Recall HONDA Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu le-am dat un mesaj celor de la Casa Auto referitor la recall, am si datele in baza lor (am fost in service la ei anul trecut), nimic, nici un raspuns.
    ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

    Comment


    • Cei de la Casa Auto nu suna ... asa ca tre sa ii sunati si sa insistati.
      Eu am sunat, m-au chemat la ei pentru luatu'n baza de date, confirmat ca se comanda capsa airbag dreapta, si a ramas ca o sa fiu sunat dupa 2 saptamani.
      A trecut timpul, asa ca am sunat eu si a doua zi am si fost progtramat si apoi schimbat.
      Tot asa am facut ceva comanda de piese..da, va sunam cnad vin...tot eu sun la saptamana sa le aduc aminte.

      Comment


      • I-am sunat ieri din nou pe cei de la Casa Auto Iasi, ulterior le-am trimis poze cu seria sasiu, odometru, talon si CI proprietar (pentru a scuti un drum din alta localitate la service pentru constatare), au zis ca vor verifica in baza lor de date ce trebuie inlocuit si ma anunta 1-2 saptamani. Tot e bine ca am scutit un drum la service, chiar ma intrebam de ce e nevoie de constatare cand e mai simplu sa verifice dupa seria de sasiu.
        ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

        Comment


        • Păi de verificat poți verifica singur după seria de șasiu pe site-ul din uk (honda). E un link cîteva pagini mai în urmă din cîte știu.
          Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
          Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

          Comment


          • Cool...insista cu tel in continuare, ca de obicei se iau cu altele si uita!

            Comment


            • Originally posted by ZiDan View Post
              Păi de verificat poți verifica singur după seria de șasiu pe site-ul din uk (honda). E un link cîteva pagini mai în urmă din cîte știu.
              Asta am verificat din decembrie insa vorbeam de faptul ca pentru recall trebuie sa mergi de doua ori la service, prima data pentru a verifica ce anume (capsa airbag pasager sau si cel de la sofer) trebuie inlocuita iar a doua oara pentru inlocuirea efectiva a pieselor. Ori, prin trimiterea prin mail a datelor despre masina am scapat doar cu o vizita la service.

              Originally posted by LaurB View Post
              Cool...insista cu tel in continuare, ca de obicei se iau cu altele si uita!
              Acum am vorbit cu o persoana de acolo si i-am trimis pe adresa da mail specificata de el datele cerute, a zis ca ma suna pentru programare dupa ce vor primi piesele. Ii mai trimit un mail in doua saptamani daca nu da nici un semn, doar nu ma doare mana.
              ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

              Comment


              • Da, eu am înțeles că nu ști dacă trebuie să mergi la ei sau nu.
                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                Comment


                • Wolfman am trimis si eu datele despre masina la Casa Auto acum cam 3-4 saptamani si Luni sunt programat pt. schimbare revin cu detalii dupa ce se rezolva....
                  Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

                  Comment


                  • Am fost la Casa Auto a durat ca si la ceilati cam o ora si jumatate fara urme vizibile de montaj si fara greerasi ( cel putin deocamdata ), singurul incovenient este faptul ca e prima data cand nu am putut asista masina la aceasta interventie....
                    Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

                    Comment


                    • Mi-au sosit piesele .
                      Marti ma duc sa mi le schimbe .

                      Comment


                      • M-au sunat de la Casa Auto, marti dimineata sunt programat pentru inlocuire capsa airbag pasager, timp estimat o ora.
                        ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                        Comment


                        • Tocmai am vazut la stiri, la nemti o stire in legatura cu aibag-urile Takata la Honda.
                          Sunt afectate 5,7 mil de autoturisme, anii de productie 2004-2015. In Germania clientii afectati vor fi anuntati incepand cu luna august.
                          O stire scurta fara multe detalii dar dureroasa pt noi.

                          Comment


                          • Originally posted by kawamoto View Post
                            Tocmai am vazut la stiri, la nemti o stire in legatura cu aibag-urile Takata la Honda.
                            Sunt afectate 5,7 mil de autoturisme, anii de productie 2004-2015. In Germania clientii afectati vor fi anuntati incepand cu luna august.
                            O stire scurta fara multe detalii dar dureroasa pt noi.
                            hmm sa fie aceeasi stire de acum 1an anuntata in Romania? eu deja am schimbat capsele de la airbag
                            '16 BMW 520xd
                            '15 FK2
                            ex '10 CU1
                            ex '07 CL7

                            Comment


                            • Și eu, în Germania. Dar am fost primul la dealerul din Nuremberg, aparent nu știau nimic, au verificat un server Honda și s-au lămurit că există recallul.
                              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                              Comment


                              • Sunt afectate si alte brand-uri germane de acest recall nu doar Honda.

                                Comment

                                Working...
                                X