Sugestii pentru forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    eu apreciez acel fast reply

    chiar , pe http://www.clubopel.com am vazut fast reply la phpBB si mi-a placut cum e implementat. sunt doar 2 butoane.

    Comment


    • #47
      As mai avea si eu o propunere:
      Scoaterea tuturor si a oricaror imagini din semnatura.
      Cele mai multe sunt mai mult decat ok, si chiar mai mult. Nu asta-i ideea ci faptul ca orice imagine la semnatura face ca pagina sa fie mai greu citita, urmarita, incarcata, etc.

      Comment


      • #48
        Hmmm, ma tem ca forumul de masini s-ar transforma intr-unul de batrani.
        Problema de care zici tu ca apare, se intampla la cei cu conexiune slaba dar sa stii ca majoritatea oamenilor cam conexiune de mare viteza.
        Eu unul n-as vota pentru asa ceva, dar daca majoritatea o va cere va trebui sa ma conformez.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #49
          Oarecum, si eu sunt de acord cu AerCurat, dar numai dimineata, cand stau pe buda cu PDA-ul. :lol:
          Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
          Echipare TE Plus

          Comment


          • #50
            Eu zic ca imaginile isi au rostul lor foarte bine definit.Eu unul nu am observat sa se incarce greu pagina, si am accesat pagina din diferite locuri si conexiuni.Asa ca nu vad care e rostul de a le scoate........sincer, daca cineva are probleme, poate schimba providerul :wink:

            Comment


            • #51
              Eu zic ....Toti userii fortati sa completeze in profil masina (model/motorizare) si locatia..cel putin..
              Dai de un post "a mea consuma xx%"..care a ta? ce ai tu ..Civic? ba nu ..cred ca are Accord....sau poate are Jazz...sau poate ca totusi are Civic.

              Unii se cunosc intre ei si se mai stie..dar altii ? Despre ce masina vorbim ?

              Comment


              • #52
                Nu este in primul rand problema de conexiune, cel putin la mine providerul este cat de cat decent. Insa era si asta o chestiune.
                Eu am vrut sa punctez in primul rand faptul ca o pagina se urmareste mai greu daca exista imagini la semnatura, plus ca sunt si mai putine reply-uri pe pagina din acelasi motiv.

                @ Ati: nu stiu daca ai facut sau nu o confuzie, insa eu vreau sa fiu sigur eu nu ma refer la imaginile de la avatar (cum ai si tu) ci la cele din semnatura (cum are de ex si Hondatu, Bogdan, si multi alti membri). Ok ?


                Edit: sustin propunerea lui PwR cu completarea campurilor cu si despre masina. Doar ca inlocuim "fortarea" cu "rugarea" :wink:

                Comment


                • #53
                  problema poate fi rezolvata si in alt mod.

                  se poate face si o versiune "light" a forumului - eu citesc extrem de des forumul de pe telefon si de pe smarphone. merge bine (mai ales cu opera mini) dar generez un trafic de mi se apleaca.

                  va voi da un exemplu: uitati forumul normal http://www.esato.com/board/ si cel "light": http://mobile.esato.com

                  Comment


                  • #54
                    Se va rezolva odata cu trecerea la vbulletin si asta, ala are default un light version.
                    Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                    LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                    Accord 2006 2.0 ES M/T
                    Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                    Raising money for...the third H

                    Comment


                    • #55
                      si Invision are light version.

                      daca sapi putin vei cauta putin gasesti versiune wap si pentru phpBB (aveam pe vwforum.ro acum ceva ani cand era board-ul pe phpBB)

                      Comment


                      • #56
                        Aer Curat am facut confuzie de data asta, mea culpa ops:

                        Comment


                        • #57
                          La vbulletin nu-i zice light, e vorba de archive, care e same shit.
                          Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                          LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                          Accord 2006 2.0 ES M/T
                          Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                          Raising money for...the third H

                          Comment


                          • #58
                            Sunt de accord sa-i atentionam pe cei cu poze prea mari la semnaturi si sa-i rugam sa le mai miscoreze (pozele), dar lipsa lor ar echivala cu lipsa diamantului de pe inelul de logodna...ar prea prea de duzina.

                            Comment


                            • #59
                              Chestiunea cu pozele din semnatura nu-i o treaba extrem de vitala (mult mai imp ar fi de ex trecerea la vbulletin sau o platforma mai noua oricum), insa scoaterea pozelor din semnatura ar face ca urmarirea unui subiect sa fie mai fluenta.
                              Vorba aceea : parerea mea. hac

                              P.S.: diamantul poate fi ilustrat f bine si-n avatar. :wink:

                              Comment


                              • #60
                                Avataru' e deja buletinu'. :lol:
                                Apropo, logodit vad ca nu vrei sa fii, dar macar un buletin trebuie sa ai si tu. :P

                                Comment

                                Working...
                                X