19 - 26/08/2007: Mai mult de o Honda in familie - de ce?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Offtopic la greu. Subiectul era cu totul altul, nu Passat-uri. Sper ca se va face curat pe-aici.

    Comment


    • #17
      Pentru ca nu mai puteam sa o sufar pe nevasta-mea care nu-si mai dadea jos fundul din frumusetea aia de Accord, in timp ce eu ma duceam la munca cu tractorasul 1,9 TDI de care s-a amintit aici...

      Si pentru ca CR-V mi s-a parut cea mai buna oferta din clasa ei! :roll:
      Honda CRV 2,2 A/T Elegance 2010

      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/fol34buc

      Comment


      • #18
        Asa cum spunea si Bogdan, mix-ul de sportivitate/dotari+confort/fiabilitate fac din modelele Honda alegerea cea mai buna. Noi, cei care deja avem cate o Honda ar trebui sa stim cel mai bine chestiile astea.

        Consider in continuare ca AYGO este o masina excelenta pentru oras si am recomandat-o initial. Dupa ceva vreme Oana deja sarise la Yaris, cand alegerea cea mai buna ar fi fost Jazz. Intre timp am convins-o sa renunte si la ideea de M/T, fiind o masina destinata exclusiv traficului urban (deplasarile lungi tot timpul le facem in Accord). CVT-ul de pe Jazz este din punctul meu de vedere excelent pentru oras (am dus munca serioasa de convingere pentru trecerea de la M/T la A/T cu multe argumente solide).

        Oricum va urma si honda no 3, dar va fi pe doua roti 8)
        '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

        Comment


        • #19
          destul de aproape comparatia Jazz - Yaris, dar sunt de accord cu punctul tau de vedere. Practic, Jazz-ul are un design ceva mai vechi, dar este mai masina. A! SI are si semnalizatoare pe oglinzi, sa le vada tot tzaranu' care trage de volan fara sa se uite in oglinzi cum trebuie...
          Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

          La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

          Comment


          • #20
            Si eu incerc sa o conving pe a mea sa isi ia jazz dar nu trec de faza cu designul exterior, care sincer nici mie nu imi surade foarte tare. Bordul chiar imi place mult, e incapatoare pentru clasa ei si nu in ultimul rand e Honda. Poate pana in primavara cand am de gand sa iau a doua masina apare un nou model cu un design mai atragator :roll:

            ps: a si de ce Honda? Pentru ca din tot ce exista pe piata la bugetul meu, mi se pare alegerea perfecta: fiabilitate, confort si caracter sportiv la pachet, intr-un pret rezonabil.
            Honda Civic 5D, 1,8 Sport Alabaster Silver

            Comment


            • #21
              Daca vrei cu adevarat s-o convingi de Jazz, mergi la un showroom, las-o vreo 30min in Jazz si vezi daca se mai da jos :lol:
              '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

              Comment


              • #22
                Pai am fost de nenumarate ori... si tot la Ford focus a ramas cu gandul
                Honda Civic 5D, 1,8 Sport Alabaster Silver

                Comment


                • #23
                  a 2 masina?hondaaaaaa :wink:
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • #24
                    La mine a fost mai intai motocicleta, CBF500, la inceputul verii, si acum a venit si masina Civic 5D 1.8 Executive.
                    Nu pot sa explic rational cumpararea masinii, nici macar nu m-am uitat la alternative. :roll:
                    Honda CBR F4i
                    Honda Civic 1.8 Exec
                    Honda Jazz 1.4 M/T

                    Comment

                    Working...
                    X