Hondari in Baia Mare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Casa Tineretului asa mi-a zis Răducu acolo pe platou, unde e loc, în față la TzonTzo sau ce e acolo, pe la 11 merg să văd și eu ... deja au urcat pe platforma crv-ul nu stiu daca au dus accordul deja.

    Quicker dacă ai drum și nu te grăbești oprește frate prin Baia Mare stăm la o cafeluță și o poveste, duminică suntem și noi mai liniștiți!

    sper să intre Radu să ne lamurească ii dau PM acuși și-l urechiez direct, dacă nu am timp să trec pe la ei nu ne bagă in seamă, aici frate aici pe net e reclamă, of mama lui de marketing
    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

    Comment


    • #32
      Gata, gata Razvane... E greu sa ma impart peste tot! Oricum e ok ca ne-am mai intalnit, si au inceput sa apara hondarii, timizi dar au aparut. Maine trimit la toata baza de date link-ul de honda fan si sper sa fie mai activi.

      Numai bine, te astept cu dvd-ul cu NFS

      Comment


      • #33
        aaaa fui am uitat il dl azi la birou si tot vin cu el vezi daca am frecat menta duminica si am dormit ... pierd multe mesaje importante data viitoare pe langa asta da un pm ca ala apare instant

        pana una alta... trec azi pe la voi cu promisiunea-n mana
        Rav
        Last nick: bastircar
        Last edited by Rav; 19-10-09, 10:17.
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #34
          Te asteptam, sa vina buranu in parcare...

          Comment


          • #35
            Originally posted by Quicker View Post
            Frana de gura, de pe locul din dreapta?

            Cunosc fenomenul, am patit-o si eu... asta-i defectul la bordul Civic... vede toata lumea vitezometru ) tre` sa pun o fasie de banda izolatoare peste.

            Azi merg la SM, mai deseara. Poate la intoarcere, duminica, ne facem cu farurile in BM, sa vad cum am chef sa intru prin oras, sau sa-l ocolesc in drum spre Bistrita. Astept propuneri
            Buna idee cu banda izolatoare pe vitezometru...Cand am ajuns prima data la 170 pe drumul Filiasi-Craiova a inceput sa urle "NU ESTI NORMAL LA CAP" Of si ce mai cerea mititica...In schimb, cand am ajuns in Germania si a vazut cum merg astia, imi mai zice din cand in cand un "dar chiar trebuie sa mergem cu 180-190???" ) In schimb in Franta am avut alte 2 super goarne in spate si pana nu le-am spus ca le dau jos in primul refugiu, nu s-au potolit
            My cars:
            2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
            ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

            Comment


            • #36
              Merge si cu 200+ pe filiasi-craiova

              Comment


              • #37
                Hehe, dupa ce i-am dat 190 si pe urma 140, a mea ma intreba de ce mergem asa incet, sa-i bag din nou 190
                07 Honda Accord 2.0 MT Black

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Seth View Post
                  Merge si cu 200+ pe filiasi-craiova
                  Seth, sunt convins. Dar ai cu cine sa te intelegi???Uite asa i-as face...
                  My cars:
                  2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                  ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                  Comment


                  • #39
                    hehe nu stiu de unde am furat asta cu "frana de gura" dar vad ca a prins sa ma ierte "poetul" ca plagiez, dar unii soferi chiar ne "impotmolim" in trafic din acest motiv, probail ca ... daca o honda depaseste o honda - ultima e "accesorizata" asa ca fratilor, sau cum e Red (norocosule) aveti mila si intelegeti si voi "mustrarile" altora...

                    pana una alta... ma bag sa lucrez o tira ca m-or tzapa astia'n beteshig de la serviciu!!
                    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                    Comment


                    • #40
                      Da basti, am ajuns la simpatica concluzie ca o Honda se conduce singur, daca vrei sa pilotezi putin si cu alti ocupanti, daca vrei sa circuli

                      Oricum, am ramas surprins pentru ca personajul din dreapta care are "frana de gura" in posesie, ii da de-i sar fulgii Hondei, cand e la volan. Imagineaza-ti drumu` din Satu-Mare catre vama, ca mergeam in duty free sa iau una alta si-am zis "hai, condu` tu" si a zis "ok". Pe drumul ala niciodata n-am mers mai tare de 100 sa zic... si dupa 400-500 de metrii "frana de gura" avea 160 fara nicio jena, moment in care a exclamat "ba, masina asta cere talpa, nush ce are".

                      Asa am ajuns la concluzia ca nu circuli cu o HONDA, pur si simplu conduci in adevaratul sens al cuvantului.

                      Si alta chestie interesanta... FR-V. M-am dat in weekend cu una de la Bucuresti la Bistrita. Se uita lumea la ea precum la OZN. In benzinarie la Ploiesti am intrat sa-mi iau o cafea si cand am iesit roiau vreo 10 persoane in jurul ei curiosi ce-i cu Family Rice Rocket! Masina e minunata pentru un familist sportiv, pentru ca nu m-am dat niciodata cu un monovolum care sa se comporte atat de sportiv pe cat e FR-Vul. Sta perfect pe sosea, avand in vedere centrul de greutate jos si latimea masinii, silentioasa, suspensi nu tocmai moi, doar atat cat trebuie incat sa nu se comporte precum o barca, aici rog sa ma scuze marinarii detinatori de Sharan, Touran, C-Max, Zafira... masini care n-au nicio treaba cu FR-Vul celor de la Honda. Eu m-am dat cu toate modelele de mai sus de-a lungul timpului si am ajuns la concluzia ca... asa nefamilist cum sunt, mi-as lua FR-V.

                      Pacat ca nu a fost promovata ca atare in Romania, masina asta cu un marketing beton... rupea gura targului. Nu vad un doritor de monovolum urcandu-se in Sharan, Touran, C-Max, Galaxy, Zafira, etc... si trecand pe urma prin FR-V... sa nu zica "WOOW!... ce tare!!"


                      Hai sanatate!
                      Quicker
                      Senior Member
                      Last edited by Quicker; 26-10-09, 11:53.
                      sigpic
                      Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

                      Comment


                      • #41
                        Duminca 29 noiembrie intalnire mare - mare intalnire la reprezentanta HONDA MERLIN
                        toti cei care conduc, sau vor sa conduca o Honda sunt invitati de catre Merlini, drive test, show, si mai multe surprize ne rezerva dealerul, cine nu crede? sa treaca pe la ei sa ceara detalii!!!

                        Eu sper sa ne adunam macar 2 maini de oameni Cipri daca esti prin zona bem un ceai la Merlini duminica?

                        Pana una alta... ma duc acusi pe la ei sa vad ce mai mesteresc!

                        Toate cele bune si numai bucurii!
                        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                        Comment


                        • #42
                          Sigur!
                          Ar fi frumos daca ne-ar da un orar al evenimentului.
                          09 Accord 2.2 i-DTEC Exec Silver

                          Comment


                          • #43
                            Orarul se va comunica in cursul saptamanii viitoare, ca idee evenimentul va incepe in jurul orei 11 si se va termina seara in jurul orelor 16-17.

                            Va asteptam!

                            Comment


                            • #44
                              mama mia 5 ore
                              deja sunt nerabdator!
                              pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                              Comment


                              • #45
                                am interactionat azi cu 1 hondar sper sa-l vedem duminica!!
                                amr -4 zile

                                hai baeti la nebunie!!!!
                                pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                                Comment

                                Working...
                                X