Recall HONDA Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    A mea e luata din Romania si nu sunt pe lista, dar pe UK sunt, deci sunt probabil si ceva lipsuri in lista 'HR" verficati mai bine......
    Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

    Comment


    • #47
      Originally posted by tavis81 View Post
      Mie mi-au schimbat surubu cu pricina acum cativa ani, au zis ca era un recall pe tema asta. Nu m-au chemat special in service pentru asta, lasasem masina pentru revizia anuala.
      Mersi de info. Intre timp am cautat pe net despre problema asta si m-am edificat despre ce este vorba, simptome, etc. Curios este ca n-am auzit sa se fi vaitat cineva pe forum despre problema asta.

      Comment


      • #48
        Originally posted by rezare View Post
        Am stabilit ulterior ca m-am hazardat Pe de alta parte, ar fi bine sa-ti verifici seria pe site-ul UK daca masina nu e luata de noua din romania (chiar si luata de noua nu strica).
        Am verificat si acolo, nu imi rezulta nici o chemare pentru a mea. Initial am verificat pe site-ul din state, după care din uk.
        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

        Comment


        • #49
          Originally posted by IB View Post
          Mersi de info. Intre timp am cautat pe net despre problema asta si m-am edificat despre ce este vorba, simptome, etc. Curios este ca n-am auzit sa se fi vaitat cineva pe forum despre problema asta.
          E putin off-topic, dar care sunt simptomele?

          Eu pe lista din UK nu am gasit nici un update sau recall pentru VIN-ul meu, iar in State zice ca "asa ceva nu exista domne', n-are cum sa fie...", ceea ce e normal, ca ei nu au Civicuri facute in Turcia.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #50
            Sunt zgomote neobisnuite. Practic fulia pompei de apa capata joc si incepe sa fuleze in timp, din pricina suruburilor de prindere (defect de fabricatie). Daca nu se schimba la timp, fuleaza atat de rau incat incepe sa atinga corpul pompei de apa, aparand acele zgomote specifice. Sunt destul de putine cazuri insa. Mai cunoscute sunt problemele cu suportul dreapta al motorului, despre care amintea aici pe forum si Vali, dar cred ca si acelea mai dese sunt pentru piata din SUA, decat pentru cele facute in Japan. Ma rog, una peste alta mititica se tine bine, merge parca mai bine ca-n prima zi, asa ca nu ma stresez sa o duc la control.

            Comment


            • #51
              S-a mai programat cineva la Casa Auto Iasi, un feedback ceva.......?!!
              Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

              Comment


              • #52
                Am sunat eu la Casa Auto Iasi. Mi-au cerut VIN ul sa verifice si ei masina in sistem, m-au chemat sa o "bage in baza de date" si sa dea comanda de piesa, apoi mi-au zis ca ma vor suna cand ajunge piesa.

                Comment


                • #53
                  Deci pana la urma trebuie sa fac un drum la Iasi .........doar ca sa o bage in "baza de date"......
                  Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

                  Comment


                  • #54
                    Da, tare asta. Eu le-am dat un mesaj saptamana trecuta insa Casa Auto n-a catadicsit sa raspunda.
                    ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                    Comment


                    • #55
                      Confirm, am făcut un drum la Carpati pt programare . Urmând sa fiu contactat la sosirea piesei.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Danyut 36 TOI

                      Comment


                      • #56
                        Am rezolvat problema azi , operația durează o ora.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Danyut 36 TOI

                        Comment


                        • #57
                          Ce au schimbat mai exact, sau au reparat ??

                          Multumesc

                          Comment


                          • #58
                            as fi curios ce anume demonteaza pentru a remedia defectiunea.
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • #59
                              Doar capsa de la airbagul pasager. Asta cred eu.

                              L.E. - Am ridicat in seara asta masina de la dealer unde am lasat-o dimineata special pentru recall-ul asta, si exact asta scrie pe hartia primita de la ei: Austaush Inflator des Beifahrer-Airbags / Exchange inflator of the passenger airbag.

                              L.L.E - Uite ce zice tipul asta in video - http://hondaairbaginfo.com/
                              cci
                              Senior Member
                              Last edited by cci; 15-01-16, 18:36.
                              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                              Comment


                              • #60
                                Si la mine au inlocuit acelasi lucru.
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X