Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu stiu ! sa vedem cum se comporta !
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_juv/

    Comment


    • #77
      Originally posted by Corbu' View Post
      Eu am Revizie Mica: ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen.
      eu de la CM am inteles ca revizie mica = ulei+filtru ulei! ce ai tu si ce am si eu ar fi rev. mare, deci alt cost la manopera. anunt vineri cat a costat tot carabalacul, in principiu ma astept la o manopera de 230 ron (1h30') - cel putin asa mi s a zis.
      Carpe diem!
      Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

      Comment


      • #78
        Pot face ITP-ul la CM/Asko??
        ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

        Comment


        • #79
          Originally posted by alex2680 View Post
          Pot face ITP-ul la CM/Asko??
          acum fix un an nu aveau statie ITP niciunul dintre service urile mentionate, dar treaba asta o poti rezolva la aproape la orice alt service cu aprox. 100 ron. la mine la thread postase cineva o lista a service urilor care fac ITP.
          Carpe diem!
          Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

          Comment


          • #80
            revizia la CM 360 RON cu uleiul si fitrul lor de ulei, respectiv filtrele mele de aer si polen, plus lichidul de frana - beneficiind de cele doua campanii in curs.
            Carpe diem!
            Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

            Comment


            • #81
              Originally posted by Alina_Jazz View Post
              acum fix un an nu aveau statie ITP niciunul dintre service urile mentionate, dar treaba asta o poti rezolva la aproape la orice alt service cu aprox. 100 ron. la mine la thread postase cineva o lista a service urilor care fac ITP.

              Ok, multumesc. O sa caut acum
              ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

              Comment


              • #82
                Am vorbit cu ei la tilifon, pentru benzinare au decat Repsol 5W40.
                The things you are scared of, are usually the most worth while...
                If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                Comment


                • #83
                  Salut,

                  Am facut revizia la ei si au si Repsol Cosmos 0w40 pentru benzinare; tin sa precizez ca se simte diferenta fata de uleiul anterior...parca merge mai rotund si trage mai bine masina.

                  Tot respectul pentru Carpati
                  hondatu
                  Administrator
                  Last edited by hondatu; 29-11-10, 15:32.

                  Comment


                  • #84
                    Informare Campanie Carpati Motor

                    Avand in vdedere ca la Honda in acest moment nu sunt campanii pe service catre posesorii mai vechi de masini am decis ca la Carpati Motor sa venim in sprijinul posesorilor de Honda cu o noua campanie de reducere a manoperei de service dupa cum urmeaza:

                    Clientii vor beneficia in aceasta perioada de o reducere a tarifului la ora de manopera de la 130 la 100 de lei fara TVA. Pentru autovehicule mai vechi de 5 ani tariful va fi de 90 de lei fara TVA.

                    Deasemenea pe toata perioada promotiei piesele de schimb originale vor beneficia de o reducere de 5%.

                    Campania tine intre 01.februarie pana la 31 martie 2011.

                    Pentru orice detalii suplimentare, clarificari etc. suntem aici
                    Dumitrescu Cristian

                    Comment


                    • #85
                      Salut sunt Marius si pana acum detin 2 auto Honda, unul Jazz 2006 si Civic Sedan 2010.
                      Eu sunt si am fost multumit de prestatia celor de la Carpati Motor.
                      Sper ca nu sunt si unicul
                      Honda Believer=MPB

                      Comment


                      • #86
                        Sincer m-a pufnit rasul )
                        '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                        Comment


                        • #87
                          Am trecut pe la Carpati, cand tatonam terenul, pe la sfarsitul lui 2008, pt dl Dumitrescu, jos palaria si am mai trecut o data, eram in zona, sa intreb de primul ITP, daca-l injuram pe cel pe care l-am intrebat cred ca reactia era mai amabila, de-atunci n-am mai trecut pe-acolo si nici nu mi-am propus, slava Domnului ca exista Asko !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #88
                            Primti pe mailul site-ului:

                            Buna ziua
                            As vrea sa anunt si pe forum evenimentul Zilele Portilor Deschise de la Honda, dar
                            din pacate, ca membru recent inscris, acest lucru imi este imposibil.

                            Va rog, daca se poate, postati urmatorul text

                            Ce inseamna The Power of Dreams? Vino sa aflam in weekendul 2 - 3 aprilie la Zilele
                            Portilor Deschise, un eveniment de promovare a noilor modele Honda de la Carpati
                            Motor Bucuresti!
                            Ne-au pregatit demonstratii de indemnare cu Civicul de la Raliul National,
                            competitii cu masini teleghidate, expozitii, sesiuni de test-drive si multe alte
                            surprize!
                            Inscrierile se pot face pe situl www.honda.com.ro
                            sau direct pe contul de Facebook: https://www.facebook.com/HondaCarpatiMotor

                            Ne gasim pe B-dul Expozitiei Nr. 2, incepand cu ora 10:00.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #89
                              Mersi de informatie. Am fost pe acolo astazi. Un eveniment destul de ok. Am reusit sa fac test drive cu vreo 3 modele, incluzand aici si CRZ-ul.

                              Comment


                              • #90
                                a fost frumos

                                poze: http://www.facebook.com/album.php?fb...3199&aid=34841
                                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                                Comment

                                Working...
                                X