Ultimele articole din presa romaneasca referitoare la Honda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultimul TG e plin de H. Despre locatia in care fac ei crashtest. Concept cars. Noile motoare. Sedan typer.

    Interesant. Ah si intr-unul dintre editoriale este facuta o observatie interesanta despre diferenta dintre a oferi calitate si a pretinde ca oferi asa ceva
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • s-a cumparat si citit.tot! :wink: .f interesante observatiile lor.si le consider obiective.
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

      Comment


      • Nu scanati si voi paginile alea sa vedem si noi?
        '07 Civic 1.8 M/T Sport Roºu

        Comment


        • Originally posted by Turkish
          Ultimul TG e plin de H. Despre locatia in care fac ei crashtest. Concept cars. Noile motoare. Sedan typer.

          Interesant. Ah si intr-unul dintre editoriale este facuta o observatie interesanta despre diferenta dintre a oferi calitate si a pretinde ca oferi asa ceva
          Foarte interesant editorialul. Foarte interesant si cel de luna trecuta, cu viteza maxima. Ar trebui citit de cat mai multa lume...
          Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

          Comment


          • TOP GEAR romania este liderul incontestabil.baietii de la AUTOSHOW baga de rup si au un loc secund binemeritat iar quatroruotte vine strans la locul 3.pe ultimul loc as dori sa situez AUTO MOTOR SI SPORT!o descalific pt subiectivismul de care da dovada in privinta germanelor!
            va rog sa vizionati emisiunea "PROMOTOR" de sambata!e de toata jena!hothach pt ei nu este decat GOLFUL,SEAT LEON SI ALTA EUROPEANA GERMANIZATA!!!!MAZDA 3,CTR ORI SUBARU.............NU EXISTA!!!
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • Razvane, paseaza te rog revista aia catre tokyodream sa ne-o scaneze si noua! 10* THANKS!
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • top gear!da?pai sa vad cum fac!maine!
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                Comment


                • Mie de cand cu cover-story-urile de peste 20 de pagini, a inceput sa-mi placa Supercar. Pana acum vreo 6 luni o revista de toata jena, acum imi place la nebunie. Copiaza clar Evo Magazine UK, iar asta mi se pare foarte bine (din punctul de vedere al cititorului). Am citit in ea test cu cele mai bune 10 masini din toate timpurile si printre ele NSX-R si Integra Type R DC2 , pe care o considera cea mai buna maisna cu tractiune fata construita vreodata. Alte masini, chiar si supercar-uri de top lipsesc de aici, deci... In ultimul numar, test cu toate Murile de la BMW. :P Genial... Si cum scriu (desi mai au greseli evidente) e alteva... Mi s-a cam luat de strictetea tipica AMS care ascunde asa cum spunea si Razvan o subiectivitate ingrozitoare...
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • scanare

                    am trimis si eu... sper sa nu fiu in plus si sa incarc de pomana casuta de e-mail...

                    Comment


                    • Originally posted by Xander
                      Mi s-a cam luat de strictetea tipica AMS care ascunde asa cum spunea si Razvan o subiectivitate ingrozitoare...
                      Revista in sine imi place. Pana nu apare o revista mai consistenta nu iau alta (mai mult de 120 pagini, din care mai mult de 70 cu informatii, nu cu reclame :lol: , cu masini accesibile, nu cu supercar-uri, ca ma lasa cam rece daca nu mi le permit :lol: ), dar... nu sunt de acord cu rezultatele scoase de ei. In AMS Germania Dunlop e pe 1. In AMS romania e pe 4... WTF? Ce s-a intamplat cu informatia pana la noi??? Au schimbat generatia de anvelope si nu stiu io...???

                      In fine! Eu cred de pe acolo doar pe sarite. Imi place ca au zis binisor de Type R in comparativul cu Cupra TFSI de 240 si ca au scos Civic Sedan inainte la Corolla sedan, dar eu nu ma bazez pe NIMIC din presa ROMANEASCA :roll:

                      Sper totusi sa iasa bine Civicul 2,2 5d Sport cu care au inceput un test de anduranta (intre noi fie vb, in Germania testele de anduranta sunt de 100.000 km nu de 50.000)
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • @tcapote: esti un domn, merci fain! Spatiu e destul!
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • Scuze , dar nu mi-a mers netul cateva zile:

                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/tokyodream/TG-dec+07/

                          PS - superb scrise ops:
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • http://blogs.ideo.ro/wheels/2007/11/...2008%e2%80%9d/ - avem 5 premii in ultimii 10 ani ops:
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • In sfarsit, vesti bune:

                              http://autozone.phg.ro/stiri_citeste.php?stire_id=2716 :

                              "Honda are ambitii mari in ceea ce priveste sistemele alternative de propulsie si vrea ca in doi ani sa dea lovitura.

                              Modelele hibride vor ajunge la 10% din vanzarile totale ale celor de la Honda pana in 2010, sustine Takeo Fukui, seful companiei nipone.

                              La atingerea acestei tinte vor participa, pe langa Civic Hybrid, o sportiva full-hibrid bazata pe conceptul CR-Z (foto) si un low-cost care va aparea in 2009. Niponii vor produce circa 200.000 de unitati anual din acest "hibrid global", cum este numit de Honda. Modelul Honda va fi un hibrid 100% si nu un derivat de acest tip al unui model clasic.

                              In sfarsit, motorizarea pe hidrogen va intra si ea in lista Honda incepand cu vara urmatoare, prin FCX Clarity."


                              ===========================================

                              Cred ca am sarit-o la timpul ei:

                              http://www.automarket.ro/stiri/honda...arca-4788.html :

                              "Filiala locala a companiei Honda in China, Guangzhou Honda Automobile, a anuntat oficial dezvoltarea unui model complet nou care va fi vandut sub o marca total noua.

                              Practic, Honda va lansa o noua marca pentru piata din China. Divizia chineza a companiei Honda a anuntat ca va investi aproape 200 de milioane de euro pentru construirea noului model.

                              Odata cu lansarea noului model va fi lansata si noua marca detinuta de Honda, dar acest lucru se va intampla abia in anul 2010."

                              ===========================================
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • In nr 15 al revistei COX, cel cu Porsche alb, avem la pagina 36 jos stanga poza cu Prelude-ul lui Costel iar in dreapta-centru, poza cu masina si cu Epox, plus alte masini din Iasi si nu numai...
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                                Comment

                                Working...
                                X