai mare de 4X ca sa nu dea erori.
                  '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                  Comment


                  • Dap. cam ciudat: part03 de la east nu se dezarhiveaza, imi da eroare si se opreste procesul.
                    Deocamdata celelalte continua. interesant este ca desi arhivate au denumiri care se termina cu part01, 02..08, la dezarhivare iese cu aceeasi denumire, fara nicio part...etc.
                    Alta ciudatenie: part08 are arhivata 337MB, spre deosebire de toate celelalte care au 440MB.
                    Si totusi, stie cineva la ce foloseste fisierul .iso de checksum?
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • Dimensiunile sunt corecte, eu le-am descarcat pe toate si intr-adevar ultimul are 337. Nu ai treba cu checksum. Reia la cel care a dat eroare descarcarea pana le ai pe toate si dezarhiveaza-l pe primul, se vor dezarhiva toate. Daca-ti cere cumva o parola e accordklubpolska.
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • Si pana la urma pe disc (dvd) ce ard?
                        Oricare dintre fisierele dezarhivate?
                        Le iau pe rand, pana dau de unul care merge, asta e ideea?
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • sunt 8 parti
                          le dezarhivezi si rezulta un singur fisier
                          un iso
                          pe care il arzi pe dvds apoi merge
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • In momentul in care dai dezarhivare primului fisier se vor dezarhiva automat toate si vor forma, fara sa mai faci nimic, o singura imagine in format .iso pe care o arzi pe dvd.

                            Daca unul din fisiere a dat cumva eroare la descarcare nu va merge dezarhivarea asa ca reiei descarcarea lui pana le ai pe toate ok.
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • Buna seara. Am o întrebare, de ce trebuie neapărat DVD+R double layer, (Verbatim). Am încercat pe un Sony DVD+R și mi -a cerut sa verific DVD-ul? Mulțumesc
                              HONDA CR-V 2.2. I-CTDI EXECUTIVE

                              Comment


                              • E vorba de calitatea dvd-ului. Cu alte marci ai foarte mari sanse sa dea eroare la inscriptionare. Cu Verbatim se pare ca n-a dat niciodata. Uneori si la marci mai bune poate da eroare.
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X