ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am rezolvat : m-am programat la ASKO la revizia de 20.000km.(vineri dimineata la ora 8)
    Surprindere totala : m-a programat cineva cunoscut la.....CM, care vad ca a facut si el pasul cu transferul spre ASKO !!
    Un pret estmativ stie cineva la revizia de 20.000 ?

    Comment


    • La Accord a fost in jur de 6 milioane cu uleiul meu (filtru aer, polen, ulei plus cateva nimicuri) cam asa ar trebui sa fie si la tine.
      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

      Comment


      • Ai fost la revizie cu uleiul tau din ce motive ? Nu au la ASKO ,sau ai o sursa mai mai buna privind raportul calitate/pret ? :-k

        Comment


        • Unii prefera sa puna alt ulei. Eu de exemplu ma gandesc sa pun Valvoline. 8)
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Am pus Valvoline. La Asko au numai Texaco sau original Honda. Am pus Valvoline din simplu fapt ca am auzit numai pareri bune despre el si am pus si in Civic si oricum e mai bun decat Texaco (pe care a mers de la 10k). :roll:
            '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
            '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

            Comment


            • Uleiul original honda ce este?
              Foarte frumos ca te lasa sa te uiti la masina! Oare se comporta la fel si cu cei care si le-au luat din Germania? Aceeasi politica este si cand vrei sa instalezi sistem de sunet aftermarket sau xenon in proiectoare? Costul montajului la ei si in rest toate bune ? Se pricep baietii acolo ?
              Cam atat deocamdata ma duc sa iau masina soon :axe:
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

              Comment


              • Dupa cum ii stiu eu nu vor face diferenta in functie de unde ti-ai luat masina.
                La mine a fost aproximativ 850 RON revizia de 20.000 incluzand filtre + 4 litrii ulei original Honda. Intra aproximativ 4.2 dar mai aveam de la 10.000
                Accord 2.0 LS

                Comment


                • Deci ce ma sfatuiti sa pun ? Ulei HONDA sau VALVOLINE ?(vineri dimineata sunt programat la ASKO)

                  Comment


                  • Daca Valvoline, ce caracteristici sau cod, si de unde ? :roll:

                    Comment


                    • Eu am pus Honda ca nu poate fi rau, dezavantaj pretul peste 60 RON / litru
                      Accord 2.0 LS

                      Comment


                      • Alin Am luat 5 litri de Valvoline SynPower 5W40 de la Augsburg cu 174 de RON. Acuma pune ce vrei numai 5W40 sa fie, n-am mers pe ulei Honda ca poate trebuie completat si nu gasesti peste tot. Oricum nu mananca ulei deloc Accordu da cine stie :roll:
                        '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                        '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                        Comment


                        • Nomercu... eu n-am nimic cu cei care merg cu proiectoarele (a se citi faza scuta si proiectoare, nu doar proiectoare si pozitii) DAR daca pui xenoane la proiectoare cu mana mea te: :axe: :twisted:

                          On topic: Nu cred ca monteaza cei de la Asko xenoane la proiectoare. :wink:
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Alin Gladofszky
                            Deci ce ma sfatuiti sa pun ? Ulei HONDA sau VALVOLINE ?(vineri dimineata sunt programat la ASKO)
                            Pune Valvoline, are cel maibun raport pret/calitate. Poti sa pui Valvoline Synpower 5W40 sau Valvoline Durablend MXL 5W40.

                            Uita-te la Cora sau la Carrefour, gasesti cam la acelasi pret cu cel platit de Lith la Augsburg. E in jur de 34-35 RON/litru si il gasesti la aproape orice service sau magazin de piese auto.

                            Nomercu, se pare ca uleiul original Honda e facut de Exxon Mobil, la comanda. Este mult prea scump si eu nu am auzit pe nimeni sa il laude. Mai bine iei un Valvoline Durablend si il schimbi mai des (desi nu e nevoie). :wink:
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Multumesc mult pentru lamuriri. Sper sa nu am nici o problema ca vin cu uleiul de acasa.

                              Comment


                              • Cei de la CM ,la 10.000,mi-au pus MOBIL 1 5w40.

                                Comment

                                Working...
                                X