Elita Motors (Chisinau)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Felicitari pentru noul showroom de la Chisinau!

    @cryo - intr-adevar fetele sunt dragutze, dar am vazut mult mai bune prin Chisinau, merg de test-drive si atat ... nu par fete de cursa-lunga :P

    @nafnaf - nu fi suparat, daca atunci scapa si el de la munca, ce sa-i faci?
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #47
      cci, sunt fete care vand honde, nu candidate la Miss Moldova. Set your expectations right, and you won't be disappointed. Sunt chiar dragute si sociabile in real life
      Naf, ai fi pacatuit tu cu ceva in vreo viata anterioara, cred
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • #48
        http://www.youtube.com/watch?v=x_jUjwTPvxg

        Un mic filmulet care descrie atmosfera de la lansare

        Comment


        • #49
          Super prezentare. Nu exista un filmuletz si pentru Showroomul Honda din IASI?
          Intrebare: In afara de cei relocati la Chisinau, mai exista vreun fan Honda din Republica Moldova pe forum?
          Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


          Comment


          • #50
            Ar mai fi cel putinul unul ... dar nu e activ, ca si-a vandut de mult Accordul! Si e o "ea", ca sa pastram adevarul istoric

            Comment


            • #51
              Este o comunitate destul de mare aici de posesori Honda , cu masini destul de " interesante" , am facut deja cunostinta, ne-am "intrecut" putin si si-au exprimat dorinta de a face cunostinta si cu membrii din Romania.
              Trebuie precizat ca sunt 12.000 de Honde inregistrate in Moldova la o populatie de 10 ori mai mica decat in Romania.
              @ cci din pacate in Iasi nu am facut o lansare in momentul respectiv , sunt insa filmulete inclusiv pe forum cu actiunile de la saloanele auto din Iasi.

              Comment


              • #52
                Pfff ... acum inteleg de ce primul Civic (EK9) original pana-n piulitele de pe prezoane l-am vazut in Chisinau, in 2004 ... Volanul pe dreapta mi-a confirmat atunci ca nu am vedenii.
                Faina treaba cu moldovenii nostri!
                @Ati ... daca la numarul lor de Honde si-ar face un hondafan.md cred ca ne-ar putea infia forumul (doar forumul, ca la site nu avem concurenta ) ! ) ) )

                Comment


                • #53
                  @Ati - Cine le-a vandut pana acum Hondele - daca nu exista Showroom si reprezentanta ?

                  Nu cred ca le-au cumparat toti de la Honda Iasi / sau sa le fi adus din Romania ca masini SH.
                  Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by cci View Post
                    Intrebare: In afara de cei relocati la Chisinau, mai exista vreun fan Honda din Republica Moldova pe forum?
                    Pai unul din ei as fi eu chiar daca stau in Bucuresti, sunt din Moldova. In plus, ar fi si Athirat cu un Jazz. Se pare ca in februarie s-a alaturat forumului
                    Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    @Ati ... daca la numarul lor de Honde si-ar face un hondafan.md cred ca ne-ar putea infia forumul (doar forumul, ca la site nu avem concurenta ) ! ) ) )
                    Sa stii ca exista de mai mult timp un forum: http://honda.org.md/
                    Originally posted by cci View Post
                    @Ati - Cine le-a vandut pana acum Hondele - daca nu exista Showroom si reprezentanta ?

                    Nu cred ca le-au cumparat toti de la Honda Iasi / sau sa le fi adus din Romania ca masini SH.
                    Majoritatea masinilor sunt sh aduse de prin Germania sau Italia, inclusiv multe Accorduri, Civic-uri, dar si Accura (diferite modele) din SUA. Mai exista si un dealer neoficial care avea pe pagina de net si vanzarea masinilor. Acum se pare ca au schimbat situl si apare doar ca s-ar ocupa de tuning si service Honda. Dupa parerea mea, cele mai multe ar fi CR-V, in special modele mai vechi, care au o popularitate mare si sunt apreciate foarte mult. La fel sunt multe Accorduri, tot modele mai vechi
                    | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                    Comment


                    • #55
                      @Ionut:
                      Am vazut pe site-ul Honda/Elita Motors Chisinau aceeasi informatie cu verificarea gratuita de la Honda Trading. Este valabila si la Chisinau? As putea sa ma programez si eu? Mentionez ca masina a fost cumparata in RO, adica a fost importata tot de HTRO si inmatriculata in Bucuresti cu toate reviziile de pana acum facute in RO
                      | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                      Comment


                      • #56
                        dar de ce trebuie sa bati drumul la chisinau!totusi la iasi(chiar daca au si alt brand acum) zic ca sunt oameni cu experienta si o anumita expertiza in domeniu!eu inca ii recomand!daca te duci la chisinau cu treaba mergi la ionut,dar doar asa.parerea mea!
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005
                        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                        Comment


                        • #57
                          @GriG nu conteaza de unde ai luat masina, promotia HTRO este valabila pentru toti dealerii. Mergi unde iti este mai comod.

                          Comment


                          • #58
                            razvan, grig este in/din chisinau
                            2006 Accord CL7 2.0 MT

                            Comment


                            • #59
                              de cateva zile am venit din Bucuresti, saptamana viitoare iar plec la Bucuresti, dar pana-n mai o sa mai fiu pe la Chisinau si deoarece am trimis o cerere de programare la Asko si nu mi-au raspuns nimic am zis sa fiu printre primele masini care ar face verificarea gratuita Honda la Chisinau. De ce nu? Presupun ca service-ul Honda nu ar fi foarte plin acum, probabil cei de aici nici nu stiu de aceasta verificare, zic ca poate tehnicienii isi vor da straduinta si vor atrage mai multa atentie la masinuta mea si vor detecta toate problemele care sper sa fie cat mai putine

                              @Ionut: Am intrebat daca e valabila si la Chisinau, deoarece totusi e o alta tara, si nu stiu daca merge sa verifici o masina inmatriculata in alta parte, iar daca e valabil, sa vad sigur programul meu de saptamana viitoare, sau poate cealalta, si poate programezi Accordul pentru un control
                              @cryo: sunt din Moldova, dar muncesc/locuiesc la Bucuresti
                              | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                              Comment


                              • #60
                                stiu, voiam sa spun ca-ti petreci ceva timp si in chisinau
                                2006 Accord CL7 2.0 MT

                                Comment

                                Working...
                                X