Honda Trading România - importator oficial

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu cred că Delphi a explicat destul de bine care sunt diferenţele între verificarea gratuită, schimbul de ulei gratuit şi revizii.
    Cei care s-au programat la campania de verificare gratuită şi au mai mult de 10.000 km de la ultima revizie, pot beneficia de un schimb de ulei gratuit. Ce e aşa de colmplicat? Nu are legătură cu revizia şi nu este condiţionată de aceasta.
    Unii îşi fac reviziile la 10k, alţii la 20k, alţii la 7,5k...fiecare cum doreşte sau cum este prevăzut în carnetul de service.

    Cât priveşte asistenţa gratuită la autoturismele cumpărate începând cu 2010, eu cred că nu ar trebui să se victimizeze cei care nu beneficiază de ea retroactiv lui 2010. Este acelaşi lucru cu cei care beneficiază de întreţinere gratuită 3 ani sau 60.000 km. Eu nu consider că Honda are mai puţin respect pentru cei dinaintea promoţiei.

    Se pot citi în broşura de pe siteul importatorului mai multe detalii.
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

    Comment


    • #62
      Daca nu exista verificarea gratuita, nu existau multe discutii inutile, dar exista si ..jos palaria pt HTR, mai concret, in cazul meu ASKO!
      Maruta, in ceea ce priveste asistenta rutiera gratuita e o problema!..ce vina are cel care si-a cumparat HONDA pe 27 decembrie 2009 si nu pe 4 ianuarie 2010, e frustrant!.. am discutat, intamplator, azi si cu reprezentantul HTR si cu cei de la ASKO, lucrurile sunt mai complicate, e o chestie de legalitate, nu poti beneficia nici contracost si nu e normal,..se incearca rezolvarea situatiei, daca va trece mult timp pana la rezolvare, HTR va intra cu siguranta in zona ridicolului (vezi navigatia pt Romania ), sa nu poti nici contracost sa beneficiezi de asistenta rutiera e trist, ..atunci vom vedea daca dragostea pt HONDA va invinge insatisfactiile, personal mi-am propus sa fac un bilant peste un an, doi, sa pun in balanta fiabilitatea masinii, respectul aratat de HTR si dealeri in intretinerea masinii si sa iau o decizie atunci,..iubesc si respect HONDA si pe toti cei care o guverneaza, dar daca peste timp voi fi dezamagit, voi schimba marca, e simplu,...sa fim insa.. optimisti!
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #63
        Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
        Daca nu exista verificarea gratuita, nu existau multe discutii inutile, dar exista si ..jos palaria pt HTR, mai concret, in cazul meu ASKO!
        Maruta, in ceea ce priveste asistenta rutiera gratuita e o problema!..ce vina are cel care si-a cumparat HONDA pe 27 decembrie 2009 si nu pe 4 ianuarie 2010, e frustrant!
        De ce e o problema? Daca au introdus aceasta facilitate incepand cu 4 ianuarie 2010, atunci se aplica de la 4 ianuarie incolo. Dar daca s-ar aplica cu 27 decembrie 2009, nu ar fi frustrant pentru cineva care si-a cumparat Honda pe 12 decembrie 2009? Dar unul care si-a cumparat in 2008? Si tot asa, s-ar gasi mereu oameni pentru care sa fie frustrant. Asta este o oferta gratuita si nu inteleg de ce sa fie frustrant ca nu te bucuri de ea.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #64
          imi cer scuze ca am scris revizie si nu verificare ,eu la verificare ma refeream.
          la asko,la valahia si la litex mi sa spus clar nu exista schimb de ulei gratuit
          eu am facut 14.000 km de la ultima revizie.verificarea am facut-o dar fara ulei.
          tot legat de htr puteau sa aiba bunul simt sa imi raspunda la intrebarile pe care le-am adresat.
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
          civic sedan 08

          Comment


          • #65
            E gratuita pe perioada garantiei, cel care si-a cumparat masina in decembrie 2009 are aproape aceeasi perioada de garantie, calendaristic, ca cel care si-a cumparat masina in ianuarie 2010, e FRUSTRANT!, dar nu asta e marea problema, a aparut aceasta facilitate in 2010, atunci s-a putut, foarte bine, asta e, cine n-are parte deocamdata a avut ghinion, dar frate ..de ce nu contracost!!!, altii au chestia asta de ani de zile!!!, aici e problema..momentan am inteles-o, am explicat mai sus, dar tot nu e normal..unii o sa spuna ca HONDA nu se strica, dar bateria e destul de modesta, unii stim asta, mai sunt ceasul rau, pisica neagra, marti 13, nu stii cand o furi, e bine sa stii ca,..chiar si contracost..la un telefon e cineva care poate sa te ajute non-stop, uneori e posibil ca la 3 noaptea sa nu raspunda niciun prieten, coleg sau ruda, daca nu esti nici in tara, ce faci?,..poti sa mergi pe principiul..n-o sa mi se-ntample tocmai mie,...dar daca ti se-ntampla!?-asta e problema,..cand am cumparat eu CR-V-ul, Mitsubishi avea asa ceva, am preferat HONDA, care n-avea, m-am gandit ca intr-o zi o sa aiba (ca si la navigatie), a trecut un an si ceva, a inventat si HONDA o chestie asemanatoare, dar tu, client vechi, te trezesti cu palma-n nas!, o spun pt ultima oara, n-o sa mai folosesc expresia.. "sa fim optimisti", doar o sa monitorizez actiunile pozitive ale HTR pt clienti si o sa actionez in consecinta..peste un an-doi, imi place, raman, nu-mi place, schimb, slava Domnului, am de unde alege!
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #66
              Am vazut la stirile sportive de la ProTV ca vor aduce Asimo in Romania pentru a da startul noului Green Challenge.Tare as vrea sa stiu si eu amanunte si sa-l vad pe Asimo. maruta, ne ajuti cu intrebari si informatii suplimentare?

              LE: http://www.hondatrading.ro/oferte/Green-Challenge/24
              http://www.greenchallenge.ro/
              KMR
              Super Moderator
              Last edited by KMR; 24-03-10, 21:36.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #67
                Am cuplat toate receptoarele, care-i treaba cu Asimo, vine, pe bune, prin Romanica? Daca da, cand si unde? Maine fac si eu investigatii!
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #68
                  Originally posted by KMR View Post
                  Am vazut la stirile sportive de la ProTV ca vor aduce Asimo in Romania pentru a da startul noului Green Challenge.Tare as vrea sa stiu si eu amanunte si sa-l vad pe Asimo. maruta, ne ajuti cu intrebari si informatii suplimentare?

                  LE: http://www.hondatrading.ro/oferte/Green-Challenge/24
                  http://www.greenchallenge.ro/

                  Imediat ce voi avea informaţii despre acest eveniment, voi da de ştire.
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • #69
                    Ar fi foarte interesant sa il vedem pe Asimo la noi.
                    Ca sa zic asa, suntem cu ochii pe ecran.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #70
                      Pe 15 Mai il veti putea vedea live (la Asko presupun), va da startul la finala GreenChallenge tare as vrea sa ma calific in finala sa vad si eu minunea
                      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                      Fosta:
                      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                      Javascript motherfucker in Iasi?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                      Comment


                      • #71
                        "...maşinile achiziţionate începând cu Ianuarie 2010 din reţeaua de parteneri autorizaţi."

                        Adica cele achizitionate inainte de 2010 ce au...???. Banii incasati pe HONDELE achizitionate inainte de 2010 s-au dus la DACIA PITESTI sau cum...???..alea nu sunt tot HONDA...???? . Clientul e client fie ca din 2010 fie ca e dinainte de 2010..tot euro am dat pe masina si unii si altii...si slava domnului destul de multi. Probabil ca 2010 fiind an de plina criza vanzarile ca peste tot sunt mai slabe, masinile sunt noi, sansele ca ceva sa se intample sunt foarte mici..asa ca pentru mine unul ca si propietar de HONDA din 2006 toata treaba asta imi suna altfel decat ar dori importatorul. Comentarii ar fi multe, sper sa nu am nevoie de servicii de genul celor oferite cu atata "generozitate".
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • #72
                          exista vreo persoana care a beneficiat de uleiul motul la verificarea gratuita de primavara ?
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                          civic sedan 08

                          Comment


                          • #73
                            Daca e confirmata treaba cu cei de dinainte de ianuarie 2010, baietii astia care vand Honda in Romania sunt penibili!!!Are si criza asta avantajele ei. Sa vedem cate masini vor vinde in urmatorii 2-3 ani in Romania. Probabil se vor ruga de clienti pentru serviciile postvanzare...

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                              Adica cele achizitionate inainte de 2010 ce au...???. Banii incasati pe HONDELE achizitionate inainte de 2010 s-au dus la DACIA PITESTI sau cum...???..alea nu sunt tot HONDA...???? .
                              2009 a trecut, 2010 mai are inca ceva de mancat. E vorba de marketing in vanzari, tu deja ti-ai cumparat masina...., ai vazut vanzator care sa te sune la un an dupa ce ai cumparat masina sa-ti spuna ca acum se da inca un set de presuri gratuit si sa vii sa ti-l iei pentru ca ai si tu dreptul?
                              Asta e politica de vanzari peste tot in lume, promotiile se fac pentru cei care urmeaza sa achizitioneze, nu pentru cei care deja au achizitionat.
                              Probabil cei care au cumparat Honde de la inceputul anului, sunt destul de putini, importanti sunt cei care vor veni dupa si probabil asta e si scopul, sa cumpere cat mai multi.
                              E acelasi lucru ca si cum te-ai duce la magazin sa cumperi parchet si a doua zi intra la promotie, "lichidare de stoc", cu 20% mai ieftin. Te zgarii pe ochi, dar asta e sistemul, n-ai ce face.

                              Comment


                              • #75
                                Astrule, ai dreptate, asa este. Dar de ce sa nu ofere si asistenta contra cost posesorilor de masini mai vechi de 2010?

                                Daca acest lucru nu se va intampla, mie unul mi se pare bataie de joc.
                                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                                1000 Locuri de vizitat in Romania

                                Comment

                                Working...
                                X